❄️🧹 Zbliża się koniec sezonu - zabezpiecz basen na zimę! ☃️🌨️

Ostatnia okazja na produkty w tegorocznych cenach, np: przykrycia basenowe, odkurzacze automatyczne, grzałki elektryczne

Bayrol Analyt 3 Stacja Pomiarowo Regulacyjna pH Wolny Chlor

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 72 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 23 000,00 zł 23000.00
Cena netto: 18 699,19 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5
Producent: BAYROL GERMANY
Kod produktu: bayrol analyt

Opis

Bayrol ANALYT 3 to najnowsza, piąta wersja stacji do pomiaru/regulacji wartości pH i wolnego chloru oraz pomiaru potencjału redoks i temperatury wody.

Stacja wyposażona jest w ekran dotykowy z intuicyjnym menu. Posiada dwa naczynia pomiarowe - na elektrody pH/redoks oraz chloru. Do pomiaru wolnego chloru służy nowa potencjostatyczna złota elektroda. Zgodnie z najnowszymi przepisami jako opcję można zastosować moduł do pomiaru całkowitego chloru i wówczas na wyświetlaczu podawana będzie wartość wolnego, związanego i całkowitego chloru. Do dozowania można użyć pomp o sterowaniu stałym (włącz/wyłącz), bądź też pomp membranowych o sterowaniu impulsowym. Stacja posiada dodatkowo system zarządzania basenem (pompy, atrakcje, ogrzewanie itd.). Istnieje możliwość zdalnego sterowania stacją przez każde urządzenie z przeglądarką internetową. Dostarczana ze wszystkimi materiałami eksploatacyjnymi i montażowymi. Gwarancja - 2 lata. Stacja nie posiada pomp dozujących.

Analyt 3 spełnia wymagania wielu norm europejskich dotyczących stacji stosowanych na basenach publicznych, w tym niemieckiej normy DIN 19 643.

Znacznym zmianom uległo oprogramowanie stacji, która może teraz zarządzać wieloma urządzeniami basenu, znacznie rozszerzono menu kontekstowe oraz wprowadzono bardziej precyzyjny pomiar wolnego chloru za pomocą metody potencjometrycznej.

 


Opcja: Moduł do pomiaru chloru całkowitego - możliwy do zastosowania ze stacjami Analyt 3 począwszy od 2012 r. Po jego podłączeniu na wyświetlaczu stacji Analyt podawana jest wartośc wolnego, związanego i całkowitego chloru. Dostarczany ze wszystkimi materiałami eksploatacyjnymi i montażowymi. Gwarancja - 2 lata.


 
Stacja posiada teraz nową obudowę w kolorze szczotkowanego aluminium. Elementy składowe stacji zakryte są dwoma osłonami zabezpieczającymi przed zabrudzeniem i przypadkowym uszkodzeniem jej elementów.

Wykonane z akrylu dwa naczynia pomiarowe umożliwiają montaż elektrod pH, redoksu i wolnego chloru, umożliwiają regulację przepływu wody pomiarowej za pomocą rotametru oraz jej pobór do badań.

Ekran dotykowy – Analyt 3 stanowi nową generację urządzeń pomiarowo-regulacyjnych wyposażonych w duży ekran dotykowy TFT, który wraz z przejrzystą strukturą menu zapewnia prostą i intuicyjną obsługę. Wszystkie wskazania oraz komunikaty są przedstawiane na dużym wyświetlaczu. Lekkie dotknięcie palcem powierzchni ekranu umożliwia dostęp do wszystkich punktów menu i zmianę nastaw. Tryb oszczędzania energii wyłącza wyświetlacz po upływie zaprogramowanego czasu.

Każdy punkt menu posiada dołączony tekst pomocy kontekstowej dostępny za pomocą przycisku Help. W większości przypadków tekst pomocy jest wystarczający i sięganie do instrukcji obsługi jest zbędne.

Menu jest dostępne na czterech poziomach: Użytkownika/Klienta (poziom 1 i 2), Serwisu (poziom 3) oraz Szefa (poziom 4). Każdy poziom menu zabezpieczony jest wprowadzonym hasłem. Zapobiega to dokonywaniu zmian przez nieuprawnione osoby.

Pozostałe funkcje (Menu, Esc, Home i Mode) dostępne są w każdym momencie po naciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Przycisk Mode umożliwia bezpośrednie przejście do menu trybu pracy w celu szybkiego i łatwego wyłączania/włączania różnych funkcji (regulacja pH i chloru, praca pompy filtracyjnej, pompy koagulanta oraz innych urządzeń podłączonych do uniwersalnych wyjść przekaźnikowych).

Po pierwszym włączeniu stacji zostaje uruchomiony punkt menu „Pierwsze uruchamianie”, który umożliwia krok po kroku wprowadzenie parametrów basenu i nastaw regulatora nawet przez niewykwalifikowane osoby.

Dziennik zdarzeń – procesor stacji zapisuje w dzienniku 500 ostatnich istotnych zdarzeń jak włączenie/wyłączenie stacji, kalibracje, alarmy, zmiany parametrów, zdalny dostęp itp. Wszystkie zapisy podają datę i czas zdarzenia oraz użytkownika. Dzięki temu możliwa jest analiza przebiegu pracy instalacji basenowej i występujących nieprawidłowości.

Graficzna prezentacja wartości – wszystkie wartości pomiarowe (pH, wolny chlor, redoks i temperatura) mogą być przedstawione w formie graficznej. Grafika uwzględnia również zdarzenia wyjątkowe, jak na przykład alarmy czy włączenia/wyłączenia stacji.

Funkcja zoom pozwala na przedstawienie wartości pomiarowych w różnych okresach czasowych: 1/4/12/24 godzin lub w ciągu 1 tygodnia. Na ekranie można jednocześnie pokazać kilka wykresów obrazujących wartości pomiarowe.

Wykresy pomiarowe mogą być skopiowane w postaci pliku „pdf” lokalnie poprzez gniazdo USB jak również zdalnie przez internet na inny komputer czy smartfon.

Sterowanie pompami dozującymi – stacja Analyt 3 umożliwia sterowanie różnymi typami pomp perystaltycznych i membranowych za pomocą sterowania stałego (włącz/wyłącz) lub impulsowego. W tym przypadku maksymalna ilość impulsów pompy (skoków membrany) wynosi 240/min.

Uniwersalne wyjścia przekaźnikowe (przełącznikowe) – stacja posiada cztery niezależne wyjścia przekaźnikowe, które umożliwiają po zaprogramowaniu sterowanie czasowe (włączanie/wyłączanie) różnych urządzeń jak pompa filtracyjna, pompa koagulanta, elektrolizer soli, sterowanie ogrzewaniem wody w basenie za pomocą podgrzewacza wody czy baterii słonecznych (solarycznych). Możliwe jest podłączenie pompy filtracyjnej o zmiennej wydajności osiąganej poprzez zmianę prędkości obrotowej pompy. Dzięki temu stosowanie dodatkowych sterowników staje się zbędne.

Zdalny dostęp z sieci lokalnej lub internetu – Analyt 3 oferuje kompleksowe możliwości zdalnego sterowania z sieci lokalnej (TCP/IP, Ethernet) lub z internetu. Graficzny interfejs oparty jest całkowicie na najnowszych standardach technologii internetowej (Web). Interfejs użytkownika jest przejrzysty oraz wygląda i działa dokładnie tak samo, jak przy lokalnej obsłudze stacji Analyt 3. Zdalny dostęp może być możliwy dla jednego bądź wielu użytkowników wybranych w menu „Zarządzanie użytkownikami”. Aby włączyć zdalny dostęp nazwa użytkownika i hasło muszą być przypisane do odpowiednich użytkowników.

Do zdalnego dostępu do stacji Analyt mogą służyć praktycznie wszystkie urządzenia i systemy, jeśli pracują one ze standardową przeglądarką internetową, jak komputery PC (stacjonarne i laptopy) z systemem operacyjnym Microsoft Windows® oraz Linux, komputery Apple iMac® lub MacBook®, smartfony Apple iPhone® oraz smartfony z systemem operacyjnym Google Android® i Windows®, tablety Apple iPad ® oraz tablety z systemem operacyjnym Google Android.

Stosowane aktualnie systemy zarządzania budynkami (BMS) mogą być wykorzystane do zdalnego dostępu do stacji Analyt 3 pod warunkiem, że mają możliwość uruchomienia nowoczesnej standardowej przeglądarki internetowej.

Sondy pomiarowe – stacja wyposażona jest w precyzyjne układy pomiarowe z sondami pomiarowymi pH, wolnego chloru, potencjału redoks i temperatury. W stacji Analyt 3 zastosowana została potencjometryczna sonda wolnego chloru, która składa się teraz z 3 elektrod – dwóch standardowych elektrod redoksu oraz trzeciej złotej elektrody.

Złota elektroda jest elektrodą samoczyszczącą i nie wymaga konserwacji, gdyż zapewniają to rotujące niebieskie szklane kulki. Zastosowana potencjometryczna metoda pomiaru wolnego chloru zapewnia znacznie bardziej precyzyjny pomiar niż stosowana wcześniej amperometryczna sonda wolnego chloru.

Filtr wstępny stosowany jest jako wyposażenie standardowe i gwarantuje przepływ czystej wody przez naczynia pomiarowe pH/redoksu i chloru.


OPCJE (brak w wyposażeniu standardowym)

Wyjścia prądowe 0/4 – 20 mA (4 szt)umożliwiają po zakupie konwertera bezpośrednie podłączenie stacji do rejestratora i innych urządzeń. Możliwe jest wyprowadzenie wszystkich wartości pomiarowych.

Moduł do dwustronnej regulacji pH umożliwia jednoczesne dozowanie pH-Minus oraz pH-Plus.

Stacja Analyt 3 dostarczana jest wraz ze wszystkimi materiałami eksploatacyjnymi i montażowymi.


Dane techniczne regulatora
Zasilanie:     100 - 240 V/50 Hz
Pobór mocy:     15 W
Temperatura pracy:     0° do + 50° C
Temp. przechowywania:     -20° do + 70° C
Wymiary stacji (płyty):     715 x 495 x 125 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
Wskazania:     wyświetlacz dotykowy 5,7", monochromatyczny z niebieskim podświetleniem, funkcja automatycznego wyłączania ekranu w celu oszczędzania energii
Ustawienie języka:     polski, niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, włoski, grecki, rosyjski, niderlandzki, słowacki, czeski, szwedzki i duński
Kontrola przepływu:     za pomocą czujnika indukcyjnego OMRON, dodatkowa blokada za pomocą czujnika ciśnienia lub z zasilania pompy obiegowej
Rodzaje alarmów:     górny i dolny wartości pomiarowych, przepływu, poziomu w pojemnikach, czasu dozowania (regulacji), zwłoka włączania (regulacji), automatyczna blokada dozowania przy alarmach krytycznych
Interfejsy:     CAN-bus, RS 232, RS 485
Klasa ochrony:     IP 65
Interfejsy:     LAN (RJ45) 100 Mbit/s (minimalnie kabel CAT5)
USB dla kart pamięci
magistrala CAN-bus
Komunikacja:     wbudowany serwer internetowy i internetowy interfejs użytkownika


Dane techniczne układu pomiarowego pH
Zakres pomiarowy:     0 – 10,00 pH (kompensowany temperaturowo)
Dokładność pomiaru:     maksymalnie +/- 0,2% wartości zakresu pomiarowego
Dokładność odczytu:     0,01 pH
Rodzaj regulatora:     proporcjonalny, możliwa regulacja dwustronna (pH-Minus/pH-Plus)
Kalibracja:     metoda jedno- lub dwupunktowa
Zakres proporcjonalności:     możliwość ustawienia od 0% do 100%
Parametry regulacji:     wartość zadana, progi alarmowe, maksymalny czas dozowania (regulacji), zakres proporcjonalności, strefa martwa przy regulacji dwustronnej, czas impulsowania (taktowania), minimalny czas włączenia pompy dozującej
Sterowanie pompy:     wyjście beznapięciowe lub wyjście przekaźnikowe 230 V, maksymalnie 2 A z modulacją długości impulsów dozujących (czas dozowania) lub częstotliwości impulsów (dla pomp impulsowych - maksymalnie 240 impulsów na minutę), stałe wskazanie aktualnej wielkości dozowania
Wyjście pomiarowe:     z separatorem galwanicznym
Elektroda pH:     szklana prętowa
Podłączenie elektrody:     złącze BNC


Dane techniczne układu pomiarowego wolnego chloru
Zakres pomiarowy:     0,01 – 10,00 mg/l (ppm) wolnego chloru
Dokładność pomiaru:     maksymalnie +/- 0,2% wartości zakresu pomiarowego
Dokładność odczytu:     0,01 mg/l
Rodzaj regulatora:     proporcjonalny
Kalibracja:     metoda jedno- lub dwupunktowa
Zakres proporcjonalności:     możliwość ustawienia od 0% do 100%
Parametry regulacji:     wartość zadana, progi alarmowe, maksymalny czas dozowania (regulacji), zakres proporcjonalności, czas impulsowania (taktowania), minimalny czas włączenia pompy dozującej
Sterowanie pompy:     wyjście beznapięciowe lub wyjście przekaźnikowe 230 V, maksymalnie 2 A z modulacją długości impulsów dozujących (czas dozowania) lub częstotliwości impulsów (dla pomp impulsowych - maksymalnie 240 impulsów na minutę), stałe wskazanie aktualnej wielkości dozowania
Wyjście pomiarowe:     z separatorem galwanicznym
Sonda chloru:     samoczyszcząca potencjometryczna z 3 elektrodami (dwie elektrody redoksu oraz trzecia złota elektroda)
Podłączenie sondy:     złącze BNC dla elektrod redoksu oraz zaciski na listwie dla złotej elektrody


Dane techniczne układu pomiarowego potencjału redoks
Zakres pomiaru:     0 – 1000 mV
Dokładność pomiaru:     maksymalnie +/- 0,2% wartości zakresu pomiarowego
Dokładność odczytu:     1 mV
Kalibracja:     jednopunktowa
Wyjście pomiarowe:     bez separatora galwanicznego
Elektroda redoks:     szklana prętowa
Podłączenie elektrody:     złącze BNC
Dane techniczne układu pomiarowego temperatury
Zakres pomiarowy:     2 x 0° – 50° C Coraz 1 x 0 - 75° C
Dokładność pomiaru:     maksymalnie +/- 0,5% wartości zakresu pomiarowego
Dokładność odczytu:     0,01° C
Wskazanie temperatury:     stałe z możliwością kalibracji, możliwość ustawienia granicznych wartości alarmu
Dane dodatkowe
Przekaźnik alarmu:     beznapięciowy lub 230 V, maksymalnie 4 A


Wersje stacji

    Kod 177800 – kompletna stacja Analyt 3 bez pomp.

Opakowanie

Każda stacja dostarczana jest w kartonie zawierającym wszystkie materiały potrzebne do montażu:

    stacja,
    elektroda pH i dwie elektrody redoks,
    komplet niebieskich kulek szklanych do złotej elektrody wolnego chloru,
    roztwory buforowe pH 7,0 i pH 9,0 oraz redoksu 465 mV,
    płyn do czyszczenia elektrod,
    kurki z króćcami ½" do podłączenia wody pomiarowej,
    przewody do uziemienia króćców wody pomiarowej 1,5 mm2 (2x2 m),
    przewody wody pomiarowej z PE 10x8 mm (2x2 m),
    kołki mocujące,
    instrukcja obsługi.

 

 

 

Za basen publiczny uważany jest basen, z którego korzysta więcej niż jedna rodzina. Czyli wszystkie, nawet bardzo małe baseny w hotelach, pensjonatach czy w budynkach mieszkalnych są basenami publicznymi.

Stacje stosowane na basenach publicznych powinny zapewniać pomiar i regulację wartości pH oraz zawartości wolnego chloru w wodzie. Niemiecka norma DIN 19 643 wymaga także, aby takie stacje zapewniały dodatkowo pomiar potencjału utleniająco- redukcyjnego redoks.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, że wymagania w/w normy są jedynie zaleceniem, a nie obligatoryjnym obowiązkiem. Także w Polsce brak jest w chwili obecnej przepisów nakazujących stosowanie pomiaru potencjału redoks.

W większości krajów europejskich (Włochy, Francja czy Hiszpania) posiadających ze względu na klimat bardzo dużą ilość basenów zewnętrznych i wewnętrznych, stacje wyposażone w pomiar potencjału redoks stosowane są sporadycznie.

 

Do wyszukiwarki: automat, automaty, stacja, stacje, regulator, regulatory,

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Chlor Stab Podchloryn Sodu Stabilizowany 35kg Adr
Chlor Stab Podchloryn Sodu Stabilizowany 35kg Adr
108,00 zł 99,00 zł 100,00 zł 91,67 zł
szt
Zawór Dozujący Injektor Do Chloru
Zawór Dozujący Injektor Do Chloru
210,00 zł 184,80 zł 170,73 zł 150,24 zł
Piłka Basenowa Club Waterpolo
Piłka Basenowa Club Waterpolo
31,00 zł 25,00 zł 25,20 zł 20,33 zł
Monopłetwa Finis Wave
Monopłetwa Finis Wave
349,00 zł 299,00 zł 283,74 zł 243,09 zł
Ph Minus Ph- Korektor Ph 35kg Adr
Ph Minus Ph- Korektor Ph 35kg Adr
123,00 zł 99,00 zł 100,00 zł 80,49 zł
szt
Mata Do Pływania Z Otworami Floatholes
Mata Do Pływania Z Otworami Floatholes
139,00 zł 129,00 zł 113,01 zł 104,88 zł
szt
Lina Treningowa Basenowa Rlc 14 Kul/M
Lina Treningowa Basenowa Rlc 14 Kul/M
1 539,00 zł 1 328,40 zł 1 251,22 zł 1 080,00 zł
Zabawki Płaskie Do Wyławiania Z Dna Basenu
Zabawki Płaskie Do Wyławiania Z Dna Basenu
28,00 zł 19,00 zł 22,76 zł 15,45 zł
Płetwy Krótkie Nhssf Ocean Waterfly
Płetwy Krótkie Nhssf Ocean Waterfly
75,00 zł 65,00 zł 60,98 zł 52,85 zł
Przetworniki Pomiarowe Do Sond pH I Redox
Przetworniki Pomiarowe Do Sond pH I Redox
1 600,00 zł 1 440,00 zł 1 300,81 zł 1 170,73 zł
Ostatnio na blogu basenowym:
Przykrycie basenu - czy to konieczne? I dlaczego właśnie GeoBubble?
Jaka pokrywa solarna do basenu - poradnik kupującego
Glony, basen i pokrywa solarna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl