BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS

Dostępność: wybierz wariant
Cena: 1,00 zł 1,00 zł 1.00
Cena netto: 0,81 zł 0,81 zł
ilość szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5 (Ilość ocen: 0)
Producent: FAIRLAND ELECTRIC
Kod produktu: basenowa pompa ciepła fairland inverter plus

Opis

Porządna pompa ciepła o najefektywniejszej konstrukcji z pełnym inwerterem (falownikiem), dobrego producenta Fairland, seria Inverter Plus model 2018. Służy do ogrzewania wody basenowej o objętościach 20-170m³ ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland, mającą także oddział w Polsce. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają odpowiednim przepisom UE. Gwarancja to aż 10 lat na sprężarkę i tytanowy wymiennik ciepła, oraz 3 lata na wszystkie pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm. Polska instrukcja na dole strony.

Zadzwoń po cenę - jako wieloletni dealer mamy możliwość oferowania świetnych cen detalicznych:

 • IPH25- pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 10,0 kW do basenów 25-45m³
 • IPH28 - pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 11,5 kW do basenów 25-50m³ (tylko do wyczerpania zapasu)
 • IPH30 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 12,1 kW do basenów 30-55m³
 • IPH45 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 17,5 kW do basenów 40-75m³
 • IPH55 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 21,0 kW do basenów 50-95m³
 • IPH70T 400V– pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 27,3 kW do basenów 65-120m³
 • IPH100T 400V – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 35,5 kW do basenów 90-169m³

Krótko o pompach ciepła Fairland:

 • Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
 • Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
 • Comfortline Inverter ma 24 miesiące gwarancji, Inverter Plus ma 36 miesięcy gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
 • Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY

Różnice Inverter Plus od standardowych pomp nie-inverterowych:

 • najwyższa możliwa technologicznie energooszczędność, dzięki płynnej zmiennej pracy w zakresie 20-80% obrotów,
 • najdłuższa gwarancja - 36 miesięcy na całość,
 • jeszcze cichsza praca sprężarki.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS ENERGIA

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS ENERGIA

pompa ciepla do basenu koszty 

Zainstalować Ci taką pompę ciepła wraz z dostosowaniem instalacji hydraulicznej i ogólnym przeglądem stanu basenu? Dzwoń: ☎ 226181503 lub wysyłaj zdjęcia basenu i lokalizację tutaj: info@wszystkodobasenow.pl

Pamiętasz o przykryciu basenu folią solaryczną żeby ograniczyć straty ciepła gdy nie używasz basenu i chronić wodę przed zanieczyszczeniami? Rolkę zwijającą również możemy Ci zamontować, wybierz się tutaj: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki

Pompy ciepła są najtańszym źródłem ciepła do ogrzewania basenu w porównaniu do kotłów gazowych, olejowych czy podgrzewaczy elektrycznych. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła można wydłużyć sezon kąpielowy od maja do końca września.

Dawne powietrzne pompy ciepła do basenu ComfortLine stanowią klasyczną wersję pomp typu On/Off (Włącz/Wyłącz). Pompy te są tanie, ale pracują przy stałej wydajności (obrotach) sprężarki i wentylatora. Częste włączanie pompy powoduje zwiększone koszty eksploatacyjne, ze względu na duże prądy rozruchu silnika sprężarki i wentylatora.

Drugą grupę tworzą inwerterowe pompy ciepła do basenów Inverter-Plus. Są to w tej chwili jedyne na rynku pompy z pełną technologią inwerterową. Inwertery są droższe, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż płynnie dostosowują swoją wydajność i działanie do zadanej temperatury wody w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a włączanie odbywa się w sposób płynny, a więc nie generuje niepotrzebnych strat energii.

Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu.

Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS SCHEMAT

Dla typowego basenu 4 x 8 x 1,35 m = 43 m3 wystarcza zgodnie z poniższą tabelą zastosowanie pompy ciepła IPH28 o zmiennej mocy grzewczej w zakresie 11,5 – 2,8 kW przy parametrach A260C/W260C (temperatura powietrza 260C/wody 260C) oraz 7,5 – 1,9 kW przy A150C/W260C. Moc pobierana przez urządzenie będzie mieściła się w zakresie 1,7 – 0,22 kW.

Przy parametrach A150C/W260C i 100% wydajności COP wyniesie około 4,7, a moc pobierana przez pompę 1,7 kW. Moc grzewcza będzie zatem wynosiła 4,7 x 1,7 = 7,99 kW.

Wraz ze wzrostem temperatury wody Inverter-Plus będzie płynnie zmniejszał obroty sprężarki i wentylatora i po osiągnięciu temperatury wody 260C pompa będzie pracowała z 25% wydajnością, pokrywając straty ciepła i pobierając jedynie 0,22 kW. Współczynnik COP osiągnie wtedy wartość 8,1, a moc grzewcza wyniesie 1,78 kW.

Zakładając koszt energii elektrycznej w 2018 na poziomie 0,6 zł/kWh minimalny dzienny koszt eksploatacji pompy ciepła dla tego basenu wyniesie: 15 godz x 0,22 kW x 0,6 zł/kWh = 1,98 zł/dzień

Obsługa pomp Inverter-Plus jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik elektroniczny z wyłącznikiem, przyciskami do zaprogramowania temperatury wody, przyciskiem Mode i wyświetlaczem LED, na którym pokazywana jest temperatura wody. Obsługa urządzenia sprowadza się do jego włączenia i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Mode można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. W przypadku wystąpienia usterek pompa ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.

Porównanie modeli basenowych pomp ciepła Fairland: Comfortline Inverter i Inverter-Plus:

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND PORÓWNANIE

Cechy pomp ciepła Inverter-Plus

    1. Wyższy współczynnik efektywności COP w porównaniu z innymi pompami ciepła.

Współczynnik COP jest około 70% wyższy niż klasycznych pomp ciepła i około 50% wyższy od normalnych inwerterowych pomp ciepła.

    1. Około 10 razy bardziej cicha praca w porównaniu z klasycznymi pompami ciepła.

W pompie Inverter-Plus zastosowano super cichą sprężarkę inwerterowa Mitsubishi oraz w pełni inwerterowy wentylator. Praca urządzenia przy utrzymywaniu temperatury wody na zadanym poziomie 260C jest około 10 razy bardziej cicha niż klasycznych pomp ciepła.

    1. Obudowa wykonana z aluminium.

Obudowa pomp ciepła Inverter-Plus wykonana została z aluminium zapewniając długą żywotność i odporność na korozję.

    1. Miękki rozruch

Po włączeniu pompy Inverter-Plus prąd rozruchu zmienia się od 0 A do prądu znamionowego w ciągu 2 minut. Nie ma to żadnego ujemnego wpływu na domowy system elektryczny. Natomiast prąd rozruchowy klasycznej pompy ciepła On/Off jest około 5 razy większy od prądu znamionowego, co może stanowić szkodliwe obciążenie domowej instalacji elektrycznej.

    1. Możliwość pracy przy temperaturze powietrza – 70C.

Pompa ciepła Inverter-Plus została zaprojektowana do pracy przy temperaturze powietrza osiągającej -70C. W znaczący sposób wydłuża to okres korzystania z komfortowej temperatury wody w basenie przy niskich temperaturach powietrza.

    1. Tryb cichy (Silence).

Za pomocą przycisku Mode na sterowniku elektronicznym można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej. Inverter-Plus pracuje wtedy z wydajnością równą 25% - 80% maksymalnej osiągając wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas.

    1. Tytanowy wymiennik ciepła spawany srebrem i pokryty PVC.

Wykonany z tytanu i spawany srebrem wymiennik ciepła zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność.

    1. Zastosowanie ekologicznego czynnika chłodniczego R410A.
    2. Skuteczne odmrażanie.

Skuteczne odmrażanie zapewnia użycie gorącego gazu chłodniczego z wykorzystaniem zaworu 4-drogowego japońskiej firmy Saginomiya.

 

Dane techniczne

 BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS

 

      1. Parametry podane przy A15 0C/W26 0C/H70% są zgodne z normą europejską EN 14511.
      2. Poziom hałasu został zmierzony w certyfikowanym laboratorium CVC zgodnie z normą europejską EN 12102. Podane parametry dotyczą basenów z przykryciami izotermicznymi i systemem filtracyjnym działającym przynajmniej 15 godz. w ciągu doby.
      3. Podane parametry mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Numery katalogowe pomp ciepła InverterPlus

      • IPH25 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 10,0 kW do basenów 25-45m³
      • IPH28 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 11,5 kW do basenów 25-50m³ (tylko do wyczerpania zapasu)
      • IPH30 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 12,1 kW do basenów 30-55m³
      • IPH45 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 17,5 kW do basenów 40-75m³
      • IPH55 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 21,0 kW do basenów 50-95m³
      • IPH70T – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 27,3 kW do basenów 65-120m³
      • IPH100T – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 35,5 kWdo basenów 90-169m³

Opakowanie zawiera:

      • kompletną pompę ciepła,
      • zestaw do usuwania skroplin,
      • instrukcję obsługi.


PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (1)

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (2)

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (3)

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
BEFLEX BECO
BEFLEX BECO
71,00 zł 65,00 zł 57,72 zł 52,85 zł
para/y
ŻARÓWKA LED RGB DO LAMP BASENOWYCH
ŻARÓWKA LED RGB DO LAMP BASENOWYCH
549,00 zł 430,00 zł 446,34 zł 349,59 zł
szt
FOLIA BASENOWA ALKORPLAN XTREME AZUR
FOLIA BASENOWA ALKORPLAN XTREME AZUR
169,00 zł 140,00 zł 137,40 zł 113,82 zł
FILTR BASENOWY Z POMPĄ FSU-8 DO MAŁYCH i MINI BASENÓW
FILTR BASENOWY Z POMPĄ FSU-8 DO MAŁYCH i MINI BASENÓW
875,00 zł 790,00 zł 711,38 zł 642,28 zł
szt
SŁUPEK BASENOWY STARTOWY WYSOKI FIRENZE
SŁUPEK BASENOWY STARTOWY WYSOKI FIRENZE
5 999,00 zł 5 190,00 zł 4 877,24 zł 4 219,51 zł
szt
FOLIA BASENOWA ANTYPOŚLIZGOWA ALKORPLAN 3000 PERSJA NIEBIESKA
FOLIA BASENOWA ANTYPOŚLIZGOWA ALKORPLAN 3000 PERSJA NIEBIESKA
240,00 zł 205,00 zł 195,12 zł 166,67 zł
m2
NAROŻNIK KRATKI BASENOWEJ 90 STOPNI 295 x 22 PROMOCJA
NAROŻNIK KRATKI BASENOWEJ 90 STOPNI 295 x 22 PROMOCJA
149,00 zł 149,00 zł 121,14 zł 121,14 zł
szt
MONOPŁETWA FINIS RAPID
MONOPŁETWA FINIS RAPID
439,00 zł 389,00 zł 356,91 zł 316,26 zł
szt
LINA TOROWA BASENOWA COMPETITION / COMPETITOR
LINA TOROWA BASENOWA COMPETITION / COMPETITOR
2 769,00 zł 2 399,00 zł 2 251,22 zł 1 950,41 zł
FOLIA BASENOWA ALKORPLAN 3000 BIZANCJUM NIEBIESKA
FOLIA BASENOWA ALKORPLAN 3000 BIZANCJUM NIEBIESKA
155,00 zł 130,00 zł 126,02 zł 105,69 zł
m2
Ostatnio na blogu basenowym:
INSTRUKCJA KLEJENIA RUR I KSZTAŁTEK PVCU

Klejenie to najtrwalsza i zapewniająca szczelność połączeń metoda w instalacjach stosowanych na pływalniach i basenach dla rur i kształtek z polichlorku winylu PVC-U, chlorowanego PVC-C i ABS. Do  trwałego, szczelnego i odpornego mechanicznie wykonania sklejenia konieczne jest użycie oczyszczacza który odtłuszcza i zmiękcza PVC-U przed klejeniem oraz staranność wykonania. Minimalna temperatura klejenia to +5°C.

 

malowanie klejem rur pvcu

PRZEPISY FINA 2018-2021 DOTYCZĄCE PŁYWALNI I BASENÓW

NAJNOWSZE PRZEPISY FINA DOTYCZĄCE OBIEKTÓW SPORTOWYCH NA LATA 2017-2021 - TRANSKRYPT I PLIKI PDF DO POBRANIA

Celem przepisów dotyczących obiektów sportowych jest zapewnienie najlepszych możliwych warunków do przeprowadzania zawodów i treningu. Niniejsze przepisy nie zmierzają do zarządzania kwestiami dotyczącymi korzystania z obiektów przez ogół użytkowników. Kontrola nad obiektami w zakresie nadzoru nad użytecznością publiczną oraz odpowiedzialność za nią należy do właściciela obiektu lub organu kontrolującego.

FINA LOGO

VENDIPLAS - PRODUCENT ŁAWEK WÓZKÓW I REGAŁÓW DLA PŁYWALNI I BASENÓW

Vendiplas od ponad 20 lat produkuje i sprzedaje regały z higienicznego tworzywa sztucznego, oraz produkty głównie do magazynowania. Innowacyjność i łatwość montażu plastikowych systemów magazynujących, stacjonarnych lub mobilnych, pozwala im oferować szeroki zakres rozwiązań do przechowywania w branżach: basenowej, chłodniczej i kuchenno-pralniczej, oraz każdej potrzebującej magazynowania rzeczy. W 2018 roku Baspol został wyłącznym dystrybutorem i przedstawicielem w Polsce firmy Vendiplas, przejmując na siebie odpowiedzialność za opiekę nad lokalnym rynkiem mebli basenowych.

vendiplas logo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony