Blog Wszystko do basenów

Sezon 2024 - Kupuj już teraz, póki jest jeszcze towar

0

2024

Drodzy Klienci, pamiętając z ubiegłego sezonu braki towaru, długie dostawy i szalejące ceny, zachęcamy do planowania budowy basenu lub gromadzenia wyposażenia kąpielowego już teraz. Obowiązują nadal niektóre ubiegłoroczne ceny, a dostępność jest (jeszcze) dobra. Sygnały od producentów wskazują że przygotowania do sezonu "gdy już się zrobi ciepło" będą trudne i drogie. Mimo wszystko zbroimy się by sprostać wyzwaniu!

Basenowe żarówki halogenowe 300w - koniec sprzedaży

0

Od 1 września 2021 roku, zgodnie z Rozporządzeniem EU 2019/2020 (Ecodesign requirements for light sources), na halogenowe źródła światła obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży.

Rozwiązaniem jest montaż żarówek z diodami LED, wystarczy zastosować świeże uszczelki, czasem również nowoczesne, stabilne transformatory.

Przykrycie basenu - czy to konieczne? I dlaczego właśnie GeoBubble?

0

folia solarna geobubble na rolce

Dlaczego basen powinien być przykrywany?

Zmiany klimatu stają się coraz większym problemem dla właścicieli basenów, którzy z przyczyn ekonomicznych chcą ograniczać zużycie energii i zasobów. Przemysł basenowy zareagował za pomocą rozwoju pomp ciepła, aby ogrzewać baseny w bardziej efektywny sposób, oraz generatorów chloru z soli, aby zmniejszać zużycie klasycznych środków dezynfekujących. Budowniczowie próbują też intuicyjnie izolować ściany i dno basenu. Wielu właścicieli basenów nie docenia jednak czegoś tak prostego, jak korzyści płynące z wysokiej jakości foliowego przykrycia basenu...

Jaka pokrywa solarna do basenu - poradnik kupującego

0

folia bąbelkowa do basenu geobubble kształty pęcherzyków

Szukając najlepszego przykrycia basenu, szybko okazuje się, że wśród ofert są różnice: w grubości, kolorze, kształcie pęcherzyka i żywotności, co może sprawiać że decyzja będzie bardzo trudna. Zazwyczaj pokrywa solarna jest kupowana w celu podgrzania wody i zapobiegania szybkiej utracie ciepła. Ten przewodnik dostarczy wiedzy o pozostałych kluczowych cechach, wadach i możliwościach przykryć basenowych, i pomoże wybrać optymalną.

Jakie przykrycie do basenu jest najlepsze? Generalnie każde - póki basen jest przykryty, nie ma się czym martwić! Jak zwykle jednak diabeł tkwi w szczegółach. Więc od początku...

Glony, basen i pokrywa solarna

0

plandeka na basen geobubble glony algi

Każdy posiadacz basenu przechodził problemy z glonami (algami). Czasem, pomimo najlepszych starań z użyciem dobrej chemii basenowej, częstych pomiarów i utrzymywania właściwych poziomów chloru i pH, glony nagle rozkwitają dosłownie w oczach. Naprawa sytuacji wymaga czasu, wysiłku i wielu środków chemicznych - głównie chloru uderzeniowego i preparatów antyglonowych. Plan fantastycznego weekendu w wodzie, zmienia się w ciężką pracę czyszczenia basenu. W zapobieganiu zakwitowi glonów bardzo pomaga pokrywa solarna GeoBubble, ale wcześniej należy też wiedzieć skąd i dlaczego bierze się problem alg...

Plandeka na basen Geobubble - instrukcja wydłużenia żywotności

0

Pokrywy basenowe GeoBubble przeznaczone są do unoszenia się (pływania) bezpośrednio na powierzchni wody, pęcherzykami do dołu. Pokrycie basenu będzie wymagało regularnej konserwacji. Dla łatwości użytkowania zalecany jest dobrej jakości zwijacz (rolka). Przykrycie powinno być założone zawsze, poza czasem kąpieli oraz chlorowania szokowego.

Istnieją znaczne korzyści z posiadania przykrycia basenu ...

INSTRUKCJA KLEJENIA RUR I KSZTAŁTEK PVCU

0

Klejenie to najtrwalsza i zapewniająca szczelność połączeń metoda w instalacjach stosowanych na pływalniach i basenach dla rur i kształtek z polichlorku winylu PVC-U, chlorowanego PVC-C i ABS. Do  trwałego, szczelnego i odpornego mechanicznie wykonania sklejenia konieczne jest użycie oczyszczacza który odtłuszcza i zmiękcza PVC-U przed klejeniem oraz staranność wykonania. Minimalna temperatura klejenia to +5°C.

malowanie klejem rur pvcu

PRZEPISY FINA 2018-2021 DOTYCZĄCE PŁYWALNI I BASENÓW

0

NAJNOWSZE PRZEPISY FINA DOTYCZĄCE OBIEKTÓW SPORTOWYCH NA LATA 2017-2021 - TRANSKRYPT I PLIKI PDF DO POBRANIA NA DOLE POD TEKSTEM

Celem przepisów dotyczących obiektów sportowych jest zapewnienie najlepszych możliwych warunków do przeprowadzania zawodów i treningu. Niniejsze przepisy nie zmierzają do zarządzania kwestiami dotyczącymi korzystania z obiektów przez ogół użytkowników. Kontrola nad obiektami w zakresie nadzoru nad użytecznością publiczną oraz odpowiedzialność za nią należy do właściciela obiektu lub organu kontrolującego.

FINA LOGO

Newsletter
Naprawdę lubisz baseny!
Czasami wynajdujemy perełki, możemy Ci je przesyłać? (zero spamu)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl