Kupuj na przyszły sezon w tegorocznych cenach! Dziś EUR 4,29 a za rok...?

💰 Wielka wyprzedaż letnich przykryć solarycznych 💲

🌨️⛄❄️ Idą przymrozki - basen zimą wymaga specjalnej chemii ❄️⛄🌨️

Basenowa Pompa Ciepła Fairland Inverter Plus

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Cena: 7 900,00 zł 7900.00
Cena netto: 6 422,76 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5 (Ilość ocen: 0)
Producent: FAIRLAND ELECTRIC
Kod produktu: basenowa pompa ciepla fairland inverter plus

Opis

Porządna pompa ciepła o najefektywniejszej konstrukcji z pełnym inwerterem (falownikiem), dobrego producenta Fairland, seria Inverter Plus model 2019. Służy do ogrzewania wody basenowej o objętościach 20-170m³ ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland, mającą także oddział w Polsce. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają odpowiednim przepisom UE. Gwarancja to aż 10 lat na sprężarkę i tytanowy wymiennik ciepła, oraz 3 lata na wszystkie pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm. Polska instrukcja na dole strony.

Zadzwoń po cenę - jako wieloletni dealer tego producenta mamy możliwość oferowania świetnych cen detalicznych:

 • IPH25- pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 10,0 kW do basenów 25-45m³
 • IPH30 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 12,1 kW do basenów 30-55m³
 • IPH45 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 17,5 kW do basenów 40-75m³
 • IPH55 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 21,0 kW do basenów 50-95m³
 • IPH70T 400V– pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 27,3 kW do basenów 65-120m³
 • IPH100T 400V – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 35,5 kW do basenów 90-169m³

Krótko o pompach ciepła Fairland:

 • Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
 • Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
 • Comfortline Inverter ma 24 miesiące gwarancji, Inverter Plus ma 36 miesięcy gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
 • Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY
 • opcjonalny moduł WIFI w cenie 500 PLN brutto - poszerza funkcjonalności dostępne z panelu przez aplikację m.in. o harmonogram pracy. Polska aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fairland.smart
 • model Inverter Plus jest automatycznie sterowany falownikiem ze skokiem 1% w zakresie 20%-100%

Różnice Inverter Plus od standardowych pomp nie-inverterowych:

 • najwyższa możliwa technologicznie energooszczędność, dzięki absolutnie płynnej pracy w zakresie 20-80% obrotów,
 • najdłuższa gwarancja - 36 miesięcy na całość,
 • jeszcze cichsza i ekonomiczniejsza praca sprężarki dzięki zastosowania zaawansowanego falownika

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS ENERGIA

pompa ciepla do basenu koszty 

Zainstalować Ci taką pompę ciepła wraz z dostosowaniem instalacji hydraulicznej i ogólnym przeglądem stanu basenu? Dzwoń: ☎ 226181503 lub wysyłaj zdjęcia basenu i lokalizację tutaj: info@wszystkodobasenow.pl

Pamiętasz o przykryciu basenu folią solaryczną żeby ograniczyć straty ciepła gdy nie używasz basenu i chronić wodę przed zanieczyszczeniami? Rolkę zwijającą również możemy Ci zamontować, wybierz się tutaj: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki

Pompy ciepła są najtańszym źródłem ciepła do ogrzewania basenu w porównaniu do kotłów gazowych, olejowych czy podgrzewaczy elektrycznych. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła można wydłużyć sezon kąpielowy od maja do końca września.

Dawne powietrzne pompy ciepła do basenu ComfortLine stanowią klasyczną wersję pomp typu On/Off (Włącz/Wyłącz). Pompy te są tanie, ale pracują przy stałej wydajności (obrotach) sprężarki i wentylatora. Częste włączanie pompy powoduje zwiększone koszty eksploatacyjne, ze względu na duże prądy rozruchu silnika sprężarki i wentylatora.

Drugą grupę tworzą inwerterowe pompy ciepła do basenów Inverter-Plus. Są to w tej chwili jedyne na rynku pompy z pełną technologią inwerterową. Inwertery są droższe, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż płynnie dostosowują swoją wydajność i działanie do zadanej temperatury wody w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a włączanie odbywa się w sposób płynny, a więc nie generuje niepotrzebnych strat energii.

Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu.

Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS SCHEMAT

Dla typowego basenu 4 x 8 x 1,35 m = 43 m3 wystarcza zgodnie z poniższą tabelą zastosowanie pompy ciepła IPH28 o zmiennej mocy grzewczej w zakresie 11,5 – 2,8 kW przy parametrach A260C/W260C (temperatura powietrza 260C/wody 260C) oraz 7,5 – 1,9 kW przy A150C/W260C. Moc pobierana przez urządzenie będzie mieściła się w zakresie 1,7 – 0,22 kW.

Przy parametrach A150C/W260C i 100% wydajności COP wyniesie około 4,7, a moc pobierana przez pompę 1,7 kW. Moc grzewcza będzie zatem wynosiła 4,7 x 1,7 = 7,99 kW.

Wraz ze wzrostem temperatury wody Inverter-Plus będzie płynnie zmniejszał obroty sprężarki i wentylatora i po osiągnięciu temperatury wody 260C pompa będzie pracowała z 25% wydajnością, pokrywając straty ciepła i pobierając jedynie 0,22 kW. Współczynnik COP osiągnie wtedy wartość 8,1, a moc grzewcza wyniesie 1,78 kW.

Zakładając koszt energii elektrycznej na poziomie 0,6 zł/kWh minimalny dzienny koszt eksploatacji pompy ciepła dla tego basenu wyniesie: 15 godz x 0,22 kW x 0,6 zł/kWh = 1,98 zł/dzień

Obsługa pomp Inverter-Plus jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik elektroniczny z wyłącznikiem, przyciskami do zaprogramowania temperatury wody, przyciskiem Mode i wyświetlaczem LED, na którym pokazywana jest temperatura wody. Obsługa urządzenia sprowadza się do jego włączenia i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Mode można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. W przypadku wystąpienia usterek pompa ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.

Porównanie modeli basenowych pomp ciepła Fairland: Comfortline Inverter i Inverter-Plus:

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND PORÓWNANIE

Cechy pomp ciepła Inverter-Plus

    1. Wyższy współczynnik efektywności COP w porównaniu z innymi pompami ciepła.

Współczynnik COP jest około 70% wyższy niż klasycznych pomp ciepła i około 50% wyższy od normalnych inwerterowych pomp ciepła.

    1. Około 10 razy bardziej cicha praca w porównaniu z klasycznymi pompami ciepła.

W pompie Inverter-Plus zastosowano super cichą sprężarkę inwerterowa Mitsubishi oraz w pełni inwerterowy wentylator. Praca urządzenia przy utrzymywaniu temperatury wody na zadanym poziomie 260C jest około 10 razy bardziej cicha niż klasycznych pomp ciepła.

    1. Obudowa wykonana z aluminium.

Obudowa pomp ciepła Inverter-Plus wykonana została z aluminium zapewniając długą żywotność i odporność na korozję.

    1. Miękki rozruch

Po włączeniu pompy Inverter-Plus prąd rozruchu zmienia się od 0 A do prądu znamionowego w ciągu 2 minut. Nie ma to żadnego ujemnego wpływu na domowy system elektryczny. Natomiast prąd rozruchowy klasycznej pompy ciepła On/Off jest około 5 razy większy od prądu znamionowego, co może stanowić szkodliwe obciążenie domowej instalacji elektrycznej.

    1. Możliwość pracy przy temperaturze powietrza – 70C.

Pompa ciepła Inverter-Plus została zaprojektowana do pracy przy temperaturze powietrza osiągającej -70C. W znaczący sposób wydłuża to okres korzystania z komfortowej temperatury wody w basenie przy niskich temperaturach powietrza.

    1. Tryb cichy (Silence).

Za pomocą przycisku Mode na sterowniku elektronicznym można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej. Inverter-Plus pracuje wtedy z wydajnością równą 25% - 80% maksymalnej osiągając wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas.

    1. Tytanowy wymiennik ciepła spawany srebrem i pokryty PVC.

Wykonany z tytanu i spawany srebrem wymiennik ciepła zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność.

    1. Zastosowanie ekologicznego czynnika chłodniczego R410A.
    2. Skuteczne odmrażanie.

Skuteczne odmrażanie zapewnia użycie gorącego gazu chłodniczego z wykorzystaniem zaworu 4-drogowego japońskiej firmy Saginomiya.

 

Dane techniczne

 BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS

 

pompy ciepła do basenu dobor mocy wzory

 

 • Parametry podane przy A15 0C/W26 0C/H70% są zgodne z normą europejską EN 14511.
 • Poziom hałasu został zmierzony w certyfikowanym laboratorium CVC zgodnie z normą europejską EN 12102. Podane parametry dotyczą basenów z przykryciami izotermicznymi i systemem filtracyjnym działającym przynajmniej 15 godz. w ciągu doby.
 • Podane parametry mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Numery katalogowe pomp ciepła InverterPlus

 • IPH25 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 10,0 kW do basenów 25-45m³
 • IPH30 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 12,1 kW do basenów 30-55m³
 • IPH45 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 17,5 kW do basenów 40-75m³
 • IPH55 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 21,0 kW do basenów 50-95m³
 • IPH70T – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 27,3 kW do basenów 65-120m³
 • IPH100T – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 35,5 kWdo basenów 90-169m³

Każda pompa ciepła Inverter Plus dostarczana jest w kartonie zawierającym:

 • kompletną pompę ciepła
 • zestaw do usuwania skroplin
 • instrukcję obsługi
 • cztery nóżki wibroizolacyjne
 • pokrowiec do przechowywania pompy w magazynie np. podczas zimy

 


PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (1)

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (2)

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (3)

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Lekkie Kulki Do Nauki Oddychania I Rehabilitacji Na Basenie
Lekkie Kulki Do Nauki Oddychania I Rehabilitacji Na Basenie
43,00 zł 34,00 zł 34,96 zł 27,64 zł
kpl
Folia Basenowa Alkorplan Xtreme Ice
Folia Basenowa Alkorplan Xtreme Ice
169,00 zł 140,00 zł 137,40 zł 113,82 zł
Folia Basenowa Alkorplan 3000 Persja Niebieska
Folia Basenowa Alkorplan 3000 Persja Niebieska
155,00 zł 119,00 zł 126,02 zł 96,75 zł
m2
Lina Torowa Basenowa Competition / Competitor
Lina Torowa Basenowa Competition / Competitor
2 583,00 zł 2 091,00 zł 2 100,00 zł 1 700,00 zł
Folia Basenowa Alkorplan Xtreme Silver
Folia Basenowa Alkorplan Xtreme Silver
169,00 zł 140,00 zł 137,40 zł 113,82 zł
Płetwy Gumowe Długie Marlin Srl
Płetwy Gumowe Długie Marlin Srl
59,99 zł 39,00 zł 48,77 zł 31,71 zł
Filtr Do Basenu Z Pompą - Zestaw Hydro-S Star
Filtr Do Basenu Z Pompą - Zestaw Hydro-S Star
850,00 zł 750,00 zł 691,06 zł 609,76 zł
szt
Pompa Basenowa Aqua Plus 4-11 M3/H 12-60 M3
Pompa Basenowa Aqua Plus 4-11 M3/H 12-60 M3
781,00 zł 633,00 zł 634,96 zł 514,63 zł
Aquadisc Beco
Aquadisc Beco
110,00 zł 95,00 zł 89,43 zł 77,24 zł
para/y
Rower Basenowy Sharkbike Compact Beco
Rower Basenowy Sharkbike Compact Beco
8 300,00 zł 7 999,00 zł 6 747,97 zł 6 503,25 zł
szt
Ostatnio na blogu basenowym:
KLAPKI I KOSZYKI DO SKIMERÓW

Jednymi z najczęstszych drobnych usterek są mechaniczne uszkodzenia klapki wstrzymującej cofanie się wody i zanieczyszczeń ze skimera, oraz pęknięcia koszyka zbierającego listki, patyczki i podobne zabrudzenia. Koniec dobierania ich "na oko"...

REKORDOWY SEZON 2019

Drodzy Klienci, w czerwcu otrzymaliśmy i zrealizowaliśmy w sumie kilka tysięcy zamówień - dziękujemy Wam za zaufanie. W rekordowych momentach co kilkanaście sekund otrzymywaliśmy kolejne zamówienie...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony