🌞 Porządne pompy ciepła - darmowa wysyłka ♨️

🏗️ Wycena i schemat budowy basenu krok po kroku w 2024 🛠️

Fotometr Fotolizer LUMISO 3 (Pooltest 3) Walizka pH Chlor Kwas

Dostępność: W magazynie
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena brutto: 2 299,00 zł 2299.00
Cena netto: 1 869,11 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

Dodaj do listy ulubionych
Ocena: 4.5
Producent: PALINTEST UK
Kod produktu: fotometr lumiso 3 pooltest 3 LMP003

Opis

Fotometr Palintest Lumiso 3, model na 2024 (dawna nazwa Pooltest 3) - pomiar trzech najważniejszych wartości w basenie: pH, zawartości wolnego/całkowitego chloru i kwasu cyjanurowego. Pamięć 10 pomiarów, funkcja kalibracji. W walizce fotometr (tester), 4 szklane fiolki, szczoteczka, 4 mieszadełka, oraz po 100 tabletek do każdego rodzaju pomiaru. Gwarancja - 2 lata.

Lumiso 3 = Pooltest 3, producent Palintest zmienił wyłącznie nazwę i wygląd obudowy urządzenia, funkcje są bez zmian.

Fotometru Lumiso 3 używa się tak samo jak Lumiso 6, który ma kilka pomiarów więcej.

 • odczyn wody w zakresie 6,5 – 8,4 pH,
 • zawartość wolnego i całkowitego chloru w wodzie w zakresie 0,01 – 5 mg/l (Cl2),
 • zawartość kwasu cyjanurowego w wodzie w zakresie 2 – 200 mg/l (CNA)

Które urządzenie Lumiso jest dla mnie odpowiednie?

 • Lumiso Pooltest 3 jest idealny do monitorowania basenów zewnętrznych, obejmuje trzy główne testy: chlor, ph i kwas cyjanurowy, zapewniając wiarygodną ocenę jakości wody.
 • Lumiso Pooltest 6 zapewnia proste i skuteczne testowanie basenów dla inżynierów serwisu i zarządców basenów. Zawiera wszystkie testy wymagane do obliczenia bilansu wodnego: zasadowość, brom, twardość wapnia, chlor, kwas cyjanurowy i pH, co umożliwia kompletną kalkulację bilansu wodnego

 

 

Fotometr Lumiso Pooltest 3 łączy w sobie testowanie chloru, pH i kwasu cyjanurowego, dla wiarygodnej oceny jakości wody.

 • Elektroniczny tester basenowy o wysokiej dokładności, idealny do monitorowania basenów zewnętrznych
 • Lekka konstrukcja zestawu, z miejscem na wszystkie akcesoria i odczynniki
 • Złącze USB umożliwiające zarządzanie danymi i zachowanie zgodności
 • Łatwy w obsłudze i szybko dostarczający wyniki
 • Zaufana technologia, wykorzystująca światowy standard metody DPD. Opracowana przez założyciela firmy Palintest - dr Palina


Pełna wiarygodność wyników i zgodność danych:
Lumiso wykorzystuje ekspercką analizę kolorymetryczną do dostarczania szybkich i jasnych wyników, umożliwiając operatorom basenów optymalizację chemii basenowej. Przeglądaj wyniki w dzienniku danych urządzenia lub użyj USB do zarządzania danymi na komputerze.

Nowy, lekki zestaw zawierający wszystkie wymagane akcesoria:
Lumiso Pooltest 3 jest zapakowany w walizkę, zawierającą wszystkie niezbędne odczynniki i akcesoria. Z miejscem na dodatkowe elementy, w tym zapasowe probówki i wzorce kontrolne, nie ma potrzeby noszenia dodatkowego sprzętu.

Obejmuje standardowy i rozszerzony zakres chloru:
Lumiso Pooltest 3 eliminuje potrzebę wyboru lub rozcieńczania poprzez włączenie zarówno chloru standardowego (0 - 5 mg/L), jak i chloru o rozszerzonym zakresie (0 - 10 mg/L).

Bądź bezpieczny w basenie dzięki Lumiso Pooltest 3, idealny do basenów zewnętrznych:
Regularne testowanie basenów i obiektów spa jest wymagane w celu zapewnienia bezpieczeństwa pływaków oraz ochrony infrastruktury basenowej. Lumiso Pooltest 3 zawiera testy na pH chloru i kwasu cyjanurowego, aby zoptymalizować plan opieki i zapewnić bezpieczeństwo wody dla użytkowników basenu.

Całkowicie wodoodporny i odpowiedni do wilgotnych środowisk:
Chociaż zawsze zalecamy utrzymywanie urządzenia i zestawu w czystości i suchości, wiemy, że od czasu do czasu nieuchronnie ulegnie ono zamoczeniu lub znajdzie się w basenie. Dlatego też Lumiso został zoptymalizowany do użytku na basenie lub w wilgotnym środowisku, dzięki zaawansowanemu systemowi uszczelniającemu instrument oraz wodoodpornemu pojemnikowi na odczynniki, który może być uzupełniany opakowaniami z odczynnikami. Nie tylko chroni to przed uszkodzeniem przez wodę, ale również minimalizuje ilość opakowań używanych w zestawach.

 

POMIAR CHLORU I pH:

 

 

 

Nowe fotometry basenowe Lumiso firmy Palintest. Lekkie i poręczne, zaprojektowane dla pełnej przenośności do wykonywania testów, w dowolnym miejscu. Zbudowane na tej samej niezawodnej technologii Palintest, ale teraz z nowymi i ulepszonymi funkcjami.

Regularne testowanie basenów i obiektów spa jest wymagane w celu zapewnienia bezpieczeństwa pływaków i ochrony infrastruktury basenowej. Efektywne zarządzanie wodą umożliwia optymalizację planu uzdatniania, utrzymanie równowagi wody i kontrolę dezynfekcji.

Dzięki cyfrowej fotometrii możesz mieć pełne zaufanie do swoich wyników, dostarczając rozstrzygający wynik, który nie podlega interpretacji. Z wynikiem w ciągu kilku minut, można podjąć zdecydowane działania w celu zrównoważenia wody w basenie i zapewnienia bezpieczeństwa wody.

Dlaczego warto wybrać Lumiso?

Lumiso wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię fotometryczną, aby dostarczyć szybkie i dokładne wyniki dla efektywnego zarządzania basenem i spa. Urządzenia testowe zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników basenów i spa, a każde z nich zaspokaja potrzeby innych użytkowników.

Lumiso upraszcza testowanie basenów i spa, wykorzystując wizualne instrukcje na ekranie bez użycia wyrazów, aby poprowadzić użytkownika przez test. Prosta obsługa za pomocą dwóch przycisków oznacza, że użytkownicy mają szybki i łatwy dostęp do testów. W celu zapewnienia pełnej zgodności i audytu, Lumiso rejestruje wszystkie wyniki testów. Podłącz Lumiso do komputera poprzez USB, aby zarządzać tymi danymi.

Nowy i ulepszony zestaw Lumiso zawiera miejsce na wszystkie akcesoria, w tym wzorce kontrolne lub zapasowe probówki testowe. Zaprojektowany dla lepszej przenośności, lekki zestaw zawiera wszystko, co jest potrzebne do wykonania testu w dowolnym miejscu. Nowy zestaw zawiera wodoodporne pudełko na odczynniki, które może być ponownie napełnione nowymi odczynnikami. Wodoodporna konstrukcja chroni przed wszelkimi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę i minimalizuje całkowitą ilość opakowań używanych w naszych zestawach.

Co nowego jest w Lumiso 3 i 6 w porównaniu do Palintest 3 i 6?

 • Złącze USB umożliwia podłączenie urządzenia do komputera PC
 • Większy ekran wyświetlacza zwiększa ilość wyświetlanych informacji i ułatwia nawigację po urządzeniu
 • Prosty, nie wymagający znajomości języka interfejs użytkownika na ekranie prowadzi użytkownika
 • Podwójne zakresy testowe chloru eliminują potrzebę rozcieńczania
 • Nowy ergonomiczny kształt i rozmiar z przyciskami typu "soft touch"
 • Wodoodporny pojemnik na odczynniki wielokrotnego użytku zapewnia solidne i elastyczne przechowywanie odczynników
 • Nowa konstrukcja walizki, zawierająca wszystkie wymagane akcesoria i odczynniki

 

Kalibracja (standardowanie) Lumiso:

 

Nowe fotometry basenowe Lumiso wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię fotometryczną, aby zapewnić szybkie i skuteczne wyniki dla zarządzania basenami i spa. Aby wspomóc dokładne testowanie basenów i spa, Lumiso posiada nowe i ulepszone standardy kontrolne.

Standardy kontrolne są dostępne dla wszystkich fotometrów Palintest i są używane do sprawdzania kalibracji urządzenia, aby zapewnić, że działa ono prawidłowo.

Wzorce kontrolne Lumiso, podobnie jak wzorce kontrolne dostępne w naszej poprzedniej serii kompaktowej, są filtrami neutralnej gęstości (NDF). Filtr Neutralnej Gęstości jest filtrem optycznym, który pochłania światło o wszystkich długościach fali w tym samym stopniu. Dlatego są one bardzo przewidywalne, gdy są używane jako wzorce kontrolne w instrumentach optycznych takich jak Lumiso. Wzorce wykonane są z kawałka kolorowego szkła, a nie z cieczy. Oznacza to, że nie są niebezpieczne i zachowują stabilność przez dłuższy czas niż płynne wzorce kontrolne. Uprościliśmy procedurę wykonywania wzorców kontrolnych dla nowych fotometrów Lumiso. Zestawy wzorców kontrolnych Lumiso składają się z jednej ślepej próby i dwóch wzorców, zamiast jednej ślepej próby i trzech wzorców, co umożliwia szybszą procedurę testową. Fotometry Lumiso mogą być testowane przy użyciu tylko dwóch wzorców kontrolnych, ponieważ nowe wzorce kontrolne badają dwie długości fali światła, które są wykorzystywane przez urządzenie, a nie pomiar stężenia dla każdego parametru z osobna.

Jak działają Standardy Kontrolne Lumiso?

Najpierw używany jest pusty wzorzec, a następnie pozostałe wzorce. Wartość wyświetlana na ekranie jest następnie porównywana z certyfikatem dostarczonym w zestawie wzorca kontrolnego, aby potwierdzić, że fotometr jest zgodny z naszymi standardami kalibracji. Ponieważ nowe wzorce kontrolne Lumiso testują pomiar %T dla każdej długości fali, nastąpiła niewielka zmiana w sposobie użycia wzorców kontrolnych. Ślepa próba, Standard A i Standard B muszą być testowane przy obu długościach fali. Etykieta na górze wzorca wskazuje jak ustawić wzorzec w zależności od długości fali, która jest mierzona. Pełna instrukcja zostanie dostarczona wraz z zestawem wzorca kontrolnego.

Dlaczego Standardy Kontrolne Lumiso mierzą Procentową Transmisję (%T) a nie stężenie?

Lumiso działa, jak wszystkie fotometry, mierząc ilość światła, które przechodzi przez próbkę. Wartość ta jest znana jako "Procentowa Transmisja" lub "%T". Oprogramowanie Lumiso przelicza zmierzoną wartość %T na stężenie substancji chemicznej, np. mg/L chloru. W związku z tym, aby sprawdzić, czy urządzenie jest skalibrowane, należy jedynie sprawdzić, czy urządzenie mierzy %T prawidłowo dla każdej długości fali światła, której używa. Upraszcza to standardową procedurę sprawdzania i jest szybsze niż testowanie poszczególnych parametrów.


Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Gniazdo Do Basenowych Lin Torowych Ceramika/Folia
Gniazdo Do Basenowych Lin Torowych Ceramika/Folia

250,00 zł

Cena regularna: 340,00 zł

Najniższa cena: 250,00 zł

203,25 zł

Cena regularna: 276,42 zł

Najniższa cena: 203,25 zł
Kołnierz Z Pvc 200 WYPRZEDAŻ
Kołnierz Z Pvc 200 WYPRZEDAŻ

119,00 zł

Cena regularna: 170,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł

96,75 zł

Cena regularna: 138,21 zł

Najniższa cena: 14,63 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Dolphin M600 Wifi Dno Ściany
Odkurzacz Basenowy Dolphin M600 Wifi Dno Ściany

8 400,00 zł

Cena regularna: 8 699,00 zł

Najniższa cena: 8 699,00 zł

6 829,27 zł

Cena regularna: 7 072,36 zł

Najniższa cena: 7 072,36 zł
szt
Zestaw Do Pływania Dla Dzieci - Okulary Czepek Zatyczki
Zestaw Do Pływania Dla Dzieci - Okulary Czepek Zatyczki

36,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 36,00 zł

29,27 zł

Cena regularna: 39,84 zł

Najniższa cena: 29,27 zł
Mufa 160 Pvc Kw/Kw MAD
Mufa 160 Pvc Kw/Kw MAD

77,00 zł

Cena regularna: 110,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł

62,60 zł

Cena regularna: 89,43 zł

Najniższa cena: 4,07 zł
szt
Czepek Do Pływania Silikonowy
Czepek Do Pływania Silikonowy

6,50 zł

Cena regularna: 9,99 zł

Najniższa cena: 6,50 zł

5,28 zł

Cena regularna: 8,12 zł

Najniższa cena: 5,28 zł
Makaron Basenowy Piankowy / Wałek Z Pianki (CAŁY Karton 50 Szt)
Makaron Basenowy Piankowy / Wałek Z Pianki (CAŁY Karton 50 Szt)

650,00 zł

Cena regularna: 650,00 zł

Najniższa cena: 650,00 zł

528,46 zł

Cena regularna: 528,46 zł

Najniższa cena: 528,46 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Zodiac Vortex RV 5400 DEMO WYPRZEDAŻ
Odkurzacz Basenowy Zodiac Vortex RV 5400 DEMO WYPRZEDAŻ

4 500,00 zł

Cena regularna: 6 500,00 zł

Najniższa cena: 4 500,00 zł

3 658,54 zł

Cena regularna: 5 284,55 zł

Najniższa cena: 3 658,54 zł
szt
Obudowa Suszarki Do Włosów Baege Airfun Typ 3411 WYPRZEDAŻ
Obudowa Suszarki Do Włosów Baege Airfun Typ 3411 WYPRZEDAŻ

120,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 120,00 zł

97,56 zł

Cena regularna: 161,79 zł

Najniższa cena: 97,56 zł
szt
Czepek Do Pływania Materiałowy
Czepek Do Pływania Materiałowy

6,00 zł

Cena regularna: 9,50 zł

Najniższa cena: 6,00 zł

4,88 zł

Cena regularna: 7,72 zł

Najniższa cena: 4,88 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl