Elektrolizer Generator Chloru Resilience E Baseny Do 150m

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 3 650,00 zł 3650.00
Cena netto: 2 967,48 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.53125
Producent: MAGEN ISRAEL
Kod produktu: resilience e

Opis

Elektrolizery Resilience seria E przeznaczone są do basenów o objętościach do 150 m3. Zalecana ilość soli w wodzie 3000 - 4500 ppm (mg/l). Produkcja chloru ustawiana w zakresach 25%, 50%, 75% i 100%. Posiadają automatyczny tryb czyszczenia elektrody chloru (zmiana polaryzacji). Trwałość elektrody chloru - 8 000 h. W dostawie wszystkie materiały montażowe. Gwarancja - 2 lata, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak elektroda chloru.

 

 

 

Elektrolizery soli Resilience E do basenów o objętości do 150 m3
Roztwór soli w wodzie basenowej jest wykorzystywany do wytwarzania kwasu podchlorawego, jednego z najbardziej skutecznych dezynfektantów i utleniaczy. Urządzeniami służącymi do wytwarzania wolnego chloru w słonej wodzie przy wykorzystaniu zjawiska elektrolizy i dysocjacji są właśnie elektrolizery. Stosując elektrolizer nie trzeba magazynować niebezpiecznych substancji chemicznych, jak podchloryn sodu czy inne związki chloru. Słona woda sprawia wrażenie „miękkiej”, a wskutek braku chloramin woda nie ma przykrego zapachu czy smaku chloru i wyeliminowany zostaje jej drażniący wpływ na oczy i błony śluzowe. Resilience E należą do najprostszych w montażu, obsłudze, a zarazem najtańszych elektrolizerów basenowych. Produkowane przez izraelską firmę MAGEN są przeznaczone do basenów o objętości do 50 m3 (Resilience E12), do 60 m3 (Resilience E18), do 120 m3 (Resilience E40) oraz o objętości do 150 m3 (Resilience E60). Elektrolizery Resilience E są urządzeniami kompaktowymi, to znaczy w jednej obudowie znajduje się sterownik oraz cela z elektrodą chloru. Dzięki temu Resilience E są bardzo łatwe w montażu, a ich obsługa praktycznie nie wymaga żadnych kwalifikacji. Woda w basenie powinna spełniać niżej podane parametry. Pamiętaj, by okresowo sprawdzać parametry wody basenowej.

 

 

  Elektrolizer Generator Chloru Resilience E Dane Techniczne

 

Parametr:   Wartość optymalna
Zlecane stężenie soli w wodzie:  3000 - 4500 ppm (ilość części na milion)
Wolny chlor:  1 - 3 ppm
pH:  7,0 - 7,6
Zasadowość całkowita:  80 - 120 ppm (w zależności od indeksu nasycenia)
Stabilizator (kwas cyjanurowy):  20 - 70 ppm
Fosforany:  0- 100 ppb (ilość części na miliard)
Azotany:  0 ppm
Metale:  0 ppm
Twardość wapniowa wody:  W zależności od rodzaju basenu
Rozpuszczone składniki stałe (TDS):  < 1200 ppm
Indeks nasycenia:   -0,3 do 0,3 (0 jest wartością idealną)

 Elektrolizer Generator Chloru Resilience E Panel

 

Cechy elektrolizerów Resilience E


• Bardzo prosty montaż elektrolizerów Resilience E w systemie basenowym.
• Elektrolizery mogą współpracować z pompami o zmiennej prędkości obrotowej.
• Bardzo prosta obsługa za pomocą tylko 4 przycisków.
• Produkcja wolnego chloru ustawiana tylko w zakresach 25%, 50%, 75% i 100%, co w zupełności wystarcza nawet w krajach o gorącym klimacie.
• Wykonana z tytanu elektroda pokryta jest specjalnym stopem.
• Montaż elektrolizerów na poziomych rurociągach PVC o średnicy zewnętrznej d50 i d63 mm.
• Automatyczna zmiana polaryzacji elektrody chloru ustawiona fabrycznie.
• Łopatkowy czujnik przepływu działa w obu kierunkach.
• Wbudowane w elektrodę chloru czujniki przepływu, zasolenia i temperatury wody uruchamiają odpowiednie alarmy (diody LED)

• W celu przedłużenia żywotności elektrody chloru przy spadku temperatury wody poniżej 180 C system obniża produkcję chloru do 50%, a poniżej 140 C wydajność wynosi tylko 25%.
• Funkcja Turbo umożliwia zwiększenie produkcji chloru do poziomu 100% przez minimum 24 godziny w okresach dużego zapotrzebowania na chlor (wysoka temperatura otoczenia, duża ilość użytkowników basenu, mętna woda itp.).
• System wykrywa kamień osadzony na płytkach elektrod oraz zużyte elektrody uruchamiając odpowiednie alarmy (diody LED).
• Gwarancja – 2 lata, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak elektroda chloru.

 

Resilence E musi być zainstalowany na rurociągu poziomym za filtrem i podgrzewaczem wody oraz przed jakimkolwiek trójnikiem zainstalowanym na rurze dolotowej wody do basenu. Kierunek przepływu wody przez elektrolizer nie ma znaczenia, gdyż łopatkowy czujnik przepływu działa w obu kierunkach. Zaleca się zainstalowanie elektrolizera na obejściu z zaworami odcinającymi umożliwiającymi łatwy demontaż elektrolizera lub wymianę elektrody chloru bez przerywania filtracji.

 

Elektrolizery Resilience E dostarczane są w kartonie zawierającym:
1. Elektrolizer z półśrubunkami (mufami) PVC do klejenia d63 mm
2. Redukcje krótkie PVC d50x63mm – 2 szt
3. Przymiar do określenia długości wycinanej rury PVC i nałożenia kleju
4. Instrukcja obsługi

 

 

 

 

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl