☀️ Posezonowe ceny na wybrane pompy ciepła - zaoszczędź przed 2023 🏊

Jak i czym przygotować basen do zimy - poradnik ❄️

🛡️ Przykrycie Geobubble - posezonowy OUTLET 🛡️

Z związku z obecną sytuacją na rynku ceny nie są pewne i mogą ulegać zmianie.

Elektrolizer Generator Chloru Resilience D Plus pH Rx Basen Do 150m3

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 7 900,00 zł 7900.00
Cena netto: 6 422,76 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5
Producent: MAGEN ISRAEL
Kod produktu: resilience d plus

Opis

Elektrolizery Resilience seria D Plus przeznaczone są do basenów o objętości do 150 m3. Zalecana ilość soli w wodzie 3000 - 4500 ppm (mg/l). Produkcja chloru ustawiana co 5% w zakresie 0%-100%. Zawartość soli podawana jest na wyświetlaczu wraz z alarmami niskiego/wysokiego zasolenia. Elektrody pH i Redoks wbudowane w trójnik montowany na rurociągach. Funkcja Turbo umożliwia zwiększenie produkcji chloru do poziomu 100% przez 12, 24, 36, 48, 60 oraz 72 godziny w okresach dużego zapotrzebowania. System wykrywa kamień osadzony na płytkach elektrod oraz zużyte elektrody uruchamiając odpowiednie alarmy. Posiada automatyczny tryb czyszczenia elektrody chloru (zmiana polaryzacji). Trwałość elektrody chloru - 8 000 h. W dostawie wszystkie materiały montażowe. Gwarancja - 2 lata, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak elektroda pH i redoks chloru, wężyk dozujący pompy perystaltycznej itp.

 

 

 

Elektrolizery do basenów o objętości do 150 m3


Roztwór soli w wodzie basenowej jest wykorzystywany do wytwarzania kwasu podchlorawego, jednego z najbardziej skutecznych dezynfektantów i utleniaczy. Urządzeniami służącymi do wytwarzania wolnego chloru w słonej wodzie przy wykorzystaniu zjawiska elektrolizy i dysocjacji są właśnie elektrolizery. Stosując elektrolizer nie trzeba magazynować niebezpiecznych substancji chemicznych, jak podchloryn sodu czy inne związki chloru.
Słona woda sprawia wrażenie „miękkiej”, a wskutek braku chloramin woda nie ma przykrego zapachu czy smaku chloru i wyeliminowany zostaje jej drażniący wpływ na oczy i błony śluzowe.
Elektrolizery Resilience D Plus produkowane są przez izraelską firmę MAGEN i należą do najbardziej zaawansowanych technicznie, a zarazem stosunkowo tanich elektrolizerów basenowych. Umożliwiają one pomiar/regulację odczynu pH i potencjału redoks. Wyposażone są w elektrody pH/redoks montowane w trójniku oraz w pompę perystaltyczną kwasu.

Elektrolizery przeznaczone są do basenów o objętości do 70 m3 (Resilience D3 Plus), do 120 m3 (Resilience D5 Plus) oraz o objętości do 150 m3 (Resilience D7 Plus). Woda w basenie powinna spełniać niżej podane parametry. Utrzymywanie przedstawionych parametrów na zalecanych poziomach gwarantuje najbardziej optymalne warunki do kąpieli. Pamiętaj, by okresowo sprawdzać parametry wody basenowej.

 

  Elektrolizer Generator Chloru Resilience D Dane Techniczne

 

 Elektrolizer Generator Chloru Resilience D Schemat

 

Cechy elektrolizerów Resilience D Plus

 • Bardzo prosta obsługa za pomocą tylko 5 przycisków.
 • Produkcja wolnego chloru ustawiana co 5% w zakresie 0% - 100%.
 • Wykonana z tytanu elektroda pokryta jest specjalnym stopem.
 • Zawartość soli podawana jest na wyświetlaczu wraz z alarmami niskiego/wysokiego zasolenia.
 • Montaż elektrolizera możliwy na rurociągach PVC o średnicy zewnętrznej d50 lub d53 mm.
 • Automatyczna zmiana polaryzacji elektrody chloru ustawiona fabrycznie.
 • Czujnik temperatury i przepływu wbudowane w trójnik PVC montowany na rurociągach PVC o średnicy d50 lub d63 mm.
 • Elektrody pH i redoks wbudowane w trójnik montowany na rurociągach PVC o średnicy d50 lub d63 mm.
 • Możliwość montażu celi chloru w pozycji poziomej lub pionowej na rurociągach PVC o średnicy d50 lub d63 mm.
 • W celu przedłużenia żywotności elektrody chloru przy spadku temperatury wody poniżej 150 C system obniża produkcję chloru do 50%, a poniżej 100 C do 25%.
 • Funkcja Turbo umożliwia zwiększenie produkcji chloru do poziomu 100% przez 12, 24, 36, 48 60 oraz 72 godziny w okresach dużego zapotrzebowania (wysoka temperatura otoczenia, duża ilość użytkowników basenu, mętna woda itp.).
 • Wodoszczelna obudowa sterownika umożliwia montaż na zewnątrz pomieszczeń.
 • System wykrywa kamień osadzony na płytkach elektrod oraz zużyte elektrody uruchamiając odpowiednie alarmy.
 • Możliwość podłączenia bezprądowych styków przykrycia basenu – po przykryciu basenu wydajność produkcji chloru jest ograniczona do 20% poziomu maksymalnego.
 • Gwarancja – 2 lata, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak elektroda pH, redoksu, chloru, wężyk dozujący pompy perystaltycznej itp.

 

Trójniki z czujnikiem przepływu/temperatury oraz z elektrodami pH/redoks muszą być zainstalowane za filtrem, ale przed celą chloru oraz przed podgrzewaczem wody. Celę chloru można zamontować zarówno pionowo jak i poziomo, ale musi być ona skierowana w kierunku przepływu wody (woda powinna wpływać do celi od strony niebieskiej, a wypływać z drugiej strony. Opaska podłączeniowa d50 m lub d63 mm z zaworem dozującym kwasu musi być podłączona za celą chloru. Pompa dozująca kwas dba o czystość elektrody chloru, automatycznie opłukując ją kwasem, gdy pompa basenowa jest wyłączona. Zgodnie z ustawieniem fabrycznym ogniwo jest przepłukiwane po 6 godzinach postoju pompy basenowej.


Do czyszczenia wykorzystywana jest niewielka ilość kwasu (około 70 ml), więc czynność ta nie wpływa istotnie na odczyn wody w basenie o średniej wielkości. W mniejszych zbiornikach lub w środowisku o kwaśnym odczynie czyszczenie ogniwa powinno odbywać się rzadziej.
Dlatego też cela chloru powinna być zawsze zanurzona w wodzie i najlepiej zamontowana w syfonie po to, by kwas tłoczony przez pompę dozującą wpływał do celi chloru i nie powracał do basenu lub pozostałych elementów układu.

Wraz z pompą perystaltyczną dozującą kwas dostarczane są następujące części:
• karta PCB z podłączeniami elektrod pH/redoks – 1 szt
• zawór dozujący ½” – 1 szt
• zapasowy wężyk dozujący pompy -1 szt
• opaska przyłączeniowa d50 mm x ½” – 1 szt
• opaska przyłączeniowa d63 mm x ½” – 1 szt
• przewody dozujące PE 6x4 mm – 2 x 3 m
• zawór stopowy – 1 szt
• bufor pH 7 w torebce – 1 szt
• bufor pH 4 w torebce – 1 szt

 

 

 

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl