Supra Plus Bakteriobójcza Dezynfekcja Wody Basenowej Adr

Dostępność: W magazynie
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena brutto: 265,00 zł 265.00
Cena netto: 245,37 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

Dodaj do listy ulubionych
Ocena: 4.5
Producent: CAP POLSKA
Kod produktu: cap supra plus

Opis

Supra Plus Bakteriobójcza Dezynfekcja Wody Basenowej - zmniejsza ilość chloru związanego w wodzie basenowej, cena za opakowanie 10kg. Alternatywny produkt: Armex-Mexacid.

Supra Plus i Supra Activa - wersja Plus jest dedykowana do dezynfekcji wody basenowej, wersja Activa jest dedykowana dezynfekcji wody pitnej, transport tylko ADR.

Dawkowanie w basenie:
jednorazowe zalanie wody  100 ml / 1m³
dawkowanie profilaktyczne 20 ml / 1m³
Dawkowanie w jacuzzi
jednorazowe zalanie wody 300-400 ml / m³
dawkowanie profilaktyczne 100-200 ml / m³

Dwutlenek chloru (Ditlenek chloru): Rozcieńczony 0,4 % dwutlenku chloru Koncentrat koloru żółtego, o zapachu chloru, po wymieszaniu z wodą staje się klarowny i bezzapachowy.

SUPRA ACTIVA z powodzeniem można stosować do wspomagania stałej dezynfekcji w momencie przekroczenia wartości związków chemicznych pozostałych po dezynfekcji podchlorynem sodu. Obejmuje szerokie spektrum działania kontrolującego i eliminującego bakterie, wirusy, grzyby oraz glony.

Supra Activa to skuteczna broń w walce z biofilmem w liniach wodnych. Warstwa biofilmu zapewnia bezpieczne schronienie dla mikroorganizmów takich jak m. in. Listeria, E.Coli oraz Legionella. Aby tego uniknąć wystarczy SUPRA ACTIVA. Zostało udowodnione, że SUPRA ACTIVA, usuwa biofilmy z systemów wodnych i zapobiega ich ponownemu tworzeniu gdy jest podawany w cyklu ciągłym.

Nareszcie czysta woda bez ryzyka

Producentem preparatu jest polska firma CAP Wilków: Dzięki nowoczesnej technice uzyskaliśmy dwutlenek chloru o nazwie Supra Activa i Supra Plus, które przy bardzo niskich stężeniach pozwolą nam cieszyć się wodą nadającą się do użytku bez ryzyka bakteryjnego. Przez zmieszanie trzech komponentów z wodą, następuje reakcja trwająca 60 minut, w której wyniku powstaje wysokowartościowy i bardzo czysty koncentrat dwutlenku chloru do dezynfekcji i uzdatniania wody pitnej. Wykorzystywany w tej technologii dwutlenek chloru jest znacznie efektywniejszy niż chlor. Obydwa środki działają w szerokim spektrum twardości pH od 4 – 10 i nie wytwarzają żadnych pochodnych produktów organicznych. Wszystkie rodzaje produktu Supra Activa i Supra Plus wykorzystują każdorazowo system opierający się na połączeniu stosowanych komponentów ze ściśle określoną ilością wody.

Preparaty nie działają niszcząco na części urządzeń i wyposażenie, a wręcz oczyszcza je z zanieczyszczeń i różnego rodzaju osadów, które oblegają ścianki instalacji wodnej. Nie wykazują właściwości żrących ani korodujących. Cechują się wysoką skutecznością biobójczą przy niskich stężeniach, dzięki czemu może być stosowany do bezpiecznej dezynfekcji, zapobiegającej rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych, grzybów, wszelkich bakterii oraz wirusów. Jest to technika odmienna od stosowanej dotąd wymuszającej użycia reaktora i przez to narażonej na ryzyko eksplozji. Ten prosty i bezpieczny sposób produkcji otwiera z korzyścią wiele nowych możliwości zastosowania, które do tej pory z uciążliwym, pełnym niebezpieczeństw sposobem produkcji w reaktorze nie można było sobie wyobrazić.


Supra Plus

Preparat Supra Plus jest stosowany do dezynfekcji wody basenowej, instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Może być używany w obecności ludzi, gdyż skutecznie działa w niskich stężeniach, przy których nie jest szkodliwy. Po dezynfekcji preparatem Supra Plus nie jest wymagana neutralizacja (spłukiwanie).

Właściwości i działanie:

 • Supra Plus w stężeniach użytych do dezynfekcji jest praktycznie bezzapachowy.
 • Nie posiada zapachu chloru, a dodany do wody neutralizuje zapachy poprawiając w ten sposób jej zapach i smak.
 • W przeciwieństwie do chloru nie tworzy niebezpiecznych i rakotwórczych produktów ubocznych dezynfekcji, takich jak THM.
 • Supra Plus nadaje się od razu do zastosowania i jest skuteczny w walce z wirusami i bakteriami wszystkich typów. Nie zatyka, a nawet udrażnia systemy wodne.
 • Nie działa korozyjnie na materiały konstrukcyjne urządzeń i instalacje.
 • Supra Plus utrzymuje prawidłowe parametry fizykochemiczne wód basenowych takich jak chlor związany, chloroform, czy THM-y.
 • Skuteczny w usuwaniu mikroorganizmów, bakterii i wirusów, na które posiada badania skuteczności: Pseudomonos aureus, Escherichia coli,
  Legionella, Staphylococus aureus, Enterococcus hirae, Salmonella typhimurium.
 • Eliminuje większość drobnoustroii, pleśni i grzybów.
 • Efektywnie wspomaga koagulacje, stosowana w niskich stężeniach.
 • Dokładne dawkowanie w zależności od zagrożenia wody basenowej (ręczne lub mechaniczne). Bezpieczna dla ludzi.
 • Skuteczna w przedziale 4-10 pH, wspomaga utlenianie żelaza i manganu.
 • Supra Plus posiada certyfikat Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Atest Państwowego Zakładu Higieny.
 • Supra Plus to nowoczesny i inteligentny środek o szerokim wachlarzu zastosowań. Występuje w formie płynu, jako koncentrat. Skutecznie dezynfekuje, w krótkim czasie i przy małych stężeniach.


Czym dokładnie jest Dwutlenek chloru zawarty w Supra Plus?

Dwutlenek chloru to reaktywny gaz o selektywnych właściwościach utleniających, stosowany jako alternatywa dla chloru w procesie dezynfekcji wody. Dwutlenek chloru powoduje zakłócenie transportu składników odżywczych przez ściany komórkowe, powodując obumarcie komórek np. bakterii coli czy salmonelli, znajdujących się w wodzie. Z uwagi na swoje cechy, działa w znacznie niższych stężeniach niż chlor lub ozon, przez co nie oddziałuje negatywnie na materiały instalacyjne. Również wymagany czas dezynfekcji jest dużo krótszy, a skuteczność niszczenia zarodników, bakterii i wirusów w wodzie wyższa.
 

Supra Plus a dezynfekcja chlorem

Dezynfekcja chlorem polega na fakcie, że chlor z wodą zmienia się w kwas solny ( Eo = 1,49 V).  Przez ten kwas, zawierający chlor mikroorganizmy zostają zabite.

Jako największą wadę określa się silną zależność chlorowodorowego kwasu od wartości pH potencjału Redox, który od wartości ph 7,5 traci swoją siłę dezynfekującą przez zmianę do hipochlorytanu. Wartość pH wody pitnej oscyluje w granicach 6,5 do 9,5 pH. Wiele wirusów ciężko jest zlikwidować kwasami chlorowodorowymi, inne wirusy są nawet odporne na chlor. Przy zwiększonych temperaturach, w sieci przewodów kwas rozpada się bardzo szybko, przez co nie osiąga się wystarczającej ochrony w systemach ciepłej wody oraz w pojemnikach z ciepłą wodą (40° C lub 50° C) nie obserwuje się praktycznie żadnego działania.

Szczególnym minusem dla środowiska jest to, że chlorowodorowy kwas tak samo jak hipochloryt działa chlorująco. W wodzie pitnej dochodzi przez reakcję n z kwasem humusowym do wykształcenia ulotnych związków trihalogenmetanu i ciężkich chlorowanych węglowodorów. Obie substancje, jak twierdzą specjaliści mają rakotwórcze, długofalowe działanie. Poza tym dochodzi do tworzenia nieprzyjemnie pachnących i smakujących chlorofenoli. Wytwarzają one typowy zapach pływalni, a ludzka skóra szybko przesiąka tym zapachem. Oczy po kąpieli w basenie to również temat znany wielu. Negatywne jest to, że przy zastosowaniu podchlorynowych kwasów wartości AOX przeważnie zostają przekroczone.

 

Porównanie chloru i Supra Plus

  

Kryterium Chlor Supra Plus
Rozkład filmu biologicznego w sieciach rur W czynnej koncentracji wody pitnej tylko mały rozpad filmu biologicznego, ponieważ brakuje przenikania. Supra Plus przenika przez film biologiczny całkowicie go rozkładając.
Odwanianie Wytwarzanie substancji o ograniczonym zapachu i smaku przez reakcje z fenolem, aminami i algami. Odwaniające cechy tzn. substancje zapachowe i smakowe w wodzie np. przez fenole, algi lub ich produkty rozpadu zostają zamienione, względnie nie zostają wytworzone.
Działanie dezynfekujące w zależności od wartości ph Dezynfekcja gwarantowana tylko przy wartościach < pH 7,5. Dezynfekcja niezależnie od wartości pH. Tak samo wysoka w zakresie 4 < x < 10 pH.
Tworzenie wywołującego raka THM´s i AOX Silne tworzenie przez reakcje z organicznymi składnikami wody. Brak tworzenia THM´s w wodzie pitnej. Tylko małe tworzenie AOX.
Tworzenie drażniących śluzówkę chloramin ( przyczyna zapachu pływalni) Chlorowanie wszystkich aminów do chloraminów. Brak reakcji z pierwotnymi i wtórnymi aminami i brak tworzenia chloramin. Chloraminy tworzone przez chlor zostają zniszczone podczas utleniania.
Działanie na bakterie i wirusy Dobre cechy bakteriobójcze, ale złe cechy wirusobójcze. Przy wartościach pH > 7,5 także złe działanie bakteriobójcze. Bardzo dobre cechy bakteriobójcze i bardzo dobre cechy wirusobójcze. Przy wartościach > 7,5 pH około 20 – 30 razy silniejsze działanie dezynfekujące niż chloru.
Działanie na algi Tylko przy chlorowaniu uderzeniowym. Przy stałej dezynfekcji ustalono 0,2 do 0,5 mg/l.
Działanie utleniające Silny środek utleniający, który przez chlorowanie (tworzenie AOX) działa utleniająco. Do 3,5 razy silniejsze działanie utleniające niż chloru. Utlenianie odbywa się przez przenoszenie tlenu.
Stabilność sieci Temperatura > 30° niszczy chlor bardzo szybko. Przez skłonność do reakcji wysokie niszczenie w sieci. Supra Plus także przy temperaturze 30° C < x < 45° C dostatecznie stabilny w zamkniętych systemach. Reaguje bardziej selektywnie niż chlor.
Korozyjność Duży udział chlorydu w rozcieńczonym chlorze z ołowiem; w związku z wysokim potencjałem redox (utleniania i redukcji) powoduje wysokie ilości korozji. Preparaty Supra nie zawierają chloru, dlatego małe ilości korozji.
Zachowanie przy zmywaniu Gorsza zdolność zmywania przez tworzenie i adhezję chlorowanych składników wodnych. Dobra zdolność do zmywania z rur, powierzchni itd. i przez to mniejsze zużycie wody do zmywania.
 
 

Porównanie niektórych cech i wartości granicznych chloru i Supra Plus

 
 
 
Kryterium Chlor Supra Plus
Rozpuszczalność w wodzie( 10° C, 1 bar) 10 g/l Ca. 30g/l 2)

Hydroliza, dysocjacja

HCIO, HCI, H+, CIO- Brak hydrolizy względnie brak produktów dysocjacji
Próg zapachu i smaku w wodzie 0,05 mg/l Od 0,08 mg/l
Dawka 1) 1,2 – 6 mg/l Max. 0,4 mg/l
Wartości graniczne w wodzie pitnej 1) min.0,1 mg/l max 0,3 mg/l min 0,05 mg/l max 0,2 mg/l
     
Reakcje chemiczne z substancjami wodnymi
AmoniakZwiązki amoniaku Chloramina Brak reakcji
Fenole Chlorofenol Utlenianie
Substancje humusoweWodne substancje organiczne ChlorowanieMetanol trihalogenowyZwiązki organiczne chloru Utlenianie
Żelazo – II, mangan - II Utlenianie Utlenianie
Zależność wartości ph Zmniejszające się działanie dezynfekcyjne przy rosnących wartościach ph W zakresie pH 4…10 tak samo
     
1) Według rozporządzenia w sprawie wody pitnej 2013

2) ze względów bezpieczeństwa max. 4g/l


 
 
 

Dezynfekcja ozonem

Dezynfekcja ozonem polega na tym, że jest on silnie utleniającym gazem, rozpuszczony w wodzie wskazuje małą zależność pH z powodu swojego bardzo wysokiego potencjału redox w porównaniu z chlorowymi kwasami. Ozon działa bakteriobójczo, jak też wirusobójczo i jest bez wątpienia bardzo dobrym środkiem dezynfekcyjnym.

Główną wadą ozonu jest fakt, że rozpuszcza się bardzo źle w wodzie i jest silnie działającą trucizną (MAK – wartość 0,1 ppm). Z tego powodu musi być zredukowany i zniszczony w filtrach z aktywnym węglem, zanim woda dostanie się do sieci wodociągów. Całkowicie bezpieczna ochrona sieci wodnej jest w ten sposób niemożliwa. Przez krótki okres połowicznego rozpadu (kilka godzin) nie ma długotrwałego działania w wodociągach. Do uzyskania ozonu potrzebne są drogie ozonatory, które produkują ozon z powietrza, względnie tlen przez wyładowania elektryczne. Do zwiększenia uzysku ozonu musiałyby one być stale chłodzone, przez co należałoby uwzględnić koszty używanej schłodzonej wody lub energii użytej do urządzeń chłodzących. Z powodu szczególnej toksyczności ozonu może on być wykorzystany w zamkniętych systemach. Jednak dla takich urządzeń powstają wyraźnie zwiększone koszty na potrzebne urządzenia zabezpieczające.

Szczególnym minusem dla środowiska jest fakt, że ozon utlenia występujące w wodzie naturalne chlorydy do chloru. W ten sposób tworzy się kwas podchlorynowy i dochodzi do niechcianego chlorowania substancji zawartych w wodzie. W obszarze ppb może dojść przez to do powstania raka nerki.
 
 
 

Porównanie ozonu i Supra Plus

 
Kryterium Ozon Supra Plus
Środek dezynfekujący musi w końcu zostać usunięty Ozon musi w większości przypadków być całkowicie usunięty – konieczność założenia dodatkowych filtrów aktywnego węgla Usunięcie dwutlenku chloru nie jest konieczne. Przeciwnie: Supra activa ma silne działanie magazynujące i długotrwale dezynfekujące
Działanie na substancje organiczne w wodzie i w przewodach rur Radykalne działanie na organiczne części składowe:- biologicznie nie rozkładające się substancje mogą zostać zamienione w bakteriologicznie dostępne materiały (pokarm bakteriologiczny po ozonowaniu) Redukuje filmy biologiczne w przewodach rur i zmniejsza ich tworzenie na nowo:- bakteriom, w szczególności legionellom zostaje zabrane podłoże z pożywieniem
Koszty Wysokie koszty urządzenia- obszerna technika urządzeń z agregatorami chłodzącymi- postępowanie z tlenem: gotowość/produkcja czystego tlenu i włączonych filtrów aktywnego węgla- wyższy i kosztowniejszy nakład na konserwację Niskie koszty urządzeń- korzystne, wytrzymałe komponenty- niski nakład na konserwację

 

Dezynfekcja promieniami UV

Dezynfekcja promieniami UV polega na tym, że przez światło UV (światło o długości fal 254 nm) proteiny i aminokwasy absorbują tak dużo energii, że dochodzi do ich zniszczenia i przez to może doprowadzić do załamania przemiany materii.

Największy minus dezynfekcji promieniami UV polega na tym, że może ona działać tylko tam, gdzie promienie UV istotnie mogą wniknąć. Nawet najmniejsze zanieczyszczenia np. złogi wapna w lampach UV prowadzą do drastycznego obniżenia stopnia działania. Niestety nie zostaje osiągnięta długotrwałość działania. Bakterie pozostałe z tyłu urządzenia, nieuniknione w filmie biologicznym znajdą pożywienie i natychmiast zaczną się rozmnażać (np. bakterie w prześlizgujących się amebach). Nie może być mowy o skutecznym efekcie dezynfekcyjnym. Zwłaszcza, że eksperci podkreślają, że bakterie i wirusy nie zostają zabite przez urządzenia UV, lecz tylko wysterylizowane. Znany ekspert porównał bakterie za urządzeniem UV do wielkiej sfory krokodyli. Tylko dlatego, że te byłyby wysterylizowane, nie odważyłby się mimo to między tę wygłodniałą sforę wejść.
 

 
Porównanie dezynfekcji promieniami UV i dezynfekcji Supra Plus

 
 
Kryterium Promienie UV Supra Plus
Problemy z pozostałościami środków dezynfekcyjnych Dezynfekcja tylko na miejscu działania; - należy zatroszczyć się o to, by po działaniu promieni UV jego działanie istniało; Długotrwałe działanie dezynfekujące
Zależność działania dezynfekcyjnego Przy nieuregulowanych urządzeniach UV działanie dezynfekcyjne silnie zależne od parametrów przepływu: - intensywność promieniowania jest zależna od rodzaju przepływu (stopień tolerancji) i jakości wody (materiały humusowe, ogólne zmętnienie i zmętnienie przy strącaniu – przy żelazie, manganie – UV powoduje utlenianie) Długotrwałe działanie dezynfekujące- zarodki zostają zdezynfekowane, względnie obumierają- usunięcie filmów biologicznych w przewodach rur
Koszty konserwacji Relatywnie wysokie koszty utrzymania urządzeń UV:- coroczna wymiana rur UV- co 3 do 5 lat konieczność wymiany łusek kwarcowych w rurach, w zależności od jakości wody Małe koszty pielęgnacji- korzystne, długo wytrzymałe komponenty- niskie zapotrzebowanie konserwacyjne

 


Z fascynacji wodą, z miłości do zdrowia

Firma CAP Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 2009 roku, i jest jedynym producentem nowego produktu biobójczego do dezynfekcji wody pitnej o nazwie Supra Activa (oraz jego odmiany dedykowanej basenom - Supra Plus). Posiada zezwolenie na obrót z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie, oraz atest Państwowego Zakładu Higieny.

 

ADR: UN1908, chloryn w rozieńczeniu, nalepka 8, grupa 3, kanister, 10kg 20kg 30 kg, Supra Plus, brak kaucji za pojemnik

 

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Uchwyt Węża Do Suszarek Starmix TB14 TB15 WYPRZEDAŻ
Uchwyt Węża Do Suszarek Starmix TB14 TB15 WYPRZEDAŻ

10,00 zł

Cena regularna: 30,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł

8,13 zł

Cena regularna: 24,39 zł

Najniższa cena: 8,13 zł
szt
Przewijak Dla Niemowląt I Dzieci Składany Na Ścianę Poziomy
Przewijak Dla Niemowląt I Dzieci Składany Na Ścianę Poziomy

1 150,00 zł

Cena regularna: 1 290,00 zł

Najniższa cena: 1 150,00 zł

934,96 zł

Cena regularna: 1 048,78 zł

Najniższa cena: 934,96 zł
szt
Czepek Do Pływania Silikonowy
Czepek Do Pływania Silikonowy

6,50 zł

Cena regularna: 9,99 zł

Najniższa cena: 6,50 zł

5,28 zł

Cena regularna: 8,12 zł

Najniższa cena: 5,28 zł
Odkurzacz Basenowy Ręczny - Zestaw Wąż 12m Teleskop Szczotka
Odkurzacz Basenowy Ręczny - Zestaw Wąż 12m Teleskop Szczotka

340,00 zł

Cena regularna: 350,00 zł

Najniższa cena: 1,00 zł

276,42 zł

Cena regularna: 284,55 zł

Najniższa cena: 0,81 zł
szt
Czepek Basenowy Dla Dzieci Zwierzątka
Czepek Basenowy Dla Dzieci Zwierzątka

6,50 zł

Cena regularna: 9,99 zł

Najniższa cena: 6,50 zł

5,28 zł

Cena regularna: 8,12 zł

Najniższa cena: 5,28 zł
Uszczelka Płaska Eva Z Uszami
Uszczelka Płaska Eva Z Uszami

4,20 zł

Cena regularna: 6,00 zł

Najniższa cena: 4,20 zł

3,41 zł

Cena regularna: 4,88 zł

Najniższa cena: 3,41 zł
Sterownik Nawadniania Rain Bird ESP-TM2 Outdoor
Sterownik Nawadniania Rain Bird ESP-TM2 Outdoor

579,00 zł

Cena regularna: 724,00 zł

Najniższa cena: 579,00 zł

470,73 zł

Cena regularna: 588,62 zł

Najniższa cena: 470,73 zł
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 6w1 Ph Cl Kwas Zasady Twardość Brom
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 6w1 Ph Cl Kwas Zasady Twardość Brom

2 490,00 zł

Cena regularna: 3 100,00 zł

Najniższa cena: 2 490,00 zł

2 024,39 zł

Cena regularna: 2 520,33 zł

Najniższa cena: 2 024,39 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Dolphin Liberty 400 Bezprzewodowy Dno Ściany
Odkurzacz Basenowy Dolphin Liberty 400 Bezprzewodowy Dno Ściany

6 450,00 zł

Cena regularna: 6 999,00 zł

Najniższa cena: 6 969,00 zł

5 243,90 zł

Cena regularna: 5 690,24 zł

Najniższa cena: 5 665,85 zł
szt
Skimmer Euro Premium Folia Ceramika
Skimmer Euro Premium Folia Ceramika

540,00 zł

Cena regularna: 610,00 zł

Najniższa cena: 550,00 zł

439,02 zł

Cena regularna: 495,93 zł

Najniższa cena: 447,15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl