👷📐 Planuj teraz budowę basenu i zgromadź wyposażenie w ubiegłorocznych cenach (tylko do końca stycznia) 🏗️🛠️

Z powodu sytuacji w kraju, warszawski sklep na Namysłowskiej 8 jest ZAMKNIĘTY, BRAK ODBIORÓW OSOBISTYCH.
Zamówienia wysyłkowe realizujemy na bieżąco z polskich magazynów.

Basenowa Pompa Ciepła Fairland Comfortline Inverter

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 4 500,00 zł 4500.00
Cena netto: 3 658,54 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.52632
Producent: FAIRLAND ELECTRIC
Kod produktu: basenowa pompa ciepla fairland comfortline inverter

Opis

Porządna pompa ciepła o klasycznej konstrukcji, dobrego producenta Fairland, seria Comfortline Inverter, najnowszy model na 2021 rok (dawna nazwa Pioneer Plus). Służy do ogrzewania wody basenowej o objętości do 15-80m³ ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland, mającą także oddział w Polsce. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają odpowiednim przepisom UE. Gwarancja 5 lat na tytanowy wymiennik ciepła i 24 miesiące na pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm. Polska instrukcja na dole strony.

 

PROMOCJA "WYSYŁKA GRATIS" NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE NA FABRYCZNY KARTON Z KAŻDĄ POMPĄ CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER, NIE OBEJMUJE DARMOWEJ WYSYŁKI INNYCH PRODUKTÓW W ZAMÓWIENIU.

 


Bypass montażowy do tej pompy ciepła: https://wszystkodobasenow.pl/bypass-obejescie-do-basenow-d50

Podgrzewając wodę, przykrywaj basen folią solarną, by ograniczyć parowanie i straty ciepła. Rozważ też wygodną zwijarkę do folii solarycznej: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki


 

 • BPNR07 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 7,0 kW do basenów 15-30m³
 • BPNR09 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 9,2 kW do basenów 25-35m³
 • BPNR13 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 12,5 kW do basenów 30-50m³
 • BPNR17 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 16,0 kW do basenów 40-65m³
 • BPNR21 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 20,0 kW do basenów 50-80m³

Moc grzewczą podano przy A26stC/W26stC/H80%, BPN"R" = gaz R32.

 


Krótko o pompach ciepła Fairland:

 • Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
 • Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
 • Comfortline Inverter ma 24 miesiące gwarancji, Inverter Plus ma 36 miesięcy gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
 • Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY
 • opcjonalny moduł WIFI - poszerza funkcjonalności dostępne z panelu przez aplikację m.in. o harmonogram pracy. Polska aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gizwits.fullinverter
 • model Comfortline Inverter jest automatycznie sterowany regulatorem mocy 20%-50%-80%-100%

 

 


Poprawny dobór pomp ciepła Comfortline Inverter do basenu:

Założona objętość wody w basenie: 43 m3 (niecka 8 x 4 x 1,4). Dla takiego basenu można dobrać z tabeli (Dane techniczne) pompy BPN09, BPN13 oraz BPN17. Producent zaleca, aby zawsze dobierać większy model pompy, czyli co najmniej BPN13.

W takim przypadku pompa będzie pracowała dłużej przy niższych obrotach (wydajności) przynosząc następujące korzyści:

 • znacznie wyższy współczynnik COP i niższe koszty ogrzewania basenu,
 • szybsze ogrzewanie wody,
 • dłuższy czas cichej pracy.

 

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFOTRLINE ENERGIA

pompa ciepla do basenu koszty

 


Powietrzne pompy ciepła Comfortline Inverter są pompami z częściową technologią inwerterową. Mają one ustalone kilka różnych wydajności (obrotów) sprężarki i wentylatora w zakresie 20% – 100%. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania wody jest duże to pracują one na najwyższych obrotach. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło spada to sprężarka i wentylator pracują na średnich lub niskich obrotach.


Pompy Comfortline Inverter są nieznacznie droższe od klasycznych pomp ciepła typu On/Off, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentyla-tora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a więc nie generują niepotrzebnych strat energii. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.


 

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER PROSPEKT

 

Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Gaz: R32.

Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER SCHEMAT

 

Współczynnik efektywności (C.O.P.), czyli stosunek mocy grzewczej do mocy pobieranej przez urządzenie ma w standardowych warunkach wartość 5 – 6, czyli jeśli pompa pobiera 1 kW mocy, to oddaje 5 – 6 razy więcej mocy grzewczej. Współczynnik ten jest zmienny i tym wyższy, im wyższa jest temperatura powietrza. Gdy temperatura powietrza spada do około 150 C współczynnik C.O.P. maleje do wartości 4,0 – 4,3, ale nadal są to korzystne parametry zapewniające niskie koszty ogrzewania basenu.

Według danych firmy Fairland dla typowych warunków eksploatacji basenu i przy parametrach Air15oC/Water26oC pompa ciepła będzie musiała pracować około 8 godzin w ciągu doby, aby utrzymać temperaturę wody w basenie na poziomie 26oC, przy założeniu że stosowane jest przykrycie basenowe. Zakładając koszt energii elektrycznej na poziomie 0,6 zł/kWh dzienny koszt eksploatacji pompy ciepła dla tego basenu wyniesie: 8 godz x 1,5 kW x 0,6 zł/kWh = 7,2 zł/dzień

Pierwsze podgrzanie wody w basenie (rozpoczęcie sezonu) będzie wymagało oczywiście zwiększonego zapotrzebowania na ciepło zależnego głównie od wstępnej temperatury wody i temperatury otoczenia. Według firmy Fairland pierwsze podgrzanie wody w basenie do temperatury 26 0C trwa przeciętnie 3 – 5 dni.

Obsługa pomp Comfortline Inverter jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik z wyłącznikiem, przyciskami do ustawienia temperatury wody, przyciskiem Mode (Tryb) z diodami Smart i Silence oraz wyświetlaczem, na którym pokazywana jest temperatura wody w basenie oraz temperatura zadana.
Obsługa urządzenia sprowadza się do włączenia pompy i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Mode można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej. Comfortline Inverter pracuje wtedy ze średnią wydajnością równą około 50% maksymalnej osiągając wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas. W przypadku wystąpienia usterek praca pompy ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND PORÓWNANIE MODELI

 

Najważniejsze cechy basenowych pomp ciepła Comfortline Inverter:

 1. Certyfikacja przez TUV Rheinland
 2. Niskie koszty eksploatacji przy założeniu A260C/W260C/H80%
 3. Niski poziom głośności (ciśnienia akustycznego)
 4. Sprężarka inwerterowa GMCC
 5. Inwerterowy silnik elektryczny wentylatora
 6. Tytanowy wymiennik ciepła spawany srebrem i pokryty PVC
 7. Skuteczne odmrażanie

 

Dane techniczne:

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER DANE TECHNICZNE

 

 

Numery katalogowe pomp ciepła ComfortLine:

• BPNR07 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 7,0 kW
• BPNR09 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 9,2 kW
• BPNR13 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 12,5 kW
• BPNR17 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 16,0 kW
• BPNR21 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 20,0 kW

Każda pompa ciepła Comfortline Inverter dostarczana jest w kartonie zawierającym:

 • kompletną pompę ciepła (bpn xx)
 • zestaw do usuwania skroplin
 • instrukcję obsługi
 • cztery nóżki wibroizolacyjne
 • przykrycie zimowe wykonane z wodoodpornego materiału w kolorze czarnym (mimo to zalecamy odpięcie pompy z bypassu, spuszczenie dolnym korkiem wody i zimowanie np w garażu, piwnicy)

 

PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (1)

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (2)

  przykładowy poprawny montaż basenowej pompy ciepła

przykładowy poprawny montaż basenowej pompy ciepła

 

WZÓR NA DOBÓR POMPY CIEPŁA

pompy ciepła do basenu dobor mocy wzory

 

 

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

11 czerwca 2020

W ciągu 24 godzin woda w basenie osiągnęła 32 stopnie z 21 stopni ! Myślę, że nic więcej nie muszę dodawać :)

Submit
Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Tester Basenowy Sd90 Pomiar Zasolenia
Tester Basenowy Sd90 Pomiar Zasolenia
879,00 zł 790,00 zł 714,63 zł 642,28 zł
szt
Piasek Filtracyjny Do Pływalni 1,0-2,0
Piasek Filtracyjny Do Pływalni 1,0-2,0
61,50 zł 50,00 zł 50,00 zł 40,65 zł
Piłka Do Waterpolo Kap K7 Women 4 Official Len
Piłka Do Waterpolo Kap K7 Women 4 Official Len
300,00 zł 280,00 zł 243,90 zł 227,64 zł
Maska Do Pływania Nasal Junior
Maska Do Pływania Nasal Junior
52,99 zł 39,00 zł 43,08 zł 31,71 zł
szt
Zabawki Płaskie Do Wyławiania Z Dna Basenu
Zabawki Płaskie Do Wyławiania Z Dna Basenu
28,00 zł 19,00 zł 22,76 zł 15,45 zł
Pałeczki Do Wyławiania W Basenie
Pałeczki Do Wyławiania W Basenie
23,90 zł 19,90 zł 19,43 zł 16,18 zł
kpl
Tester Wody Basenowej Paskowy 6w1
Tester Wody Basenowej Paskowy 6w1
45,00 zł 39,00 zł 36,59 zł 31,71 zł
szt
Szczotka Jet Vac Do Odkurzacza Basenowego Mts James
Szczotka Jet Vac Do Odkurzacza Basenowego Mts James
608,85 zł 560,00 zł 495,00 zł 455,28 zł
szt
Płetwy Krótkie Nhssf Ocean Waterfly
Płetwy Krótkie Nhssf Ocean Waterfly
75,00 zł 65,00 zł 60,98 zł 52,85 zł
Lina Treningowa Basenowa Rlc 14 Kul/M
Lina Treningowa Basenowa Rlc 14 Kul/M
1 750,00 zł 1 650,00 zł 1 422,76 zł 1 341,46 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl