⚒️🏗️ W tym roku zamiast wakacji w "ciepłych krajach" - zbuduj własny basen! 💡📐
🌡️ Ciepła woda 🛡️ Bezpieczna dezynfekcja ✨ Czysty basen 🧹

Z każdym dniem jest coraz mniej towarów w naszych polskich magazynach, uzupełnianie ich trwa w tym roku znacznie dłużej. Mogą występować okresowe braki niektórych towarów. Proponujemy zamawiać z wyprzedzeniem, lub po kategoriach szukać alternatywnych produktów - prawie każdy ma zamiennik. Trudniej się do nas dodzwonić, priorytetem są wysyłki, najszybszy jest kontakt mailowy.

Basenowa Pompa Ciepła Fairland Inverter Plus

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena: 7 900,00 zł 7900.00
Cena netto: 6 422,76 zł
ilość - + szt
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.52941
Producent: FAIRLAND ELECTRIC
Kod produktu: basenowa pompa ciepla fairland inverter plus

Opis

Porządna pompa ciepła o najefektywniejszej konstrukcji z pełnym inwerterem (falownikiem), dobrego producenta Fairland, seria Inverter Plus model 2020 + WIFI. Służy do ogrzewania wody basenowej o objętościach 20-170m³ ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają normom UE. Gwarancja to aż 10 lat na sprężarkę i tytanowy wymiennik ciepła, oraz 3 lata na wszystkie pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm. Polska instrukcja na dole strony.

 

 • IPH25 - pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 10,0 kW do basenów 25-45m³
 • IPH30 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 12,1 kW do basenów 30-55m³
 • IPH45 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 17,5 kW do basenów 40-75m³
 • IPH55 – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 21,0 kW do basenów 50-95m³
 • IPH70T 400V– pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 27,3 kW do basenów 65-120m³
 • IPH100T 400V – pompa ciepła InverterPlus Full Inverter o wydajności 35,5 kW do basenów 90-169m³

 


Krótko o pompach ciepła Fairland:

 • Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
 • Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
 • Comfortline Inverter ma 24 miesiące gwarancji, Inverter Plus ma 36 miesięcy gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
 • Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY
 • WBUDOWANY moduł WIFI - poszerza funkcjonalności dostępne z panelu przez aplikację m.in. o harmonogram pracy. Polska aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gizwits.fullinverter
 • model Inverter Plus jest automatycznie sterowany falownikiem ze skokiem 1% w zakresie 20%-100%

Różnice Inverter Plus od standardowych pomp nie-inverterowych:

 • najwyższa możliwa technologicznie energooszczędność, dzięki absolutnie płynnej pracy w zakresie 20-80% obrotów,
 • najdłuższa gwarancja - 36 miesięcy na całość,
 • jeszcze cichsza i ekonomiczniejsza praca sprężarki dzięki zastosowania zaawansowanego falownika

 

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS ENERGIA

pompa ciepla do basenu koszty 

Zainstalować Ci taką pompę ciepła wraz z dostosowaniem instalacji hydraulicznej i ogólnym przeglądem stanu basenu? Dzwoń: ☎ 226181503 lub wysyłaj zdjęcia basenu i lokalizację tutaj: info@wszystkodobasenow.pl

Pamiętasz o przykryciu basenu folią solaryczną żeby ograniczyć straty ciepła gdy nie używasz basenu i chronić wodę przed zanieczyszczeniami? Rolkę zwijającą również możemy Ci zamontować, wybierz się tutaj: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki

Pompy ciepła są najtańszym źródłem ciepła do ogrzewania basenu w porównaniu do kotłów gazowych, olejowych czy podgrzewaczy elektrycznych. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła można wydłużyć sezon kąpielowy od maja do końca września.

Pompy ciepła z częściową technologią inwerterową (Comfortline Inverter) mają z reguły ustalonych kilka różnych wydajności (obrotów) sprężarki i wentylatora, np: 0%-25%-50%-75%-100% obrotów. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania wody jest duże to pracują one na najwyższych obrotach. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło spada to sprężarka i wentylator pracują na średnich lub niskich obrotach.

Pompy ciepła Inverter-Plus są pompami z pełną technologią inwerterową. Są one droższe od klasycznych pomp ciepła, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dzięki zastosowanym falownikom w płynny sposób dopasowują wydajność do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie (0%-1%-2%...99%-100% obrotów zarówno sprężarki, jak i wentylatora). Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Gaz: R410A.

Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS SCHEMAT

 

Dobór pomp ciepła Inverter-Plus do basenu:

Założona objętość wody w basenie: 43 m3

Dla tego basenu można dobrać z tabeli (Dane techniczne) pompy IPH30 lub IPH45.

Producent zaleca, aby zawsze dobierać większy model pompy, czyli IPH45. W takim przypadku pompa będzie pracowała dłużej przy niższych obrotach (wydajności) przynosząc następujące korzyści:

 • znacznie wyższy współczynnik COP i niższe koszty ogrzewania basenu,
 • szybsze ogrzewanie wody,
 • dłuższy czas cichej pracy.

 

Obsługa pomp Inverter-Plus jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik elektroniczny z wyłącznikiem, przyciskami do zaprogramowania temperatury wody, przyciskiem Mode i wyświetlaczem LED, na którym pokazywana jest temperatura wody. Obsługa urządzenia sprowadza się do jego włączenia i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Mode można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej.
Inverter-Plus pracuje wtedy ze średnią wydajnością równą około 50% maksymalnej osiągając wyż-szy współczynnik COP i generując mniejszy hałas. W przypadku wystąpienia usterek pompa ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.

Porównanie modeli basenowych pomp ciepła Fairland: Comfortline Inverter i Inverter-Plus:

BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND PORÓWNANIE

Cechy pomp ciepła Inverter-Plus:

 

1. Certyfikacja przez TUV Rheinland
Pompy Inverter-Plus posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511.

2. Niskie koszty eksploatacji
Średni współczynnik efektywności pomp Inverter-Plus wynosi COP = 11,5 (50% wydajność) i COP = 16 (20% wydajność) przy założeniu A260C/W260C/H80%. Klasyczne pompy ciepła typu On/Off osiągają w tych warunkach współczynnik efektywności na poziomie COP = 5,0 - czyli ponad 2 razy mniejszy.

3. Niski poziom głośności (ciśnienia akustycznego)
W pompach Inverter-Plus zastosowano ciche sprężarki Mitsubishi oraz inwerterowe wentylatory. Praca urządzenia przy utrzymywaniu zadanej temperatury wody przy wydajności 50%, jest około 10 razy bardziej cicha niż klasycznych pomp ciepła typu On/Off.

4. Miękki rozruch
Po włączeniu pompy Inverter-Plus, prąd rozruchu zmienia się powoli od 0 A, do prądu znamionowego w ciągu 2 minut. Nie ma to żadnego ujemnego wpływu na domowy system elektryczny. Natomiast prąd rozruchu klasycznej pompy ciepła On/Off, jest około 5 razy większy od prądu znamionowego, co może stanowić szkodliwe obciążenie domowej instalacji elektrycznej.

5. Sprężarka inwerterowa Mitsubishi
W pompach Inverter-Plus zastosowane zostały, znane ze swojej wysokiej jakości, sprężarki obrotowe z bliźniaczymi wirnikami na prąd stały, firmy Mitsubishi. Zastosowanie tych sprężarek zapewnia wysoką sprawność i cichą pracę. Ze względu na brak częstych rozruchów, i stałą codzienną pracę z niskimi obrotami, sprężarki te odznaczają się wyjątkowo długą żywotnością. Producent udziela 10-letniej gwarancji na sprężarkę, i 3-letniej na pozostałe elementy pompy.

6. Inwerterowy silnik elektryczny wentylatora
W pompach Inverter-Plus zastosowane zostały bezszczotkowe silniki inwerterowe prądu stałego. Zapewnia to mniejszy pobór mocy oraz generuje znacznie mniejszy hałas.

7. Tytanowy wymiennik ciepła spawany lutem z dodatkiem srebra i pokryty PVC
Wymiennik ciepła wykonany jest z tytanowych spiralnych rurek i spawany lutem z dodatkiem srebra, a następnie pokryty PVC co zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność w stosunku do innych wymienników ciepła.

8. Obudowa wykonana z aluminium
Obudowa pomp ciepła Inverter-Plus wykonana została ze stopu aluminium, zapewniając dzięki temu długą żywotność i odporność na korozję.

9. Możliwość pracy przy temperaturze powietrza do – 7 st C
Pompy ciepła Inverter-Plus zostały zaprojektowane do pracy przy temperaturze powietrza osiągającej -7 st C. W znaczący sposób wydłuża to okres korzystania z komfortowej temperatury wody w basenie przy niskich temperaturach powietrza.

10. Skuteczne odmrażanie
Skuteczne odmrażanie zapewnia użycie gorącego gazu chłodniczego z wykorzystaniem zaworu 4-drogowego japońskiej firmy Saginomiya.

11. Wi-Fi w standardzie – pompy Inverter-Plus zasilane prądem 230V mają możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona.

 

Dane techniczne

 BASENOWA POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVERTER PLUS

 

pompy ciepła do basenu dobor mocy wzory

 

 • Parametry podane przy A15 0C/W26 0C/H70% są zgodne z normą europejską EN 14511.
 • Poziom hałasu został zmierzony w certyfikowanym laboratorium CVC zgodnie z normą europejską EN 12102. Podane parametry dotyczą basenów z przykryciami izotermicznymi i systemem filtracyjnym działającym przynajmniej 15 godz. w ciągu doby.
 • Podane parametry mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Numery katalogowe pomp ciepła InverterPlus

 • IPH25 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 10,0 kW do basenów 25-45m³
 • IPH30 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 12,1 kW do basenów 30-55m³
 • IPH45 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 17,5 kW do basenów 40-75m³
 • IPH55 – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 21,0 kW do basenów 50-95m³
 • IPH70T – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 27,3 kW do basenów 65-120m³
 • IPH100T – pompa ciepła InverterPlus o wydajności 35,5 kWdo basenów 90-169m³

Każda pompa ciepła Inverter Plus dostarczana jest w kartonie zawierającym:

 • kompletną pompę ciepła z modułem WIFI (tylko modele 230V)
 • zestaw do usuwania skroplin
 • instrukcję obsługi
 • cztery nóżki wibroizolacyjne
 • pokrowiec wodoodporny do przechowywania pompy w magazynie np. podczas zimy

 


PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (1)

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (2)

  przykładowy poprawny montaż basenowej pompy ciepła

przykładowy poprawny montaż basenowej pompy ciepła

 

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Piłka Fitness Gymnic Heavymed
Piłka Fitness Gymnic Heavymed
62,00 zł 49,00 zł 50,41 zł 39,84 zł
Chlor Stab Podchloryn Sodu Stabilizowany 35kg Adr
Chlor Stab Podchloryn Sodu Stabilizowany 35kg Adr
108,00 zł 99,00 zł 100,00 zł 91,67 zł
szt
Betomic Beco
Betomic Beco
66,00 zł 58,00 zł 53,66 zł 47,15 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Weda B480
Odkurzacz Basenowy Weda B480
29 000,00 zł 23 500,00 zł 23 577,24 zł 19 105,69 zł
szt
Hantle Do Wody Budget Plus
Hantle Do Wody Budget Plus
33,99 zł 29,99 zł 27,63 zł 24,38 zł
Piłka Do Waterpolo Kap K7 Women 4 Official Len
Piłka Do Waterpolo Kap K7 Women 4 Official Len
300,00 zł 280,00 zł 243,90 zł 227,64 zł
Lina Torowa Basenowa Maks Wave 6"
Lina Torowa Basenowa Maks Wave 6"
4 305,00 zł 3 690,00 zł 3 500,00 zł 3 000,00 zł
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 3w1 Ph Cl Kwas
Fotometr Fotolizer Md110 Bluetooth 3w1 Ph Cl Kwas
2 200,00 zł 1 960,00 zł 1 788,62 zł 1 593,50 zł
szt
Odkurzacz Basenowy James Ręczny
Odkurzacz Basenowy James Ręczny
2 990,00 zł 2 590,00 zł 2 430,89 zł 2 105,69 zł
szt
Lina Torowa Basenowa Competition / Competitor
Lina Torowa Basenowa Competition / Competitor
2 583,00 zł 2 091,00 zł 2 100,00 zł 1 700,00 zł
Ostatnio na blogu basenowym:
Przykrycie basenu - czy to konieczne? I dlaczego właśnie GeoBubble?
Jaka pokrywa solarna do basenu - poradnik kupującego
Glony, basen i pokrywa solarna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl