Z powodu sytuacji w kraju, warszawski sklep na Namysłowskiej 8 jest ZAMKNIĘTY, BRAK ODBIORÓW OSOBISTYCH.
Zamówienia wysyłkowe realizujemy na bieżąco z polskich magazynów.

❄️🧹 Koniec sezonu - zabezpiecz basen na zimę! ☃️🌨️

Ostatnia okazja na produkty w tegorocznych cenach, np: przykrycia basenowe, odkurzacze automatyczne, grzałki elektryczne

Pompa Basenowa Aquagem Gemflow VSP Regulowane Obroty 24-36 M3/H

Pompa Basenowa Aquagem Gemflow VSP Regulowane Obroty
  • promocja
Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 1 950,00 zł 2 350,00 zł 1950.00
Cena netto: 1 585,37 zł 1 910,57 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5
Producent: AQUAGEM ELECTRIC
Kod produktu: pompa basenowa aquagem vsp

Opis

Pompa basenowa Gemflow VSP dobrego producenta Aquagem, specjalizującego się w enegrooszczędnych rozwiązaniach dla basenów. Obiegowa, samozasysająca pompa, z regulacją i programowaniem obrotów, a więc z możliwością realnego obniżenia rachunku za prąd, oraz hałasu. Najnowszy model na 2020 rok, z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym na obudowie. Zasilanie 230V, gwarancja 24 miesiące.

Aquagem Gemflow VSP to basenowa pompa obiegowa zmiennej prędkości, o trzech wydajnościach do wyboru: 24/30/36 m3/h i wysokościach podnoszenia odpowiednio do: 15/19,5/22 m, przyłącza pompy DN50/d63. Indukcyjny silnik prądu zmiennego 230V/50 Hz o mocach odpowiednio 1,1kW/1,5kW/2,2kW, z zegarem tygodniowym, posiada wbudowaną przetwornicę częstotliwości - falownik. Poprzez zmianę częstotliwości prądu zasilającego silnik pompy, można zmieniać jego obroty, a przez to konsumowaną moc. Inwerter ma trzy tryby pracy: Noc, Dzień, Płukanie, zakres obrotów na minutę od 1200 do 2900, regulacja co 50 rpm.

 

 

Przy projektowaniu basenów prywatnych stosuje się zazwyczaj tylko jedną pompę obiegową, a zalecana prędkość filtracji i jednocześnie płukania filtra wynosi około 50 - 60 m/h. Pracuje ona przez cały czas z pełną wydajnością i zarazem z pełną pobieraną mocą. W celu ograniczenia pobieranej mocy, produkowane są obecnie małe pompy basenowe 2- lub 3-biegowe, ale są one nadal drogie oraz nie zapewniają wystarczająco dużej elastyczności pracy. Prywatny basen to bardzo kosztowna i niezbyt tania w eksploatacji inwestycja. Z reguły zużycie prądu przez domowy basen to około 40% energii zużywanej przez całe gospodarstwo domowe, z czego większość przypada na pracującą co najmniej 12 godzin dziennie pompę obiegową basenu.


Aby znacząco ograniczyć koszty eksploatacji Twojego basenu, co najmniej o 60%, proponujemy unikalne i pierwsze na polskim rynku pompy inwerterowe VSP przeznaczone do basenów prywatnych.


Pompa VSP posiada wbudowany sterownik czasowy, który umożliwia ustawienie 4 nastaw czasowych pracy pompy w ciągu każdej doby. Dodatkowo sterownik posiada wbudowaną przetwornicę częstotliwości prądu. Poprzez zmianę częstotliwości prądu zasilającego silnik pompy można zmieniać jego obroty, a przez to pobieraną moc.


Możesz wybrać jedną z 35 prędkości obrotowych silnika elektrycznego w różnych trybach pracy pompy – obroty niskie, średnie lub wysokie, w zależności od stanu pracy pompy (filtracja, płukanie lub praca w nocy). Zmniejszenie obrotów silnika, oprócz zmniejszenia pobieranej mocy, ogranicza także generowany przez pompę hałas, co znacząco wpływa na komfort wypoczynku w domowym zaciszu.


Na poniższym wykresie podano generowany przez pompę VSP hałas w porównaniu z innymi urządzeniami stosowanymi w gospodarstwie domowym. W rzeczywistości pompa przy obrotach rzędu 2000 1/min pracuje niewiele głośniej niż lodówka.

Pompa Basenowa Aquagem VSP Regulowane Obroty Głośność

 

Ile możesz zaoszczędzić stosując pompę inwerterową Aquagem Gemflow VSP?

Poniższy przykład dotyczy typowego basenu prywatnego o pojemności około 45 m3. Basen taki ma najczęściej wymiary 4x8 m i wyposażony jest w filtr o średnicy 500 mm.
Zastosowano inwerterową pompę obiegową VSP11 o wydajności od około 12 m3/h. Pompa ta ma moc 1,1 kW przy 2900 obrotach na minutę.
Inwerter pompy umożliwia standardowe ustawienie 3 trybów pracy – obroty niskie, średnie lub wysokie:

  • Niskie obroty – stosowane w nocy lub podczas powolnej filtracji. Obroty domyślne ustawione przez inwerter 1400 1/min.
  • Średnie obroty – stosowane podczas normalnej filtracji. Obroty domyślne ustawione przez inwerter 2000 1/min,
  • Wysokie obroty – stosowane podczas płukania filtra. Obroty domyślne ustawione przez inwerter 2900 1/min.

Domyślne obroty pompy można zmieniać za pomocą przycisków w krokach co 50 rpm. Założenia poniższych wyliczeń: pompa pracuje przez 12 h/dziennie, sezon kąpielowy trwa 5 miesięcy, czyli około 150 dni, całkowity koszt 1 kWh wynosi brutto około 0,61 zł/kWh (styczeń 2020). Wyniki pokazano w poniższej tabeli, przy czym pobór mocy przez pompę spisano z wyświetlacza pompy VSP11 zamontowanej na prywatnym basenie:

Pompa Basenowa Aquagem VSP Regulowane Obroty Oszczędności

Zwróć uwagę, że zmniejszenie obrotów pompy z 2900 1/min na 2000 1/min czyli o 31%, powoduje spadek mocy pobieranej przez pompę z 0,912 kW na 0,344 kW czyli aż o 62%. Wynika to z charakterystyk pracy silników indukcyjnych prądu zmiennego.

Przy pracy pompy basenowej jednobiegowej (bez inwertera), roczny koszt energii wyniesie około 903 zł. Po zastosowaniu pompy z inwerterem VSP11 i wybraniu trybu normalnej filtracji z domyślną prędkością 2000 1/min, roczny koszt energii będzie o 62% mniejszy i wyniesie około 340 zł, czyli oszczędność wyniesie 563 zł. Zmniejszając dalej obroty pompy można uzyskać jeszcze większe oszczędności. W przypadku basenów wewnętrznych użytkowanych przez cały rok oszczędności w zużyciu energii elektrycznej będą jeszcze większe.
Koszt zakupionej pompy inwerterowej VSP11 zwróci się najdalej w ciągu 3 lat.Cechy pompy inwerterowej Aquagem Gemflow VSP


1. Deklaracja CE
Pompy inwerterowe VSP w pełni odpowiadają przepisom UE i posiadają Deklarację CE.


2. Niskie koszty eksploatacji pompy obiegowej basenu
Dzięki zastosowaniu pompy VSP koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej zmniejszają się co najmniej o 60% przy sezonie kąpielowym trwającym około 150 dni.


3. Niski poziom głośności (ciśnienia akustycznego) pompy obiegowej basenu
Małe pompy basenowe emitują stosunkowo niewielki hałas, który potrafi być jednak bardzo dokuczliwy, zwłaszcza jeśli pompa umieszczona jest w budynku mieszkalnym.
Po zastosowaniu pompy inwerterowej VSP i wybraniu trybu pracy Średnie obroty prędkość obrotowa pompy zmniejsza się do 2000 1/min, lecz można ją dalej zmniejszyć ręcznie do żądanego poziomu. Emitowany hałas ulega wówczas redukcji co najmniej o połowę.


4. Inteligentny rozruch
Po włączeniu pompy inwerterowej VSP uruchamia się ona zawsze z najwyższymi obrotami 2900 1/min, bez względy na wybrany wcześniej tryb pracy czy ustawione obroty. Rozruch ten trwa jedną minutę i umożliwia zassanie wody i odpowietrzenie pompy. Następnie inwerter ustawia obroty na wybranym wcześniej poziomie.


5. Nowoczesna konstrukcja
Pompa inwerterowa jest nowoczesnym urządzeniem wyposażonym w wyświetlacz dotykowy z zamykaną osłoną zabezpieczającą wyświetlacz przed przypadkowym uszkodzeniem.

Pompa Basenowa Aquagem VSP Regulowane Obroty Cechy

 

 

Obsługa pompy inwerterowej Aquagem Gemflow VSP:

 

 


Pompa inwerterowa VSP wyposażona jest we własny sterownik czasowy i dlatego nie ma konieczności instalowania dodatkowego sterownika pompy. Jest to istotne dla nowo budowanych basenów, gdyż obniża koszty inwestycji. Sterownik czasowy pompy pozwala wybrać 4 nastawy czasowe w ciągu każdej doby w zależności od przyjętej taryfy na dostawy energii elektrycznej (taryfa dzienna/nocna itp.). Dla każdej nastawy czasowej można ustawić odpowiedni tryb pracy z wybranymi obrotami pompy. Dodatkowo obroty pompy można zmieniać w skokach co 50 1/min.


Pompa Inwerterowa VSP wyposażona jest w wyświetlacz dotykowy:

Pompa Basenowa Aquagem VSP Regulowane Obroty


Na wyświetlaczu pokazywana jest stale moc pobierana przez pompę, jej obroty w 1/min, aktualny czas, oraz numer aktualnej nastawy czasowej, z czasami włączenia i wyłączenia pompy.


Tryb pracy pompy, oraz jej obroty (Niskie/Średnie/Wysokie), można wybrać za pomocą przycisku wyboru trybu pracy. Realizowane prędkości obrotowe pompy podano w poniższej tabeli.

Pompa Basenowa Aquagem VSP Regulowane Obroty Prędkości

 

Uwaga - przed zamontowaniem inwertera należy upewnić się, czy instalacja basenowa wyposażona jest w stację pomiarowo-regulacyjną, i skąd pobierana jest woda pomiarowa:


Przy poborze wody pomiarowej bezpośrednio z basenu, pompę inwerterową VSP można zainstalować bez żadnych problemów. Jeśli woda pomiarowa pobierana jest z rurociągu za pompą, to po zmniejszeniu obrotów pompy odczyty wolnego chloru mogą być fałszywe, gdyż wskazania elektrody wolnego chloru są zależne od natężenia przepływu wody przez naczynie pomiarowe. Dlatego naczynia te wyposażone są w rotametry do zapewnienia stałego przepływu wody. Wskazania elektrod pH i redoksu są w zasadzie niezależne od natężenia przepływu wody.

Dane techniczne pomp Aquagem Gemflow VSP:

Pompa Basenowa Aquagem VSP Regulowane Obroty Dane Techniczne

 

Charakterystyki wydajności pomp Aquagem Gemflow VSP (kliknij żeby powiększyć):

Pompa Basenowa Aquagem VSP Wykresy Wydajności

 Numery katalogowe pomp VSP

  • VSP11 – pompa inwerterowa o mocy 1,1 kW
  • VSP15 – pompa inwerterowa o mocy 1,5 kW
  • VSP22 – pompa inwerterowa o mocy 2,2 kW

Zakres dostawy
Każda pompa inwerterowa VSP dostarczany jest w kartonie zawierającym:

  • kompletną pompę inwerterową,
  • klucz do odkręcania pokrywy filtra wstępnego pompy,
  • instrukcję obsługi.

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Piasek Filtracyjny Do Pływalni 2,0-3,0
Piasek Filtracyjny Do Pływalni 2,0-3,0
61,50 zł 50,00 zł 50,00 zł 40,65 zł
Beflex Beco
Beflex Beco
71,00 zł 59,00 zł 57,72 zł 47,97 zł
para/y
Obudowa Suszarki Do Włosów Baege Airfun Typ 3411
Obudowa Suszarki Do Włosów Baege Airfun Typ 3411
424,35 zł 199,00 zł 345,00 zł 161,79 zł
szt
Water Lily Kwiatek Czyszczący Do Basenu
Water Lily Kwiatek Czyszczący Do Basenu
90,00 zł 78,00 zł 73,17 zł 63,41 zł
kpl
Słupek Basenowy Startowy Niski Torino Z Belką Do Nogi Zakrocznej
Słupek Basenowy Startowy Niski Torino Z Belką Do Nogi Zakrocznej
5 650,00 zł 5 199,00 zł 4 593,50 zł 4 226,83 zł
szt
Lance Ssące Prominent
Lance Ssące Prominent
825,00 zł 690,00 zł 670,73 zł 560,98 zł
Szczotka Do Czyszczenia Basenu Mts Vac-Boy
Szczotka Do Czyszczenia Basenu Mts Vac-Boy
239,00 zł 179,00 zł 194,31 zł 145,53 zł
Membrany Do Sond Chloru Wolnego I Całkowitego
Membrany Do Sond Chloru Wolnego I Całkowitego
480,00 zł 432,00 zł 390,24 zł 351,22 zł
Hantle Do Wody Budget Plus
Hantle Do Wody Budget Plus
33,99 zł 29,99 zł 27,63 zł 24,38 zł
Sonda Chlor Elektroda Descon Do Pomiaru W Basenach
Sonda Chlor Elektroda Descon Do Pomiaru W Basenach
729,00 zł 579,00 zł 592,68 zł 470,73 zł
szt
Ostatnio na blogu basenowym:
Przykrycie basenu - czy to konieczne? I dlaczego właśnie GeoBubble?
Jaka pokrywa solarna do basenu - poradnik kupującego
Glony, basen i pokrywa solarna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl