Inwerter Falownik Do Pomp Isaver+ Oszczędność Prądu

Dostępność: Wyprzedany - niedostępny
Cena: 1 980,00 zł 1980.00
Cena netto: 1 609,76 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

Dodaj do listy ulubionych
Ocena: 4.5
Producent: AQUAGEM ELECTRIC
Kod produktu: isaver plus

Opis

Oryginalny inwerter (falownik) do basenowych pomp obiegowych 230V - iSAVER w wersji PLUS, gwarantuje realne duże oszczędności prądu w układzie obiegu wody basenowej dzięki obniżeniu obrotów pompy i programowaniu czasu jej pracy. Spełnia niemiecki TUV.

Aby ograniczyć koszty eksploatacji Twojego basenu, nawet o 60%, proponujemy unikalny i pierwszy na polskim rynku inwerter pompy basenowej iSAVER+. Jest to sterownik czasowy pompy, który posiada wbudowaną przetwornicę częstotliwości. Poprzez zmianę częstotliwości prądu zasilającego silnik pompy można zmieniać jego obroty, a przez to pobieraną moc. Nad opisem w zakładce "Do pobrania" jest instrukcja obsługi i montażu.

 

 

Dlaczego potrzebna jest przetwornica częstotliwości (inne nazwy: inwerter, inverter, falownik) aby obniżyć koszty użytkowania basenu?

Większość pomp basenowych zainstalowanych na rynku to pompy o pojedynczej prędkości obrotowej, są dość wydajne do ciężkich zadań, takich jak płukanie wsteczne, ale nie jest to stale potrzebne do pompowania lub filtrowania, przetwornica częstotliwości pompy basenowej jest idealnym rozwiązaniem dla krystalicznie czystego basenu bez marnowania energii.

Dzięki zastosowaniu sterownika iSAVER+ koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej do zasilania pompy obiegowej basenu zmniejszają się co najmniej o 60 % przy sezonie kąpielowym trwającym około 150 dni. Inwertery iSAVER+ służą do regulacji obrotów, a tym samym pobieranej mocy, jednofazowych silników indukcyjnych pomp basenowych. Inwerter może pracować w trybie ręcznym z ustaloną wstępnie prędkością obrotową, bądź też w trybie automatycznym z wykorzystaniem sterownika czasowego. Umożliwia on wybranie 4 nastaw czasowych w ciągu doby z ustalonymi obrotami pompy, bądź też wyłączenie pompy z ruchu w ustalonym czasie. Przyczynia się to do znacznej oszczędności energii elektrycznej podczas eksploatacji basenu.

 

Podłączenie urządzenia jest proste i beznarzędziowe:

 

Przy projektowaniu basenów projektanci i firmy stosują przeważnie wytyczne zawarte w niemieckiej normie DIN 19643. Zaleca ona, aby w basenach publicznych prędkość filtracji wynosiła około 30 m/h, a prędkość płukania filtra ze złożem piaskowym lub szklanym AFM około 60 m/h. Aby spełnić te wymagania, dotychczas stosuje się kilka pomp, z których jedna zapewnia stałe filtrowanie wody, a w czasie płukania uruchamiana jest druga pompa zapewniając 2-krotnie większą prędkość filtracji. Coraz częściej stosowane są też w tym celu inwertery, czyli przetwornice częstotliwości (falowniki).

Przy projektowaniu basenów prywatnych zalecana prędkość filtracji i płukania filtra wynosi minimum 50 m/h, czyli stosuje się tylko jedną pompę obiegową. Pracuje ona przez cały czas z pełną wydajnością i pełną pobieraną mocą. W celu ograniczenia pobieranej mocy produkowane są obecnie małe pompy basenowe 2- lub 3-biegowe, ale są one nadal drogie w zużyciu energii, oraz nie zapewniają wystarczającej elastyczności pracy. Prywatny basen to nadal kosztowna i niestety niezbyt tania w eksploatacji inwestycja. Z reguły zużycie energii przez domowy basen to około 40% energii zużywanej przez całe gospodarstwo domowe, z czego większość przypada na pracującą co najmniej 12 godzin dziennie pompę obiegową basenu.
iSAVER+ to sterownik czasowy pompy, który posiada wbudowaną przetwornicę częstotliwości. Poprzez zmianę częstotliwości prądu zasilającego silnik pompy można zmieniać jego obroty, a przez to pobieraną moc. Możesz wybrać jedną z 35 prędkości obrotowych silnika elektrycznego w różnych stanach pracy pompy – filtracja, płukanie czy praca w nocy. Zmniejszenie obrotów silnika oprócz zmniejszenia pobieranej mocy ogranicza także generowany przez pompę hałas, co znacząco wpływa na komfort wypoczynku w domowym zaciszu. Na poniższym wykresie podano orientacyjnie obroty pompy potrzebne w różnych sytuacjach.

 INWERTER FALOWNIK DO POMP iSAVER+ POTRZEBNE OBROTY

Ile pieniędzy możesz zaoszczędzić stosując iSAVER+?

Poniższy przykład dotyczy najczęściej spotykanego w Europie basenu prywatnego o pojemności około 45 m3. Basen taki ma najczęściej wymiary 4x8 m i wyposażony jest w filtr o średnicy 500 mm i pompę obiegową o wydajności 10 – 12 m3/h.
Pompa o takiej wydajności ma moc około 0,75 kW przy 2900 obrotach na minutę.
Inwerter ma 3 tryby pracy Noc/Dzień/Płukanie:

  • Noc - obroty domyślnie ustawione przez inwerter 1400 1/min,
  • Dzień – obroty domyślnie ustawione przez inwerter 2000 1/min,
  • Płukanie– obroty domyślnie ustawione przez inwerter 2900 1/min.

Domyślne obroty pompy można zmieniać za pomocą przycisków w krokach co 50 1/min.
Załóżmy, że pompa pracuje przez 12 h/dziennie, a sezon kąpielowy trwa 5 miesięcy, czyli około 150 dni, a całkowity koszt 1 kWh wynosi brutto około 0,55 zł/kWh.
Wyniki pokazano w poniższej tabeli:

INWERTER FALOWNIK DO POMP iSAVER+ TABELA OSZCZĘDNOŚCI

Pobór mocy przez pompę jest stale pokazywany na wyświetlaczu inwertera iSAVER+.
Zwróć uwagę, że zmniejszenie obrotów pompy z 2900 1/min na 2000 1/min czyli o 31 % powoduje spadek mocy pobieranej przez pompę z 0,75 kW na 0,29 kW czyli o 61 %. Wynika to z charaktery-styk pracy silników indukcyjnych prądu zmiennego.
Przy pracy pompy basenowej bez inwertera, roczny koszt energii wyniesie około 742 zł.
Po zastosowaniu iSAVER+ i wybraniu trybu pracy dziennej z domyślną prędkością 2000 1/min roczny koszt energii będzie o 61% mniejszy i wyniesie około 289 zł, czyli oszczędność wyniesie 453 zł. Zmniejszając dalej obroty pompy można uzyskać jeszcze większe oszczędności.
W przypadku basenów wewnętrznych użytkowanych przez cały rok oszczędności w zużyciu energii elektrycznej będą jeszcze większe.
Koszt zakupionego inwertera iSAVER+ zwróci się najdalej w ciągu 3 lat.

 

Cechy sterownika iSAVER+

1. Certyfikacja przez TUV Rheinland oraz Deklaracja CE. Inwertery iSAVER+ posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland oraz w pełni odpowiadają przepisom UE. Posiadają oczywiście Deklarację CE.

2. Niskie koszty eksploatacji pompy obiegowej basenu. Dzięki zastosowaniu sterownika iSAVER+ koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej do zasilania pompy obiegowej basenu zmniejszają się co najmniej o 61 % przy sezonie kąpielowym trwającym około 150 dni.

3. Niski poziom głośności pompy obiegowej basenu (ciśnienia akustycznego). Małe pompy basenowe emitują stosunkowo niewielki hałas, który potrafi być jednak bardzo dokuczliwy, zwłaszcza jeśli pompa umieszczona jest w domu. Po zastosowaniu inwertera iSAVER+ i wybraniu trybu pracy „Dzień” obroty pompy zmniejszają się do 2000 1/min, lecz można je dalej zmniejszyć ręcznie do żądanego poziomu. Emitowany hałas zmniejsza się wówczas co najmniej o połowę.

4. Inteligentny rozruch. Po włączeniu sterownika iSAVER+ uruchamia on pompę zawsze z najwyższymi obrotami 2900 1/min, bez względy na wybrany wcześniej tryb pracy czy ustawione obroty. Rozruch ten trwa jedną minutę i umożliwia zassanie wody i odpowietrzenie pompy. Następnie inwerter ustawia obroty na wybranym wcześniej poziomie.

5. Nowoczesna konstrukcja. Inwerter jest nowoczesnym urządzeniem wyposażonym w wyświetlacz dotykowy. Wyposażony jest w aluminiowy radiator (iSAVER+1100) oraz w aluminiowy radiator z wentylatorem (iSAVER+2200) do skutecznego chłodzenia urządzenia. Wentylator zostaje uruchomiony dopiero wtedy, gdy temperatura wewnątrz urządzenia osiągnie 400 C.

 

Obsługa inwertera iSAVER+

Inwerter może być zasilany bezpośrednio z sieci lub z innego sterownika basenowego, który na przykład wyłącza pompę w okresie nocy. Jednakże inwerter wyposażony jest we własny sterownik czasowy i dlatego nie ma konieczności instalowania dodatkowego sterownika. Jest to istotne dla nowo budowanych basenów, gdyż obniża koszty inwestycji.
Sterownik czasowy inwertera pozwala wybrać 4 nastawy czasowe każdej doby w zależności od przyjętej taryfy na dostawy energii elektrycznej (taryfa dzienna/nocna itp.).
Dla każdej nastawy czasowej można ustawić odpowiedni tryb pracy z wybranymi obrotami pompy.
Dodatkowo obroty pompy można zmieniać w skokach co 50 1/min.
Do inwertera iSAVER+ można podłączyć tylko jedną pompę basenową zasilaną 1-fazowym prądem zmiennym 230 V. Nie wolno podłączać do niego innych urządzeń.
Inwerter wyposażony jest w przewód z gniazdem, do którego podłącza się wtyczkę pompy basenowej, bądź też można podłączyć zasilanie pompy basenowej do odpowiednich zacisków w obu-dowie inwertera.
Inwerter wyposażony jest w pokazany poniżej wyświetlacz dotykowy.

INWERTER FALOWNIK DO POMP iSAVER+ PANEL STEROWANIA 

 

 

Na wyświetlaczu pokazywana jest stale moc pobierana przez pompę, jej obroty w 1/min, aktualny czas oraz numer aktualnej nastawy czasowej z czasami włączenia i wyłączenia pompy.
Tryb pracy pompy, czyli jej obroty (Noc/Dzień/Płukanie} można wybrać za pomocą przycisku wyboru trybu pracy. Realizowane prędkości obrotowe pompy podano w poniższej tabeli.

INWERTER FALOWNIK DO POMP iSAVER+ TRYBY PRACY 

Uwaga przy obecności automatyki dozującej chemię: przed zamontowaniem inwertera należy upewnić się, czy instalacja basenowa wyposażona jest w stację pomiarowo-regulacyjną i skąd pobierana jest woda pomiarowa. Przy poborze wody pomiarowej bezpośrednio z basenu inwerter można zainstalować bez żadnych problemów. Jeśli woda pomiarowa pobierana jest z rurociągu za pompą, to po zmniejszeniu obrotów pompy odczyty wolnego chloru mogą być fałszywe, gdyż wskazania elektrody wolnego chloru są w pewnym stopniu zależne od natężenia przepływu wody przez naczynie pomiarowe. Dlatego naczynia te wyposażone są w rotametry do zapewnienia stałego przepływu wody. Wskazania elektrod pH i redoxu są w zasadzie niezależne od natężenia przepływu wody.

Dobór inwerterów iSAVER+

Inwerter iSAVER+ obsługuje tylko pompy z indukcyjnym silnikiem prądu zmiennego 230 V/50 Hz. Urządzenie dobieramy w zależności od mocy znamionowej pompy – do 1,1 kW oraz do 2,2 kW. Większy inwerter może być oczywiście stosowany do sterowania pompami o mocy mniejszej niż 1,1 kW.

Dane techniczne:

INWERTER FALOWNIK DO POMP iSAVER+ DANE TECHNICZNE

Inwerter iSAVER+ do pomp basenowych z indukcyjnym silnikiem prądu zmiennego 230 V/50 Hz o mocy do 1,1 kW lub 2,2kW, z zegarem tygodniowym, który posiada wbudowaną przetwornicę częstotliwości. Poprzez zmianę częstotliwości prądu zasilającego silnik pompy można zmieniać jego obroty, a przez to moc pobieraną. Inwerter ma 3 tryby pracy Noc/Dzień/Płukanie - zakres obrotów od 1200 do 2900/ 1min. Regulacja obrotów co 50/1 min., temperatura pracy od -10°C do +42°C. Dostarczany w kartonie zawierającym: przewód z wtyczką do podłączenia zasilania 230 V, przewód z gniazdem do podłączenia wtyczki pompy obiegowej basenu, instrukcję obsługi.

 

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Wałek Z Pianki Do Pływania Swimm Roll
Wałek Z Pianki Do Pływania Swimm Roll
40,00 zł 35,00 zł 32,52 zł 28,46 zł
Zabawki Płaskie Do Wyławiania Z Dna Basenu
Zabawki Płaskie Do Wyławiania Z Dna Basenu
28,00 zł 15,00 zł 22,76 zł 12,20 zł
Wąż Do Basenu Ssący 38mm Intex Bestway
Wąż Do Basenu Ssący 38mm Intex Bestway
24,90 zł 19,90 zł 20,24 zł 16,18 zł
odcinki 1,5 metra
Rolka Zwijająca Do Folii Solarycznej Z Abs
Rolka Zwijająca Do Folii Solarycznej Z Abs
1 243,00 zł 899,00 zł 1 010,57 zł 730,89 zł
szt
Pas Do Pływania Caribbean Rozmiar S
Pas Do Pływania Caribbean Rozmiar S
50,00 zł 42,00 zł 40,65 zł 34,15 zł
szt
Deska Duża Do Pływania Dla Dzieci Ręka
Deska Duża Do Pływania Dla Dzieci Ręka
120,00 zł 85,00 zł 97,56 zł 69,11 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Zodiac Vortex RV 5400 DEMO
Odkurzacz Basenowy Zodiac Vortex RV 5400 DEMO
6 500,00 zł 4 900,00 zł 5 284,55 zł 3 983,74 zł
szt
Lina Nawrotowa Basenowa Epsan
Lina Nawrotowa Basenowa Epsan
119,00 zł 79,00 zł 96,75 zł 64,23 zł
szt
Mata Tratwa Do Pływania Na Basenie Super Strong OUTLET
Mata Tratwa Do Pływania Na Basenie Super Strong OUTLET
1 010,00 zł 850,00 zł 821,14 zł 691,06 zł
szt
Mata Do Pływania I Aquaterapii Medica
Mata Do Pływania I Aquaterapii Medica
305,00 zł 250,00 zł 247,97 zł 203,25 zł
szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl