🌞 Porządne pompy ciepła - darmowa wysyłka ♨️

🏗️ Wycena i schemat budowy basenu krok po kroku w 2024 🛠️

Lampa Uv Do Basenu Blue Lagoon Z Ozonowaniem

Dostępność: W magazynie
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena brutto: 3 260,00 zł 3260.00
Cena netto: 2 650,41 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

Dodaj do listy ulubionych
Ocena: 4.5
Producent: VGE NEHERLANDS
Kod produktu: blue lagoon uvc ozon bh416577

Opis

Oryginalna holenderska lampa UV do basenu BLUE LAGOON z funkcją ozonowania (inna nazwa lampy to UV-C TECH), wspomagająca dezynfekcję chlorową i umożliwiająca redukcję ilości stosowanej chemii. Może pracować również w basenach ze słoną i morską wodą. Dzięki specjalnej białej obudowie z tworzywa PCV (zamiast ze stali), sól nie działa na lampę korozyjnie.

Co to jest AOP ?
Advanced Oxidation Process [Zaawansowany Proces Oksydacji] VGE łączy zalety działania ozonu i promieniowania UV-C w jednym urządzeniu. Kiedy ozon zastosowany jest w wodzie wraz ze światłem  UV-C, wytwarzane są rodniki hydroksylowe (OH). Rodniki te są niezwykle skuteczne w utlenianiu mikrozanieczyszczeń znajdujących się w wodzie, a przez to redukowaniu zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, ponadto zredukowana jest również ilość produktów ubocznych dezynfekcji chlorem, takich jak THM czy chloraminy. Światło UV-C nie tylko dezynfekuje wodę w niezwykle skuteczny sposób (ponadto skutecznie unieszkodliwione zostają drobnoustroje odporne na działanie chloru, takie jak Cryptosporidium czy Giardia), lecz również redukuje chloraminy bezpośrednio w wodzie. System UV-C został zaprojektowany w sposób, który sprawia, że cały ozon zawarty w wodzie zostaje wykorzystany przez Zaawansowany Proces Oksydacji [AOP]. W związku z tym, jeśli zachowane są wszelkie zalecane wytyczne dotyczące przepływu nie jest potrzebny jest deozonator. AOP jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem w zakresie uzdatniania i dezynfekcji wody w Państwa basenie. Dzięki temu ilość użytego chloru w basenie może być zminimalizowana.

Zalety AOP:

 • Silne połączenie ozonu (oksydacja) oraz UV-C (dezynfekcja);
 • Zwiększa efektywność dezynfekcji;
 • Umożliwia minimalne wykorzystanie chloru w basenie;
 • Skuteczny w walce z drobnoustrojami odpornymi na działanie chloru;
 • Zapobiega podrażnieniom oczu i skóry;
 • Może być łatwo dodany do istniejących systemów filtrowania.

Lampa Uv Do Basenu Blue Lagoon Z Ozonowaniem Schemat

Zaawansowany Proces Oksydacji (AOP) jest obecnie najlepszą dostępną technologią uzdatniania wody. AOP wykorzystuje rodniki OH, które mają największy potencjał oksydacyjny wśród utleniaczy, które mogą być stosowane w systemach uzdatniania wody.
Kiedy rozpuszczony ozon (1) napromieniowany zostaje promieniami UV-C w komorze uzdatniającej, wówczas powstają rodniki OH. Żywotność rodników OH jest niezwykle krótka, w związku z tym, cały proces uzdatniania zachodzi wewnątrz komory uzdatniania UV.
Uzdatniona woda (3) bez rodników OH

Przewidywany czas działania lampy T5 jeśli chodzi o UV-C to 9000 godzin. Dla części wytwarzających ozon to około 4500 godzin. Po tym czasie intensywność pracy spada.
Wymieniając lampę (na przykład) w marcu produkcja ozonu wystarczy na cały sezon (np. od marca do września), a promieniowanie UV-C wystarczy na cały rok.

Lampa posiada podwójną funkcję, produkując jednocześnie ozon oraz światło UV-C. Ozon w wodzie zostanie całkowicie rozbity przez światło UV-C, dzięki temu produkowane są tzn. rodniki OH posiadające wysoki potencjał oksydacji. W wyniki tego oksydacja organicznych zanieczyszczeń w wodzie jak również świtało UV-C będą w tym samym czasie dezynfekować wodę. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe uziemienie!

 

Połączenie ozonu oraz  UV-C, zintegrowane w tym inteligentnym systemie dezynfekującym zapewnia czystą i zdrową wodę w basenie i możliwość minimalnego wykorzystania chloru.
Zaprojekowana specjalnie z myślą o dezynfekcji wody słonej.

Zalety Blue Lagoon ZPO Compact Ozone & UV-C Saltwater

 • Ta jednostka zapewnia potrójną dezynfekcję: ozon, rodniki OH oraz UV-C. Wbudowany Statecznik elektroniczny zapewnia wydajne i stałe zasilanie.
 • Opracowana z myślą o basenach ze słoną wodą
 • 100% skuteczne i ciągłe działanie. Ozonowa lampa UV-C produkuje ozon przez 4,500 godziny, a UV-C przez 9,000 godziny. Urządzenie zasygnalizuje kiedy należy wymienić lampę.
 • Łatwy montaż i konserwacja
 • Wyprodukowano w Holandii

 

Działanie
Lampa Ozone & UV-C Saltwater została stworzona z myślą w szczególności o basenach z wodą morską lub wodą słoną. Rewolucyjne połączenie ozonu oraz UV-C Umożliwia minimalne wykorzystanie chloru w basenie!
Za pomocą dołączonej do zestawu dyszy Venturiego, powietrze zasysane jest z zewnątrz do przestrzeni pomiędzy UV-C a kwarcowym rękawem. Specjalna lampa UV-C wytwarza promieniowanie o wartości zarówno  254nm jak również 185nm. Promieniowanie o wartości 185nm przekształca dostępny tlen w ozon. Wytworzony ozon (0,6 g/h) miesza się z wodą za pomocą dyszy Venturiego i w ten sposób spełnia swoje zadanie polegające na dezynfekcji i oksydacji. Wewnątrz obudowy UV-C wszelkie pozostałości ozonu zostaną przekształcone przez promieniowanie UV-C o wartości  254nm w rodniki OH (tzn. Zaawansowany Proces Oksydacji- AOP), które mają nawet silniejsze działanie oksydacyjne niż ozon.

 

 

Lampa UV służy do dezynfekcji wody promieniami UV w procesie reakcji fotooksydacji. Lampę zakłada się na instalacji za filtrem. Woda musi posiadać mętność nie większą, niż 15 mg/dm3. Proces bakteriobójczy trzeba wspomagać chlorem i regulacją wartości pH. Zaletą lamp UV jest: niski koszt zakupu i eksploatacji, redukcja ilości chloru do 80%, skuteczne niszczenie bakterii, żadnych problemów z oczami i reakcjami alergicznymi podczas kąpieli. Lampy UV nadają się dla basenu do objętości 75m3, i przepływu w instalacji do 14 m3/h. Można montować dowolną ilość lamp dla polepszenia jakości i efektu dezynfekcji. Obudowa ze stali nierdzewnej 316L zapewnia odbicie promieni UV-C, zwiększając ich efektywność do 35%. Redukcja nawet do 80% ilości dozowanego chloru, zapobiega podrażnieniom skóry i oczu.

 • Moc lampy: 75W
 • Zasilanie: 230V
 • Do basenów o maksymalnej objętości 75m3
 • Maksymalny przepływ: 14m³/h
 • Pobór prądu 25W
 • Obudowa z niekorodującego tworzywa
 • Żywotność żarnika ok 4500-9.000 godzin
 • Instalacja ZA filtrem i pompą, montaż pionowy lub poziomy, ale koniecznie z minimum 50cm zasyfonowania, oraz w sposób umożliwiający wysunięcie żarnika z zainstalowanej lampy! Zasyfonowanie = takie poprowadzenie instalacji wody aby nie dopuścić do możliwości nawet chwilowej pracy lampy bez przepływu wody.
 • dedykowana do wody słonej (ale nie do silnych solanek)
 • Lampę uv podłącza się poprzez kształtkę redukcyjną 50mm, 63mm lub popularny wąż o średnicy 38mm, przezroczyste przejściówki są w zestawie, widać je na zdjęciu, WSZYSTKO CO POTRZEBA JEST W ZESTAWIE
 • Dzięki obudowie z niekorodującego tworzywa, można ją stosować w basenach uzdatnianych metodą soli, czyli do stężenia soli 0,4-0,6 mg / litr, nie można jednak stosować tej lampy w wodach solankowych
 • Informacja dla pary lamp UV-C TECH T5 Blue Lagoon, 150W, 230V do basenu maks.140m3, rekomendowany przepływ 32m3/h, maks.46 m3/h
 • 2 lata gwarancji
 • Kody producenta: BH416573, EAN 8714404987349

LAMPA UV DO BASENU BLUE LAGOON 75W WYMIARY

 

PODŁĄCZENIE LAMPY UV:

Urządzenie powinno być zawsze montowane w pozycji przewodu elektrycznego na górze, pozostawiając wolną przestrzeń 30 cm w celu umożliwienia jego swobodnego demontażu lub przeprowadzenia zabiegów konserwacyjnych. Dostępna musi być również górna przestrzeń około 1,5 metra, w celu swobodnej wymiany lampy bez potrzeby demontażu całego urządzenia.

Lampa Uv Do Basenu Montaż

Lampa Uv-C 75W Blue Lagoon Podłączenia

 

 

 

 

UWAGA: Gwarancja nie obejmuje źródła światła - żarnika (ultrafiolet), oraz jest ograniczona czasowo na transformator.

Niniejszy produkt objęty jest gwarancją dotyczącą wad produkcyjnych, ważną przez 24 miesięcy od daty sprzedaży. Gwarancja nie obejmuje lampy, wykonanej ze szkła kwarcowego, i transformatora - zasilacza który obejmuje 12-miesięczna gwarancja. Kupując ten produkt akceptujesz powyższe warunki gwarancji. Jeśli inny dealer nie informuje o powyższych ograniczeniach, to znaczy że dowiesz się o nich dopiero w momencie potrzeby reklamacji.

Nauczeni doświadczeniem otwieramy każdą lampę UV przed wysyłką i sprawdzamy zabezpieczenia opakowania producenta, aby mieć pewność że kurier odbiera nietknięty żarnik. Otworzyłeś lampę i żarnik jest stłuczony? Zadzwoń do przewoźnika i poproś żeby kurier wrócił spisać protokół szkody - to jedyna droga reklamacji stłuczonego w transporcie żarnika.

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Drabinka Basenowa Maria Stal 304 Anitislip 4 Stopniowa WYPRZEDAŻ
Drabinka Basenowa Maria Stal 304 Anitislip 4 Stopniowa WYPRZEDAŻ

1 299,00 zł

Cena regularna: 1 469,00 zł

Najniższa cena: 1 299,00 zł

1 056,10 zł

Cena regularna: 1 194,31 zł

Najniższa cena: 1 056,10 zł
szt
Mata Tratwa Do Pływania Na Basenie Super Strong
Mata Tratwa Do Pływania Na Basenie Super Strong

770,00 zł

Cena regularna: 830,00 zł

Najniższa cena: 770,00 zł

626,02 zł

Cena regularna: 674,80 zł

Najniższa cena: 626,02 zł
Piłeczki Kolorowe Fun Ballz 8cm Zestaw 100szt
Piłeczki Kolorowe Fun Ballz 8cm Zestaw 100szt

144,00 zł

Cena regularna: 180,00 zł

Najniższa cena: 144,00 zł

117,07 zł

Cena regularna: 146,34 zł

Najniższa cena: 117,07 zł
szt
Rolka Zwijająca Do Folii Solarycznej Stalowa Na Kółkach Tebas Steel
Rolka Zwijająca Do Folii Solarycznej Stalowa Na Kółkach Tebas Steel

890,00 zł

Cena regularna: 1 167,00 zł

Najniższa cena: 890,00 zł

723,58 zł

Cena regularna: 948,78 zł

Najniższa cena: 723,58 zł
Kosz Wózek Na Makarony I Sprzęt Basenowy Czteropiętrowy
Kosz Wózek Na Makarony I Sprzęt Basenowy Czteropiętrowy

450,00 zł

Cena regularna: 475,00 zł

Najniższa cena: 450,00 zł

365,85 zł

Cena regularna: 386,18 zł

Najniższa cena: 365,85 zł
szt
Uszczelka Płaska Eva Z Uszami
Uszczelka Płaska Eva Z Uszami

4,20 zł

Cena regularna: 6,00 zł

Najniższa cena: 4,20 zł

3,41 zł

Cena regularna: 4,88 zł

Najniższa cena: 3,41 zł
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 3w1 Ph Cl Kwas
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 3w1 Ph Cl Kwas

2 300,00 zł

Cena regularna: 2 700,00 zł

Najniższa cena: 2 300,00 zł

1 869,92 zł

Cena regularna: 2 195,12 zł

Najniższa cena: 1 869,92 zł
szt
Kosz Wózek Na Makarony I Sprzęt Basenowy Trzypiętrowy
Kosz Wózek Na Makarony I Sprzęt Basenowy Trzypiętrowy

350,00 zł

Cena regularna: 390,00 zł

Najniższa cena: 350,00 zł

284,55 zł

Cena regularna: 317,07 zł

Najniższa cena: 284,55 zł
szt
Makaron Basenowy Piankowy / Wałek Z Pianki (CAŁY Karton 50 Szt)
Makaron Basenowy Piankowy / Wałek Z Pianki (CAŁY Karton 50 Szt)

650,00 zł

Cena regularna: 650,00 zł

Najniższa cena: 650,00 zł

528,46 zł

Cena regularna: 528,46 zł

Najniższa cena: 528,46 zł
szt
Manekin Ratowniczy Fantom Official Ils
Manekin Ratowniczy Fantom Official Ils

1 750,00 zł

Cena regularna: 1 850,00 zł

Najniższa cena: 1 750,00 zł

1 422,76 zł

Cena regularna: 1 504,07 zł

Najniższa cena: 1 422,76 zł
szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl