Basenowa Pompa Ciepła Fairland Comfortline Inverter Wifi Baseny 25-80m3
Towar niedostępny
Dodaj do listy ulubionychOpis
Porządna pompa ciepła o klasycznej konstrukcji, dobrego producenta Fairland, seria Comfortline Inverter, najnowszy model na 2024 rok z modułem WIFI. Służy do ogrzewania wody basenowej o objętości 25-80m³, ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland, mającą także oddział w Polsce. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają przepisom UE. Gwarancja 5 lat na tytanowy wymiennik ciepła i 5 lat na pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm.
PROMOCJA "WYSYŁKA GRATIS" NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE NA PALETĘ Z POMPĄ CIEPŁA, W RAMACH MOŻLIWOŚCI PAKUJEMY NA NIĄ RÓWNIEŻ INNE PRODUKTY Z ZAMÓWIENIA
Instrukcja montażu i obsługi w zakładce "Pliki do pobrania" nad opisem.
Bypass montażowy do tej pompy ciepła: https://wszystkodobasenow.pl/bypass-obejscie-do-basenow-d50
Podgrzewając wodę, przykrywaj basen folią solarną, by ograniczyć parowanie i straty ciepła. Rozważ też wygodną zwijarkę do folii solarycznej: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki
- BPNR09 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 9,0 kW do basenów 25-35m³
- BPNR13 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 12,5 kW do basenów 30-50m³
- BPNR17 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 16,0 kW do basenów 40-65m³
- BPNR21 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 20,0 kW do basenów 50-80m³
Moc grzewczą podano przy A26stC/W26stC/H80%, BPN"R" = gaz R32.
Wszystkie pompy Comfortline Inverter w standardzie wyposażone są dodatkowo w wodoodporny pokrowiec, wibroizolatory (stopki wyciszające) oraz łatwy w samodzielnym montażu moduł wifi.
Krótko o pompach ciepła Fairland:
- Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
- Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
- 5 lat gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
- Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY
- Moduł WIFI (do samodzielnego łatwego montażu) w standardzie - poszerza funkcjonalności dostępne z panelu przez aplikację m.in. o harmonogram pracy. Polska aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fairland.smart
- Model Comfortline Inverter jest automatycznie sterowany stopniowanym regulatorem mocy: 0%-20%-50%-80%-100%
- Nadal nieprzekonany? Popatrz na zdjęcia porównawcze pomp Fairland i konkurencyjnych, tańszych: https://wszystkodobasenow.pl/basenowe-pompy-ciepla-fairland-porownanie
Poprawny dobór pomp ciepła Comfortline Inverter do basenu:
Założona objętość wody w basenie: 43 m3 (niecka 8 x 4 x 1,4). Dla takiego basenu można dobrać z tabeli (Dane techniczne) pompy BPNCR09, BPNCR13 oraz BPNCR17. Producent zaleca, aby zawsze dobierać większy model pompy, czyli co najmniej BPNCR13.
W takim przypadku pompa będzie pracowała dłużej przy niższych obrotach (wydajności) przynosząc następujące korzyści:
- znacznie wyższy współczynnik COP i niższe koszty ogrzewania basenu,
- szybsze ogrzewanie wody,
- dłuższy czas cichej pracy.
Powietrzne pompy ciepła Comfortline Inverter są pompami z częściową technologią inwerterową. Mają one ustalone kilka różnych wydajności (obrotów) sprężarki i wentylatora w zakresie 20% – 100%. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania wody jest duże to pracują one na najwyższych obrotach. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło spada to sprężarka i wentylator pracują na średnich lub niskich obrotach.
Pompy Comfortline Inverter są nieznacznie droższe od klasycznych pomp ciepła typu On/Off, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentyla-tora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a więc nie generują niepotrzebnych strat energii. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.
Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Gaz: R32.
Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.
Współczynnik efektywności (C.O.P.), czyli stosunek mocy grzewczej do mocy pobieranej przez urządzenie ma w standardowych warunkach wartość 5 – 6, czyli jeśli pompa pobiera 1 kW mocy, to oddaje 5 – 6 razy więcej mocy grzewczej. Współczynnik ten jest zmienny i tym wyższy, im wyższa jest temperatura powietrza. Gdy temperatura powietrza spada do około 150 C współczynnik C.O.P. maleje do wartości 4,0 – 4,3, ale nadal są to korzystne parametry zapewniające niskie koszty ogrzewania basenu.
Według danych firmy Fairland dla typowych warunków eksploatacji basenu i przy parametrach Air15oC/Water26oC pompa ciepła będzie musiała pracować około 8 godzin w ciągu doby, aby utrzymać temperaturę wody w basenie na poziomie 26oC, przy założeniu że stosowane jest przykrycie basenowe. Zakładając koszt energii elektrycznej na poziomie 0,6 zł/kWh dzienny koszt eksploatacji pompy ciepła dla tego basenu wyniesie: 8 godz x 1,5 kW x 0,6 zł/kWh = 7,2 zł/dzień
Pierwsze podgrzanie wody w basenie (rozpoczęcie sezonu) będzie wymagało oczywiście zwiększonego zapotrzebowania na ciepło zależnego głównie od wstępnej temperatury wody i temperatury otoczenia. Według firmy Fairland pierwsze podgrzanie wody w basenie do temperatury 26 0C trwa przeciętnie 3 – 5 dni.
Obsługa pomp Comfortline Inverter jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik z wyłącznikiem, przyciskami do ustawienia temperatury wody, przyciskiem Mode (Tryb) z diodami Smart i Silence oraz wyświetlaczem, na którym pokazywana jest temperatura wody w basenie oraz temperatura zadana.
Obsługa urządzenia sprowadza się do włączenia pompy i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Mode można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej. Comfortline Inverter pracuje wtedy ze średnią wydajnością równą około 50% maksymalnej osiągając wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas. W przypadku wystąpienia usterek praca pompy ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.
Najważniejsze cechy basenowych pomp ciepła Comfortline Inverter:
- Certyfikacja przez TUV Rheinland
- Niskie koszty eksploatacji przy założeniu A260C/W260C/H80%
- Niski poziom głośności (ciśnienia akustycznego)
- Sprężarka inwerterowa GMCC
- Inwerterowy silnik elektryczny wentylatora
- Tytanowy wymiennik ciepła spawany srebrem i pokryty PVC
- Skuteczne odszranianie
Dane techniczne:
Gwarancja i usługi serwisowe:
- Producent zapewnia na terenie Polski doradztwo i wsparcie techniczne mailowo lub telefonicznie. W razie potrzeby, usługa gwarancji dla tego urządzenia, jest świadczona w autoryzowanym przez producenta serwisie na terenie Polski, do którego klient we własnym zakresie dostarcza solidnie zabezpieczone do transportu urządzenie. Producent ani sprzedawca nie zapewnia serwisu door-to-door w miejscu instalacji urządzenia. Szczegółowe informacje w karcie gwarancyjnej.
Numery katalogowe pomp ciepła ComfortLine:
• BPNCR09 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 9,0 kW
• BPNCR13 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 12,5 kW
• BPNCR17 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 16,0 kW
• BPNCR21 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 20,0 kW
Każda pompa ciepła Comfortline Inverter dostarczana jest w kartonie zawierającym:
- kompletną pompę ciepła
- zestaw do usuwania skroplin
- instrukcję obsługi
- cztery nóżki wibroizolacyjne
- przykrycie zimowe wykonane z wodoodpornego materiału w kolorze czarnym (mimo to zalecamy odpięcie pompy z bypassu, spuszczenie dolnym korkiem wody i zimowanie np w garażu, piwnicy)
PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE
WZÓR NA DOBÓR POMPY CIEPŁA
Konserwacja i zimowanie basenowej pompy ciepła:
Absolutnie nie wolno samodzielnie ingerować w gaz w pompie, poza obserwacją manometru. Na wydajność pompy ciepła może mieć wpływ:
zablokowany wymiennik powietrza (wlot i wylot), liście, trawa, brud osadzający się z powietrza, i to trzeba czyścić np.:
https://wszystkodobasenow.pl/pro-clean-czyszczenie-pomp-ciepla
Ogólne zagęszczające się warunki otoczenia pompy ciepła i ograniczenie jej dostępu do świeżego powietrza,
rozrost drzew i krzewów zasłaniających przepływ powietrza.
Do wyszukiwarki: pompa grzewcza do basenu, pompy grzewcze do basenu, inwerter, inverter, falownik
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.
Dorota
W ciągu 24 godzin woda w basenie osiągnęła 32 stopnie z 21 stopni ! Myślę, że nic więcej nie muszę dodawać :)