⚒️🏗️ W tym roku zamiast wakacji w "ciepłych krajach" - zbuduj własny basen! 💡📐
🌡️ Ciepła woda 🛡️ Bezpieczna dezynfekcja ✨ Czysty basen 🧹
Nasz zespół, i niemal wszyscy polscy dostawcy, są w okrojonym składzie. Trudniej się do nas dodzwonić, priorytetem są wysyłki.

Automat Dozujący Equalizo Duo Tlen pH

Dostępność: W magazynie
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 4 100,00 zł 4100.00
Cena netto: 3 333,33 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Producent: TEBAS EU
Kod produktu: bh1236000

Opis

Equalizo Duo jest francuskim regulatorem pomiarowo-dozującym do dezynfekcji aktywnym tlenem (lub chlorem) oraz korekcji pH. Bazuje na pomiarze potencjału redox (ORP), jest dedykowany do basenów prywatnych. Komora pomiarowa ZeliaPod ułatwia instalację poprzez połączenie pomiaru i wtrysku tlenu/korektora pH, oraz czujnika przepływu w jednej obudowie - instalujesz tylko jeden punkt montażowy.


Przyjazne dla Ciebie i środowiska, kompaktowe urządzenie do dozowania środka dezynfekcyjnego, a także pomiaru i regulacji pH wody w trybie automatycznym. Wyposażony w pompy dozujące i czujniki pozwalające na bezpieczne użytkowanie. Urządzenie wtryskuje do wody w basenie wymaganą ilość środka dezynfekującego, zgodnie z wybranym trybem dozowania. Ilość produktu wzrasta wraz z temperaturą wody oraz jej pH. Wszystkie środki dezynfekujące stosowane w basenach używane są w celu oksydacji drobnoustrojów. Oksydacja ta polega na wychwytywaniu cząsteczek organicznych i zapobieganiu rozmnażania się bakterii. Woda w basenie musi być nie tylko czysta i zdrowa, musi ona również być w stanie niszczyć bakterie oraz drobnoustroje dostające się do niej ze środowiska zewnętrznego. Temu zadaniu sprosta aktywny tlen, znany również jako nadtlenek wodoru, który w odpowiednim stężeniu jest silnie działającym środkiem dezynfekującym. Nie ma zapachu i nie podrażnia, ale aktywny tlen ma też krótki czas działania. Powinien być stosowany wraz z lampą UV. Aktywny tlen jest ekologicznym i skutecznym rozwiązaniem w zakresie uzdatniania wody w basenach.

Equalizo Duo jest również wyposażony w układ Bluetooth, który pozwala na połączenie smartfonu i sprawdzenie oraz regulację parametrów wody w dowolnym momencie. Nowością w Equalizo Duo jest tryb SPA, który pozwala na skrócenie czasów wtrysków, a tym samym zmniejszenie ogólnej wydajności, aby poprawnie działać w wannach i jaccuzzi.Automat-Dozujacy-Equalizo-Duo-Tlen-pH-Pompki-i-Sondy

Zawartość zestawu Equalizo Duo

    1 Regulator Equalizo Duo
    1 Czujnik przepływu z kołnierzem ∅50 i gwintem 3/4"
    1 Sonda pH (niebieska lub czarna) + uchwyt sondy
    1 Sonda Redox (żółta lub czerwona) + uchwyt sondy
    3 Roztwory kalibracyjne pH7, pH9 i 650mV
    2 Zestawy wtryskowe (wtryskiwacz, filtr, rurka)
    1 Komora Zelia Pod ∅50
    1 Czujnik temperatury
    1 Instrukcja techniczna

Automat-Dozujacy-Equalizo-Duo-Tlen-pH-Komora-Pomiarowo-Dozujaca-Zelia-Pod

Komora pomiarowa Zelia Pod mieści jednocześnie dwie sondy (pH i redox), dwa wtryskiwacze (chlor/tlen i korektor pH), oraz czujnik przepływu. Czujnik temperatury jest umieszczany przed komorą pomiarową. Następnie elementy te są podłączane do regulatora Equalizo Duo, który automatycznie analizuje pH i redox w przepływającej przez komorę wodzie. Maksymalna pojemność basenu 160m3


Equalizo Duo jest zautomatyzowanym systemem analizy i regulacji pH i chloru zapewniającym najwyższą jakość wody w basenie. Na jakość wody w basenie mają wpływ dwa powiązane ze sobą czynniki:

 • Regulacja pH

  Equalizo Duo zapewnia regulację pH w basenie. pH jest niezbędnym elementem przy uzdatnianiu wody, silnie wpływającym na skuteczność środka dezynfekującego. Wartość pH mierzy stopień kwasowości wody, mierzony w skali od 0 do 14. W celu zapewnienia komfortu użytkowania, wydajności systemu uzdatniania wody i niezawodności instalacji, pH basenu powinno być utrzymywane na poziomie około 7. Można uznać, że poziom pomiędzy 6,8 a 7,8 jest prawidłowy. Woda kwaśna (pH <6,8) jest agresywna w stosunku do błon śluzowych, sprzyja korozji metalicznej i może powodować uszkodzenia elementów plastikowych w basenie (wkładek). Woda, która jest zbyt alkaliczna (pH>7,8) może być również agresywna (żrąca), zmniejszając wydajność dezynfekcji.

 • Regulacja Redox (ORP)

  Woda w basenie musi być nie tylko czysta i higieniczna, ale także musi być zdolna do niszczenia bakterii i mikroorganizmów wnoszonych i nawiewanych do niej z otaczającego środowiska. Woda w basenie nie tylko musi być zdezynfekowana, ale także musi zawierać stały poziom środka dezynfekującego. Dlatego niezbędne jest stosowanie środków dezynfekujących, takich jak płynny chlor lub tlen. Equalizo Duo mierzy potencjał Redox i wtryskuje wymaganą ilość ciekłego chloru/tlenu do wody, aż do osiągnięcia wymaganego poziomu Redox (ORP). Wszystkie środki dezynfekujące stosowane w wodzie basenowej utleniają mikroorganizmy poprzez wychwytywanie elektronów z cząsteczek organicznych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się bakterii. Ta reakcja chemiczna jest nazywana potencjałem redukującym utlenianie. Odczyt jej wartości ten może być użyty do oceny zdolności dezynfekcyjnych wody (w skrócie Redox).

 

Pompy perystaltyczne Equalizo Duo są przystosowane do basenów domowych, zapewniając wtryskiwanie płynnych produktów z kanistrów. Każda z pomp perystaltycznych ma przepływ z zakresu 0l/h-1,5l/h przy max. ciśnieniu 1,5 bara. Lewa pompka służy do dozowania płynnego chloru/tlenu, prawa pompka jest do dozowania korektora pH.

Aby zoptymalizować żywotność sond, środki (pH i chlor/tlen) są dozowane naprzemiennie, szczególnie w celu zabezpieczenia galwanicznego izolatora pomiędzy dwoma sondami. W normalnych warunkach pracy, sondy zmieniają się na przemian co 62 sekundy, aby zmierzyć dane rzeczywiste, i zoptymalizować wtrysk korekcyjny.

Komora Zelia Pod została specjalnie zaprojektowana, aby połączyć wszystkie funkcje pomiarowo-dozujące regulatora w jednym miejscu. Zapewnia stałe przebywanie sond pomiarowych w wodzie, przedłużając ich żywotność. Sonda znajdująca się w komorze analitycznej ma dwukrotnie dłuższą żywotność niż instalacja na klasycznym zacisku łopatkowym. Aby maksymalnie ograniczyć wiercenie, komora Zelia Pod zawiera dwie celki dla wtryskiwaczy płynnych korektorów pH i chloru/tlenu. Komora Zelia Pod jest uziemiona elektrycznie, aby uniknąć prądów błądzących, które mogłyby spowodować przedwczesne utlenianie się elementów metalowych w basenie. Posiada czujnik przepływu, pozwalający na wtryskiwanie płynów tylko wtedy, gdy pracuje basenowa obiegowa pompa filtracyjna.Schemat instalacji Equalizo Duo pH/redox

Automat Dozujący Equalizo Duo Tlen pH Schemat Montażu

1. automatyczny regulator Equalizo Duo pH/redox
2. sonda redox ORP
3. sonda pH
4. pompka membranowa i wtryskiwacz ciekłego chloru/tlenu z kanistra 35L
5. pompka membranowa i wtryskiwacz ciekłego korektora pH z kanistra 35L
6. komora pomiarowo-dozująca Zelia Pod
7. obiegowa pompa basenowa
8. filtr basenowy
9. rurociąg dopływu czystej wody
10. niecka


Charakterystyka techniczna Equalizo Duo:

Wymiary obudowy 260 x 180 x 80 mm
Waga 3,5 kg
Zasilanie elektryczne 230V AC - 50 Hz
Wyświetlacz Podświetlany LED
Norma IP65
Regulacja pH 100 - 990 mv
Maksymalny przepływ pompy 1,5l/h, 1,5 bara
zakres pomiarowy redox (ORP) 3,7 - 9,9
Zaciski łopatkowe 4 x 50 mm
Wymiary komory pomiarowej Zelia Pod 185 x 65 mm
Średnica rurociągu do montażu komory pomiarowej Zelia Pod fi 50 mm

Gwarancja 2 lata (z wyjątkiem sond)


W celu parametryzacji, użytkownik (lub instalator) może zainstalować aplikację Equalizo Duo na swoim telefonie i wybrać tryb regulacji (pH+, pH- itd.) oraz wartości zadane. Codziennie pozwala to również użytkownikowi na uzyskanie temperatury wody, pH i ORP bez konieczności udawania się do pomieszczenia technicznego. Koniec z suchą skórą i podrażnionymi oczami z Equalizo Duo.

 • Inteligentne urządzenie, które reguluje pH przed regulacją ORP. Poprzez rozdzielenie tych dwóch wartości, unikasz skutków przedawkowania tlenu/chloru w wodzie.
 • Szybka kalibracja sondy i przypomnienie co 60 dni
 • Szybki montaż: tylko jedno wiercenie w rurze dla wielu akcesoriów
 • Niezawodny pomiar : wtrysk i pomiar są oddzielone w ZeliaPodie
 • Wbudowane urządzenie uziemiające
 • Zasięg Bluetooth® maks. 25 m.
 • Połączenie Bluetooth 4.0 BLE
 • Obsługa sieci Sigfox

Aplikacje:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ccei.Equalizo Duo_2_xamarin

https://apps.apple.com/pl/app/Equalizo Duo/id1235085282

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Fotometr Fotolizer Scuba 2 Cl Związany Ph Al
Fotometr Fotolizer Scuba 2 Cl Związany Ph Al
590,00 zł 519,00 zł 479,67 zł 421,95 zł
szt
Zawór Dozujący Injektor Do pH Minus i Koagulanta
Zawór Dozujący Injektor Do pH Minus i Koagulanta
220,00 zł 193,60 zł 178,86 zł 157,40 zł
Biała Kratka Basenowa Przelewowa Eha 10 Metrów
Biała Kratka Basenowa Przelewowa Eha 10 Metrów
4 000,00 zł 3 075,00 zł 3 252,03 zł 2 500,00 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Weda B480
Odkurzacz Basenowy Weda B480
29 000,00 zł 23 500,00 zł 23 577,24 zł 19 105,69 zł
szt
Aqua Nordic Jet Beco
Aqua Nordic Jet Beco
119,00 zł 105,00 zł 96,75 zł 85,37 zł
para/y
Stoper Sportowy Do Pływania Multistar
Stoper Sportowy Do Pływania Multistar
149,99 zł 139,99 zł 121,94 zł 113,81 zł
szt
Piasek Filtracyjny Do Pływalni 2,0-3,0
Piasek Filtracyjny Do Pływalni 2,0-3,0
61,50 zł 50,00 zł 50,00 zł 40,65 zł
Wypornik Na Nogi Do Aquafitnessu Belegx
Wypornik Na Nogi Do Aquafitnessu Belegx
153,00 zł 130,00 zł 124,39 zł 105,69 zł
para/y
Tester Basenowy Sd90 Pomiar Zasolenia
Tester Basenowy Sd90 Pomiar Zasolenia
879,00 zł 790,00 zł 714,63 zł 642,28 zł
szt
Płetwy Krótkie Hss
Płetwy Krótkie Hss
51,66 zł 30,00 zł 42,00 zł 24,39 zł
Ostatnio na blogu basenowym:
Przykrycie basenu - czy to konieczne? I dlaczego właśnie GeoBubble?
Jaka pokrywa solarna do basenu - poradnik kupującego
Glony, basen i pokrywa solarna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl