📈 Ostatni moment aby kupić wyposażenie do budowy basenu w cenach 2019 - niebawem aktualizacje cenników 📈

Basenowa Pompa Ciepła Fairland Comfortline Inverter

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Cena: 3 899,00 zł 3899.00
Cena netto: 3 169,92 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5 (Ilość ocen: 0)
Producent: FAIRLAND ELECTRIC
Kod produktu: basenowa pompa ciepla fairland comfortline inverter

Opis

Porządna pompa ciepła o klasycznej konstrukcji, dobrego producenta Fairland, seria Comfortline Inverter, najnowszy model na 2020 rok (dawna nazwa Pioneer Plus). Służy do ogrzewania wody basenowej o objętości do 15-90m³ ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland, mającą także oddział w Polsce. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają odpowiednim przepisom UE. Gwarancja 5 lat na tytanowy wymiennik ciepła i 24 miesiące na pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm. Polska instrukcja na dole strony.

PROMOCJA "WYSYŁKA GRATIS" NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE NA FABRYCZNY KARTON Z KAŻDĄ POMPĄ CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER, NIE OBEJMUJE DARMOWEJ WYSYŁKI INNYCH PRODUKTÓW W ZAMÓWIENIU.

 • BPN06 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 6,5 kW do basenów 15-30m³
 • BPN08 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 8,0 kW do basenów 20-40m³
 • BPN09 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 9,2 kW do basenów 25-45m³
 • BPN13 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 12,5 kW do basenów 30-60m³
 • BPN17 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 16,5 kW do basenów 40-75m³
 • BPN21 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 20,5 kW do basenów 50-90m³

 


Krótko o pompach ciepła Fairland:

 • Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
 • Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
 • Comfortline Inverter ma 24 miesiące gwarancji, Inverter Plus ma 36 miesięcy gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
 • Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY
 • opcjonalny moduł WIFI w cenie 500 PLN brutto - poszerza funkcjonalności dostępne z panelu przez aplikację m.in. o harmonogram pracy. Polska aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fairland.smart
 • model Comfortline Inverter jest automatycznie sterowany regulatorem mocy 20%-50%-80%-100%

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFOTRLINE ENERGIA

pompa ciepla do basenu koszty

Zainstalować Ci taką pompę ciepła wraz z dostosowaniem instalacji hydraulicznej i ogólnym przeglądem stanu basenu? Dzwoń: ☎ 226181503 lub wysyłaj zdjęcia basenu i lokalizację tutaj: info@wszystkodobasenow.pl

Pamiętasz o przykryciu basenu folią solaryczną żeby ograniczyć straty ciepła gdy nie używasz basenu i chronić wodę przed zanieczyszczeniami? Rolkę zwijającą również możemy Ci zamontować, wybierz się tutaj: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki

Powietrzne pompy ciepła Comfortline Inverter są pompami z częściową technologią inwerterową. Mają one ustalone kilka różnych wydajności (obrotów) sprężarki i wentylatora w zakresie 20% – 100%. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania wody jest duże to pracują one na najwyższych obrotach. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło spada to sprężarka i wentylator pracują na średnich lub niskich obrotach.
Pompy Comfortline Inverter są nieznacznie droższe od klasycznych pomp ciepła typu On/Off, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentyla-tora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a więc nie generują niepotrzebnych strat energii. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER PROSPEKT

Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu.

Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER SCHEMAT

Współczynnik efektywności (C.O.P.), czyli stosunek mocy grzewczej do mocy pobieranej przez urządzenie ma w standardowych warunkach wartość 5 – 6, czyli jeśli pompa pobiera 1 kW mocy, to oddaje 5 – 6 razy więcej mocy grzewczej.

Współczynnik ten jest zmienny i tym wyższy, im wyższa jest temperatura powietrza. Gdy temperatura powietrza spada do około 150 C współczynnik C.O.P. maleje do wartości 4,0 – 4,3, ale nadal są to korzystne parametry zapewniające niskie koszty ogrzewania basenu.

Dla typowego basenu 4 x 8 x 1,35 m = 43 m3 wystarcza zgodnie z poniższą tabelą zastosowanie pompy ciepła THP10NP (choć korzystniej będzie dobrać większą pompę THP12N ) o mocy grzewczej 9,6 kW przy parametrach Air26oC/Water26oC oraz 6,5 kW przy Air15oC/Water26oC. Moc pobierana przez urządzenie wyniesie około 1,5 kW.

Według danych firmy Fairland dla typowych warunków eksploatacji basenu i przy parametrach Air15oC/Water26oC pompa ciepła będzie musiała pracować około 8 godzin w ciągu doby, aby utrzymać temperaturę wody w basenie na poziomie 26oC, przy założeniu że stosowane jest przykrycie basenowe. Zakładając koszt energii elektrycznej na poziomie 0,6 zł/kWh dzienny koszt eksploatacji pompy ciepła dla tego basenu wyniesie: 8 godz x 1,5 kW x 0,6 zł/kWh = 7,2 zł/dzień

Pierwsze podgrzanie wody w basenie (rozpoczęcie sezonu) będzie wymagało oczywiście zwiększonego zapotrzebowania na ciepło zależnego głównie od wstępnej temperatury wody i temperatury otoczenia. Według firmy Fairland pierwsze podgrzanie wody w basenie do temperatury 26 0C trwa przeciętnie 3 – 5 dni.

Obsługa pomp Comfortline Inverter jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik z wyłącznikiem, przyciskami do ustawienia temperatury wody, przyciskiem Mode (Tryb) z diodami Smart i Silence oraz wyświetlaczem, na którym pokazywana jest temperatura wody w basenie oraz temperatura zadana.
Obsługa urządzenia sprowadza się do włączenia pompy i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Mode można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej. Comfortline Inverter pracuje wtedy ze średnią wydajnością równą około 50% maksymalnej osiągając wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas.
W przypadku wystąpienia usterek praca pompy ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND PORÓWNANIE MODELI 

Najważniejsze cechy basenowych pomp ciepła Comfortline Inverter:

 1. Certyfikacja przez TUV Rheinland
 2. Niskie koszty eksploatacji przy założeniu A260C/W260C/H80%
 3. Niski poziom głośności (ciśnienia akustycznego)
 4. Sprężarka inwerterowa GMCC
 5. Inwerterowy silnik elektryczny wentylatora
 6. Tytanowy wymiennik ciepła spawany srebrem i pokryty PVC
 7. Wyłącznik różnicowo-prądowy
 8. Skuteczne odmrażanie

Dane techniczne:

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND COMFORTLINE INVERTER DANE TECHNICZNE

Dobór pomp ciepła Comfortline Inverter do basenu:
Założona objętość wody w basenie: 43 m3
Dla tego basenu można dobrać z tabeli (Dane techniczne) pompy BPN09, BPN13 oraz BPN17.
Producent zaleca, aby zawsze dobierać większy model pompy, czyli co najmniej BPN13.
W takim przypadku pompa będzie pracowała dłużej przy niższych obrotach (wydajności) przynosząc następujące korzyści:
• znacznie wyższy współczynnik COP i niższe koszty ogrzewania basenu,
• szybsze ogrzewanie wody,

pompy ciepła do basenu dobor mocy wzory

Numery katalogowe pomp ciepła ComfortLine:

• BPN06 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 6,5 kW
• BPN08 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 8,0 kW
• BPN09 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 9,2 kW
• BPN13 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 12,5 kW
• BPN17 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 16,5 kW
• BPN21 – pompa ciepła Comfortline Inverter o mocy grzewczej 20,5 kW

Każda pompa ciepła Comfortline Inverter dostarczana jest w kartonie zawierającym:

 • kompletną pompę ciepła (bpn xx)
 • zestaw do usuwania skroplin
 • instrukcję obsługi
 • cztery nóżki wibroizolacyjne
 • pokrowiec do przechowywania pompy w magazynie np. podczas zimy

 

PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (1)

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (2)

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (3)

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Forearm Fulcrums Opaska Na Ramię Do Pływania Stabilizator
Forearm Fulcrums Opaska Na Ramię Do Pływania Stabilizator
115,00 zł 89,00 zł 93,50 zł 72,36 zł
Rower Basenowy Sharkbike Beco
Rower Basenowy Sharkbike Beco
10 500,00 zł 9 650,00 zł 8 536,59 zł 7 845,53 zł
szt
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 4w1 Ph Cl Kwas Zasady
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 4w1 Ph Cl Kwas Zasady
2 550,00 zł 2 100,00 zł 2 073,17 zł 1 707,32 zł
szt
Manekin Ratowniczy Fantom Official Ils
Manekin Ratowniczy Fantom Official Ils
1 119,00 zł 999,00 zł 909,76 zł 812,20 zł
szt
Folia Basenowa Alkorplan 3000 Touch Prestige
Folia Basenowa Alkorplan 3000 Touch Prestige
235,00 zł 199,00 zł 191,06 zł 161,79 zł
m2
Monopłetwa Finis Wave
Monopłetwa Finis Wave
349,00 zł 299,00 zł 283,74 zł 243,09 zł
szt
Lekkie Kulki Do Nauki Oddychania I Rehabilitacji Na Basenie
Lekkie Kulki Do Nauki Oddychania I Rehabilitacji Na Basenie
43,00 zł 34,00 zł 34,96 zł 27,64 zł
kpl
Czyścik Do Pvc Griffon
Czyścik Do Pvc Griffon
36,90 zł 33,00 zł 30,00 zł 26,83 zł
Fotometr Fotolizer Md200 Cl Związany Ph Kwas Al
Fotometr Fotolizer Md200 Cl Związany Ph Kwas Al
2 550,00 zł 2 190,00 zł 2 073,17 zł 1 780,49 zł
szt
Hantle Wodne Budget Hydro
Hantle Wodne Budget Hydro
27,99 zł 25,99 zł 22,76 zł 21,13 zł
Ostatnio na blogu basenowym:
KLAPKI I KOSZYKI DO SKIMERÓW

Jednymi z najczęstszych drobnych usterek są mechaniczne uszkodzenia klapki wstrzymującej cofanie się wody i zanieczyszczeń ze skimera, oraz pęknięcia koszyka zbierającego listki, patyczki i podobne zabrudzenia. Koniec dobierania ich "na oko"...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony