HITY 2019 = Pompy Ciepła + Automatyczne Odkurzacze

KRYSTALICZNA WODA = Zestaw filtracyjny + Chemia basenowa

Z powodu gigantycznej kolejki Klientów w sklepie stacjonarnym, oraz lawiny zamówień internetowych, kontakt telefoniczny może być nieco utrudniony - zasuwamy!

Witamina C do basenu 2

Witamina C do basenu?

 witamina c do basenu

NIE.

Nie róbcie tego - mimo tego co widzicie na Youtube, i co opowiadają znajomi. Witamina C = kwas askorbinowy. Mamy 30 lat doświadczeń z polskimi pływalniami i basenami prywatnymi. Dbajcie o zdrowie swoich dzieci i swoje, a do dezynfekcji wody basenowej używajcie metody chlorowej oraz oryginalnych, bezpiecznych środków (w naszych prywatnych basenach w których kąpią się nasze własne dzieciaki używamy właśnie poniższych środków):

 


Krótki i konkretny poradnik w formacie PDF do pobrania i wydrukowania tutaj:

Czysta woda w basenie - Poradnik krok po kroku wraz z instrukcją stosowania chemii basenowej

Warto również przeczytać ile chemii w sezonie potrzeba na małe lub duże baseny:

https://wszystkodobasenow.pl/ile-chloru-do-basenu

Zestaw startowy oryginalnej chemii basenowej:

https://wszystkodobasenow.pl/czysta-woda-w-basenie-zestaw-startowy

Zestaw startowy oryginalnej chemii basenowej do małych basenów:  

https://wszystkodobasenow.pl/czysta-woda-w-basenie


 

Informacje o witaminie C na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_askorbinowy

Informacje medyczne są dostępne u każdego lekarza pierwszego kontaktu

(...) Skutki nadmiaru witaminy C

Kwas askorbinowy nie jest toksyczny, ale przyjmowany w nadmiarze (dawki powyżej 2 g na dobę) może wywoływać dolegliwości żołądka, nudności, biegunkę, wymioty, wysypkę skórną, obniżać odporność po radykalnym zmniejszeniu dawki. Zazwyczaj jednak jego nadmiar wydalany jest z organizmu wraz z moczem.

Ze względu na metaboliczny wpływ witaminy C zaleca się unikanie spożywania większych jej dawek (tj. powyżej 500 mg na dobę) w przypadku występowania lub skłonności do powstawania kamieni nerkowych, w skład których wchodzi szczawian wapnia lub kwas moczowy. Takie samo zalecenie odnosi się też do osób chorujących na takie schorzenia jak hemochromatoza, talasemia i niedokrwistość syderoblastyczna. Szacuje się, że ograniczone w czasie dożylne przyjmowanie wysokich dawek witaminy C nie powinno zwiększać ryzyka kamicy. Prospektywna analiza kohortowa z roku 2015 wykazała, że suplementacja witaminy C zwiększa ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u mężczyzn, ale nie u kobiet.

Stosowanie wyższych niż zalecane dawek witaminy C w czasie ciąży może być szkodliwe dla płodu. Wysokie dawki tej witaminy, według klasyfikacji FDA ryzyka stosowania leków w czasie ciąży, należą do kategorii C. Oznacza to, że w badaniach na zwierzętach wykazano działanie niepożądane na płód, jednak jej wpływ na ciążę człowieka nie jest potwierdzony w badaniach klinicznych.

Komentarze do wpisu (2)

16 czerwca 2019

Czytając, można wywnioskować, że witamina C to trucizna . Posłuchajcie na YT Jerzego Zięba lub doktora Huberta Czerniak , Dr. Jerzego Jaśkowskiego i wszystko wyjaśni.

17 czerwca 2019

Dzień Dobry. Opublikowaliśmy nasze własne zdanie na temat witaminy c W BASENIE DO DEZYNFEKCJI WODY, po 30 latach praktyki. Nie jesteśmy naukowcami, a jedynie tzw. baseniarzami spod niecki. Każdy ma swoje zdanie, swoje autorytety i swój rozum. Nie będziemy nikogo na siłę przekonywać, ani prowadzić wymiany argumentów z innymi publikacjami. Zdrowia! Zdrowia i świętego spokoju!

Ostatnio na blogu basenowym:
BRĄZOWE WAKACJE

Brąz jako długowieczny metal szlachetny uwielbia prestiż i luksus i baseny. Budując basen w te wakacje skorzystaj z promocyjnych cen na elementy wykonane z tego wyjątkowo trwałego surowca - tylko do końca sierpnia!

Dzień Kobiet 2019

Dzień Kobiet 2019

Wyjątkowym Kobietom życzymy samych wyjątkowych chwil w wyjątkowych basenach!

Droga Klientko - w dniach 8-10 marca wpisz w koszyku kod PAMELA aby otrzymać -8% na WSZYSTKO!

Kod aktywny od piątku 8 marca 00:00 do niedzieli 10 marca 23:59

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl