Wózek Inwalidzki Basenowy - Kąpiel Prysznic Toaleta
Towar niedostępny
Dodaj do listy ulubionychOpis
Wózek prysznicowo-toaletowy na dużych kołach - łazienkowy wózek inwalidzki. Idealny do użytku na pływalniach publicznych, o lekkiej konstrukcji, wykonanej z aluminium – konieczna pomoc przy różnego rodzaju czynnościach higieniczo-toaletowych pacjentów sparaliżowanych lub trwale niepełnosprawnych fizycznie.
Duże koła Rozmiar siedziska 45 cm, między podłokietnikami 48 cm, aluminiowy z wyściełanym oparciem i siedziskiem, DUŻE KOŁA, odchylane podnóżki. Max obciążenie do 150 kg. Wózek prysznicowo – toaletowy z wyściełanym oparciem i siedziskiem. Wyposażony jest w uchylne podłokietniki oraz podnóżki odchylane, regulowane na wysokość, ułatwiające wsiadanie do wózka. Aluminiowa konstrukcja i materiały, z których został wykonany, zapewniają jego niezawodność i komfort w codziennym użytkowaniu przez pacjenta. W standardzie posiada duże koła i niezależne hamulce na każdym z kół, wiaderko sanitarne, maskownicę otworu toaletowego.
PARAMETRY TECHNICZNE
- szerokość siedziska 45 cm
- szerokość między podłokietnikami 48 cm
- całkowita szerokość wózka 67 cm
- głębokość siedziska 43 cm
- wysokość siedziska nad podłoże 50-55 cm
- wysokość wózka z oparciem 96-101 cm
- waga 15,8 kg
- obciążenie do 150 kg
- rodzaj kół przednich i tylnych - gumowe pełne
- średnica kół przednich 5”
- średnica kół tylnych 24” x 1 3/8”
Gwarancja 2 lata, deklaracja CE, wyrób medyczny, dofinansowanie: MOPS/PCPR (80%)/Udział własny (20%) "Likwidacja barier architektonicznych"
W czym pomaga wózek prysznicowo - toaletowy?
Łazienkowe wózki dla niepełnosprawnych to rozwiązanie pozwalające na łatwiejsze wykonywanie czynności higienicznych i toaletowych. Chory może samodzielnie wjechać wózkiem pod bezbrodzikowy prysznic i umyć się, a także – nie schodząc z wózka – załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
Czym różni się wózek łazienkowy od zwykłego wózka inwalidzkiego?
Wózek toaletowo-prysznicowy wykonany jest z materiału, któremu nie szkodzi kontakt z wodą. Ponadto, posiada on specjalnie skonstruowane siedzisko, w którym znajduje się otwór toaletowy (odpowiednio zamaskowany, gdy nie jest używany). Pod spodem zamontowane jest wiaderko toaletowe, które można – w razie potrzeby – wyjąć i opróżnić. Cała konstrukcja jest lekka i prosta, a jej poszczególne elementy ułatwiają chorym codzienne użytkowanie wózka: odchylane podłokietniki, podnóżki regulowane na wysokość, dzięki którym wygodniej się siada i zsiada z wózka, wyściełane, wygodne oparcie, hamulce na kołach etc.
Kto powinien mieć taki wózek do łazienki?
- Osoby starsze i nie w pełni sprawne ze względu na wiek.
- Pacjenci trwale niepełnosprawni fizycznie.
- Niesprawni podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych i domów opieki.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.