Witamina C do basenu

11

Witamina C do basenu?

 witamina c do basenu

NIE.

Nie róbcie tego - mimo tego co widzicie na Youtube, i co opowiadają znajomi. Witamina C = kwas askorbinowy. Mamy 31 lat doświadczeń serwisowych (nie tylko handlowych, sklep prowadzimy dopiero od 2014 roku) z zagadnieniami jakości wody na polskich pływalniach publicznych, z Sanepidem, ze specjalistycznymi akredytowanymi przez PZH i PCA laboratoriami mikrobiologicznymi, oraz z basenami prywatnymi. Witamina C w basenie jednym prostym zdaniem: tylko maskuje dla ludzkiego oka zły kolor wody, nie rozwiązując przyczyny braku jej krystaliczności, oraz przy okazji rozregulowuje pH. Dbajcie o zdrowie swoich dzieci i własne, a do dezynfekcji wody basenowej używajcie metody chlorowej/tlenowej, oraz oryginalnych, bezpiecznych środków. W naszych prywatnych basenach, w których kąpią się nasze własne dzieciaki, używamy właśnie poniższych środków, ale bez problemu można też stosować inne ich odpowiedniki od innych producentów, (oby oryginalne i z pewnego źródła):

 


Krótki i konkretny poradnik w formacie PDF do pobrania i wydrukowania tutaj:

Czysta woda w basenie - Poradnik krok po kroku wraz z instrukcją stosowania chemii basenowej

Warto również przeczytać ile chemii w sezonie potrzeba na małe lub duże baseny:

https://wszystkodobasenow.pl/ile-chloru-do-basenu

Zestaw startowy oryginalnej chemii basenowej:

https://wszystkodobasenow.pl/czysta-woda-w-basenie-zestaw-startowy

Zestaw startowy oryginalnej chemii basenowej do małych basenów:  

https://wszystkodobasenow.pl/czysta-woda-w-basenie


 

Najłatwiej dostępne, i zrozumiałe dla każdego, informacje o witaminie C na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_askorbinowy

Profesjonalne informacje medyczne dotyczące stosowania witaminy C w wodzie kapielowej, są dostępne u każdego lekarza pierwszego kontaktu.

Fragment z powyższego źródła:

(...) Skutki nadmiaru witaminy C

Kwas askorbinowy nie jest toksyczny, ale przyjmowany w nadmiarze (dawki powyżej 2 g na dobę) może wywoływać dolegliwości żołądka, nudności, biegunkę, wymioty, wysypkę skórną, obniżać odporność po radykalnym zmniejszeniu dawki. Zazwyczaj jednak jego nadmiar wydalany jest z organizmu wraz z moczem.

Ze względu na metaboliczny wpływ witaminy C zaleca się unikanie spożywania większych jej dawek (tj. powyżej 500 mg na dobę) w przypadku występowania lub skłonności do powstawania kamieni nerkowych, w skład których wchodzi szczawian wapnia lub kwas moczowy. Takie samo zalecenie odnosi się też do osób chorujących na takie schorzenia jak hemochromatoza, talasemia i niedokrwistość syderoblastyczna. Szacuje się, że ograniczone w czasie dożylne przyjmowanie wysokich dawek witaminy C nie powinno zwiększać ryzyka kamicy. Prospektywna analiza kohortowa z roku 2015 wykazała, że suplementacja witaminy C zwiększa ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u mężczyzn, ale nie u kobiet.

Stosowanie wyższych niż zalecane dawek witaminy C w czasie ciąży może być szkodliwe dla płodu. Wysokie dawki tej witaminy, według klasyfikacji FDA ryzyka stosowania leków w czasie ciąży, należą do kategorii C. Oznacza to, że w badaniach na zwierzętach wykazano działanie niepożądane na płód, jednak jej wpływ na ciążę człowieka nie jest potwierdzony w badaniach klinicznych.

Komentarze do wpisu (11)

16 czerwca 2019

Czytając, można wywnioskować, że witamina C to trucizna . Posłuchajcie na YT Jerzego Zięba lub doktora Huberta Czerniak , Dr. Jerzego Jaśkowskiego i wszystko wyjaśni.

17 czerwca 2019

Dzień Dobry. Opublikowaliśmy nasze własne zdanie na temat witaminy c W BASENIE DO DEZYNFEKCJI WODY, po 30 latach praktyki. Nie jesteśmy naukowcami, a jedynie tzw. baseniarzami spod niecki. Każdy ma swoje zdanie, swoje autorytety i swój rozum. Nie będziemy nikogo na siłę przekonywać, ani prowadzić wymiany argumentów z innymi publikacjami. Zdrowia! Zdrowia i świętego spokoju!

4 lipca 2019

Szanowni Państwo. Z całym szacunkiem do 30 letniego doświadczenia jednak możliwość przedawkowania witaminą poprzez pluskanie się w wodzie jest przynajmniej śmieszne. Owszem możecie mieć swoje zdanie i może ona mało korzystnie wyglądać względem chloru w przypadku skutecznej ochrony wody jednak w tym przypadku można przytoczyć taki sam argument - chlor tez może być niebezpieczny w nadmiarze prawda ? Chlor może powodować powikłania zdrowotne cyt. "Chlor zabija bakterie, ale zabija też florę bakteryjną, która chroni nasz organizm. Może się przyczynić do powstawania nowotworów jelita i żołądka. Szkodliwe opary chloru negatywnie wpływają też na drogi oddechowe i przyczyniają się do powstawania alergii. Na chlorowaną wodę muszą też uważać kobiety w ciąży, bo może być ona niebezpieczna dla dziecka. " Tyle w temacie. Pozdrawiam inż. Technologii Żywności i żywienia człowieka Łukasz D.

5 lipca 2019

Witam a ja mam problem z wodą w basenie ok 12 tys litrów która po wlaniu jest w kolorze jakby herbaty, uzylismy kwasu L askorbinowy go i woda jak była herbaciany taka jest nadal. Poproszę o informację czego zastosować by woda była czysciutka?

26 lipca 2019

Trochę przestrzeliliście z tym artykułem. Bo brzmi on tak, że osoba dająca witaminę C do wody ją jednocześnie pije i miała przedawkować witaminę C :) Przez skórę to ona się tak pięknie nie wchłania, a jak cos się wchłonie (i na pewno nie będzie to ani 2 ani 1g ani pewnie 100mg) to przy pierwszej wizycie w toalecie ją wydalimy, bo witamina C nie jest nawet w 1% magazynowana w organizmie człowieka.

27 lipca 2019

To ile trzeba tej wody wypić ?? Żeby zjeść 2g?? Jak na 1m3 daje się około 50g

28 lipca 2019

Po pierwsze witamina C nie służy do dezynfekcji wody bo witaminy nie mają takich właściwości, do dezynfekcji używa się chloru lub aktywnego tlenu, witaminy używa się do usunięcia brunatnego zabarwienia wody przez wytrącone żelazo po dezynfekcji chlorem, więc proszę nie wymyślacie gruszek na wierzbie bo dajecie pod wątpliwość swoją wiedzę i doświadczenie.Po drugie witamina C to najtrudniej przyswajana przez organizm z witamin więc nawet wypicie basenu nie gwarantuje przedawkowania.

5 sierpnia 2019

Z medycznego punktu widzenia uważam,że istnieje ryzyko wchłaniania tego kwasu przez błony śluzowej do ustroju. Poprzez śluzówki oczu,jamy ustnej,w zależności od budowy anatomicznej przez odbyt i wejście pochwy oraz skórę. Nikt nie przeprowadził badań na ten temat więc należałoby traktować ten środek jak w przypadku pozostałej chemii z ostrożnością. Myślę,że cała chemia jest toksyczna dla ludzi i tego się trzymajmy. Skoro nie wycofali z obrotu na rynku to jeszcze nie było przypadków upośledzających funkcje życiowe. Osobiśćie uważam,że przedawkowanie Wit c,to tylko zatrzymanie moczu ponieważ zagęszcza mocz w infekcjach układu i działa podobnie do furaginum.Warto zwracać uwagę na bilans płynów czyli ile wypite tyle wysikane. Jeśli wystąpi skąpomocz należy zgłosić się na izbę przyjęć.

11 sierpnia 2019

Z racji, że internet to "śmietnik" i nie można bezkrytycznie brać do siebie ŻADNEJ opini z sieci jutro zakupuję witaminę C i sam sprawdzę jej działanie w basenie. I proszę nie polecajcie produktów którymi, handlujecie strasząc jednocześnie konkurencyjnymi wyrobami bo jest to i śmieszne i niepoważne.

27 sierpnia 2019

Drogi BASPOL-U Posiadają Państwo 30 lat doświadczenia w sprzedaży A to nie równoznaczne z wiedzą. Ten wpis uświadomił mi , że nie mogę nic tu kupić bo takie opinie z Państwa strony są bardzo nie profesjonalne. Pozdrawiam.

4 września 2019

W bardzo dużym skrócie dla wszystkich "witaminowców": jednym z podstawowych celów uzdatniania wody w basenie jest usuwanie z wody substancji organicznych. Kwas askorbinowy to organiczny związek chemiczny. Dodanie do takiej witaminowej wody chloru powoduje wzrost stężenia THM-ów w wodzie basenowej (trójących substancji chloroorganicznych) Osobiście wolałbym się kąpać w brązowej - zażelzionej wodzie. Jest mniej szkodliwa.

Newsletter
Naprawdę lubisz baseny!
Czasami wynajdujemy perełki, możemy Ci je przesyłać? (zero spamu)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl