Basenowa Pompa Ciepła Fairland InverX TurboSilence Wifi 20-160m3

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena brutto: 7 849,00 zł 7849.00
Cena netto: 6 381,30 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

Dodaj do listy ulubionych
* - Pole wymagane
Ocena: 4.5
Producent: FAIRLAND ELECTRIC
Kod produktu: basenowa pompa ciepla fairland inverx

Opis

Topowa pompa ciepła Fairland, seria Inver X z pełnym inwerterem i trybem TurboSilent (tymczasowo 120% mocy), model 2024 z WIFI. Służy do ogrzewania (lub chłodzenia) wody basenowej o objętościach 20-160m³, ciepłem z powietrza. Pompy ciepła przeszły badania wykonane przez niemiecką instytucję certyfikującą TUV Rheinland. Produkowane przez Fairland urządzenia w pełni odpowiadają normom UE. Gwarancja to aż 10 lat na sprężarkę i tytanowy wymiennik ciepła, oraz 5 lat na wszystkie pozostałe elementy. Podłączenie d50/63mm.

 

PROMOCJA "WYSYŁKA GRATIS" NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE NA PALETĘ Z POMPĄ CIEPŁA, W RAMACH MOŻLIWOŚCI PAKUJEMY NA NIĄ RÓWNIEŻ INNE PRODUKTY Z ZAMÓWIENIA

 Instrukcja montażu i obsługi w zakładce "Pliki do pobrania" nad opisem.

 


Bypass montażowy do tej pompy ciepła: https://wszystkodobasenow.pl/bypass-obejscie-do-basenow-d50

Podgrzewając wodę, przykrywaj basen folią solarną, by ograniczyć parowanie i straty ciepła. Rozważ też wygodną zwijarkę do folii solarycznej: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki


 

 

 • IXCR26 - pompa ciepła Inver X + TurboSilence + Wifi o wydajności 8,8 kW do basenów 20-40m³
 • IXCR36 - pompa ciepła Inver X + TurboSilence + Wifi o wydajności 11,3 kW do basenów 25-50m³
 • IXCR56 - pompa ciepła Inver X + TurboSilence + Wifi o wydajności 18,0 kW do basenów 40-75m³
 • IXCR66 - pompa ciepła Inver X + TurboSilence + Wifi o wydajności 22,0 kW do basenów 55-100m³
 • IXCR80T - pompa ciepła Inver X + TurboSilence + Wifi o wydajności 27,5 kW do basenów 65-120m³
 • IXCR110T - pompa ciepła Inver X + TurboSilence + Wifi o wydajności 35 kW do basenów 90-160m³

Moc grzewczą podano przy A26stC/W26stC/H80%, IX"C""R" = Chłodzenie, gaz R32.

Wszystkie pompy Inver X roku w standardzie wyposażone są dodatkowo w funkcję chłodzenia wody basenowej, wodoodporny pokrowiec i wibroizolatory (stopki wyciszające).

 


Krótko o pompach ciepła Fairland:

 • Pompy Fairland są pompami energooszczędnymi w porównaniu do pomp konkurencji, ich klasa energetyczna to “A” - OGRZEWASZ TANIEJ
 • Pompy Fairland Comfortline Inveter i Inverter Plus a szczególnie Inver X, mają znacznie wyższy kluczowy parametr COP, czyli większy współczynnik efektywności pracy - OGRZEWASZ SZYBCIEJ
 • 5 lat gwarancji - MASZ SPOKÓJ DŁUŻEJ
 • Wszystkie pompy Fairland posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511 - JESTEŚ BEZPIECZNY
 • WBUDOWANY moduł WIFI - poszerza funkcjonalności dostępne z panelu przez aplikację m.in. o harmonogram pracy. Polska aplikacja Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gizwits.fullinverter
 • model Inver X jest automatycznie sterowany falownikiem ze skokiem 1% w zakresie 20%-100%
 • Nadal nieprzekonany? Popatrz na zdjęcia porównawcze pomp Fairland i konkurencyjnych, tańszych: https://wszystkodobasenow.pl/basenowe-pompy-ciepla-fairland-porownanie

Różnice Inver X od standardowych pomp nie-inverterowych:

 • najwyższa możliwa technologicznie energooszczędność, dzięki absolutnie płynnej pracy w zakresie 20-120% obrotów,
 • najdłuższa gwarancja - 5 lat,
 • jeszcze cichsza i ekonomiczniejsza praca sprężarki dzięki zastosowania zaawansowanego falownika

 

Basenowa Pompa Ciepła Fairland InverX TurboSilence Osiągi

 

pompa ciepla do basenu koszty

Schemat montażu pompy ciepła 

Zainstalować Ci taką pompę ciepła wraz z dostosowaniem instalacji hydraulicznej i ogólnym przeglądem stanu basenu? Dzwoń: ☎ 226181503 lub wysyłaj zdjęcia basenu i lokalizację tutaj: info@wszystkodobasenow.pl

Pamiętasz o przykryciu basenu folią solaryczną żeby ograniczyć straty ciepła gdy nie używasz basenu i chronić wodę przed zanieczyszczeniami? Rolkę zwijającą również możemy Ci zamontować, wybierz się tutaj: https://www.wszystkodobasenow.pl/przykrycia-basenu-folie-rolki

Pompy ciepła są najtańszym źródłem ciepła do ogrzewania basenu w porównaniu do kotłów gazowych, olejowych czy podgrzewaczy elektrycznych. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła można wydłużyć sezon kąpielowy od maja do końca września.

Pompy ciepła z częściową technologią inwerterową (Comfortline Inverter) mają z reguły ustalonych kilka różnych wydajności (obrotów) sprężarki i wentylatora, np: 0%-25%-50%-75%-100% obrotów. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania wody jest duże to pracują one na najwyższych obrotach. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło spada to sprężarka i wentylator pracują na średnich lub niskich obrotach.

Pompy ciepła Inverter-Plus i InverX są pompami z pełną technologią inwerterową. Są one droższe od klasycznych pomp ciepła, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dzięki zastosowanym falownikom w płynny sposób dopasowują wydajność do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie (0%-1%-2%...99%-100% obrotów zarówno sprężarki, jak i wentylatora). Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a jedyne dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Gaz: R32.

Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. W obudowie każdej pompy ciepła zamontowane są podstawowe elementy: sprężarka, tytanowy wymiennik ciepła wody (skraplacz), wymiennik ciepła powietrza (parownik) z wentylatorem, zawór 4-drogowy, element rozprężny (dławiący), filtry czynnika chłodniczego oraz elektroniczny układ sterujący z czujnikami ciśnienia, temperatury i przepływu wody.

 

 


 

Dobór pomp ciepła InverX do basenu:

Założona objętość wody w basenie: 43 m3

Dla tego basenu można dobrać z tabeli (Dane techniczne) pompy IPHCR33 lub IXCR46.

Producent zaleca, aby zawsze dobierać większy model pompy, czyli IPHCR45. W takim przypadku pompa będzie pracowała dłużej przy niższych obrotach (wydajności) przynosząc następujące korzyści:

 • znacznie wyższy współczynnik COP i niższe koszty ogrzewania basenu,
 • szybsze ogrzewanie wody,
 • dłuższy czas cichej pracy.
 • dłuższa żywotność pompy dzięki mniej intensywnej eksploatacji.

 


 

Obsługa pomp INVER X jest niezwykle prosta. Polega na włączeniu pompy, ustawieniu żądanej temperatury wody oraz wyboru jednego z trzech dostępnych trybów pracy - TURBO, SMART lub SILENCE. W przypadku wystąpienia usterek praca pompy ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod błędu umożliwiający szybkie dokonanie naprawy.

 


INVER X serii: IXCR to najnowsze pompy ciepła typu TurboSilence, stworzone w oparciu o innowacyjną technologię Full-Inverter. Zapewniają zwiększoną o 20% wydajność (Turbo) i jednocześnie cichą pracę urządzenia (Silence). Dzięki zastosowanym falownikom w płynny sposób dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentylatora, do osiągnięcia pożądanej przez użytkownika temperatury wody w basenie.


Pompy INVER X są droższe od klasycznych pomp ciepła, ale w odróżnieniu od nich charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. Są przeznaczone do pracy głównie ze średnimi wydajnościami rzędu 30%, co przy doborze odpowiedniego modelu pompy w zupełności wystarczy do utrzymania zadanej temperatury wody przez cały sezon kąpielowy i zapewnia jedynie 1/3 kosztów eksploatacji.


Szybkie ogrzanie wody w basenie na początku sezonu lub według potrzeb użytkownika zapewni funkcja TURBO, pozwalająca osiągnąć 120% wydajności. INVER X posiada także funkcję chłodzenia wody basenowej, umożliwiając użytkownikowi orzeźwiające kąpiele po czasie spędzonym w saunie lub wannie SPA. Zastosowanie pompy ciepła INVER X specjalnie zaprojektowanej do pracy przy temperaturze powietrza osiągającej -15°C pozwala korzystać z basenu i cieszyć się komfortową temperaturą wody nawet przez cały rok.


 

 

Cechy pomp ciepła Inver X:

 

1. Certyfikacja przez TUV Rheinland
Pompy Inverter-Plus posiadają certyfikaty wydane po badaniach wykonanych przez niemiecką instytucję certyfikacyjną TUV Rheinland, oraz w pełni odpowiadają przepisom UE podanymi w normie EN14511.

2. Zwiększona o 20% wydajność

INVER X TurboSilence, stworzone w oparciu o innowacyjną technologię Full-Inverter, oferują zwiększoną o 20% wydajność (TurboSilence) i jednocześnie cichą pracę urządzenia (TurboSilence). Funkcja TURBO zapewnia 120% wydajności i pozwala na szybkie ogrzanie wody w basenie. Mimo zwiększonej o 20% wydajności, współczynnik COP pomp INVER X pozostaje w dalszym ciągu wyższy niż w przypadku klasycznych pomp On/Off.

3. Niskie koszty eksploatacji
Średni współczynnik efektywności pomp INVER X wynosi COP = 11,5 (50% wydajność) i COP = 16 (20% wydajność) przy założeniu A260C/W260C/H80%. Klasyczne pompy ciepła typu On/Off osiągają w tych warunkach współczynnik efektywności na poziomie COP = 5,0 - czyli ponad 2 razy mniejszy. INVER X są przeznaczone do pracy głównie ze średnimi wydajnościami rzędu 30%, co przy doborze odpowiedniego modelu pompy w zupełności wystarczy do utrzymania zadanej temperatury wody przez cały sezon kąpielowy i ogranicza koszty eksploatacji do 1/3.

4. Niski poziom głośności (ciśnienia akustycznego)
W pompach INVER X zastosowano ciche sprężarki Mitsubishi oraz inwerterowe wentylatory. Praca urządzenia przy utrzymywaniu zadanej temperatury wody przy wydajności 30% jest średnio 15-krotnie cichsza od pracy klasycznych pomp ciepła.

5. Miękki rozruch
Po włączeniu pompy INVER X, prąd rozruchu zmienia się powoli od 0 A do prądu znamionowego w ciągu 2 minut. Nie ma to żadnego ujemnego wpływu na domowy system elektryczny. Natomiast prąd rozruchu klasycznej pompy ciepła On/Off jest około 5 razy większy od prądu znamionowego, co może stanowić szkodliwe obciążenie domowej instalacji elektrycznej.

6. Sprężarka inwerterowa Mitsubishi
W pompach INVER X zastosowane zostały znane ze swojej wysokiej jakości sprężarki obrotowe z bliźniaczymi wirnikami na prąd stały firmy Mitsubishi. Zapewnia to wysoką sprawność i cichą pracę. Ze względu na brak częstych rozruchów i stałą codzienną pracę z niskimi obrotami,
sprężarki te wyróżniają się wyjątkowo długą żywotnością

7. Inwerterowy silnik elektryczny wentylatora
W pompach INVER X zastosowane zostały bezszczotkowe silniki inwerterowe prądu stałego. Zapewnia to mniejszy pobór mocy oraz generuje znacznie mniejszy hałas

8. Tytanowy wymiennik ciepła spawany lutem z dodatkiem srebra i pokryty PVC
Wymiennik ciepła wykonany jest z tytanowych spiralnych rurek i spawany lutem z dodatkiem srebra, a następnie pokryty PVC co zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność w stosunku do innych wymienników ciepła.

9. Obudowa wykonana z aluminium
Obudowa pomp ciepła INVER X wykonana została ze stopu aluminium zapewniając dzięki temu długą żywotność i odporność na korozję.

10. Możliwość pracy przy temperaturze powietrza do – 15 st C
Zastosowanie pompy ciepła INVER X zaprojektowanej do pracy przy temperaturze powietrza osiągającej -15°C pozwala korzystać z basenu i cieszyć się komfortową temperaturą wody nawet przez cały rok.

11. Wi-Fi w standardzie – pompy Inver X zasilane prądem 230V mają w standardzie możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona.

 

Dane techniczne

Basenowa Pompa Ciepła Fairland InverX TurboSilence Dane Techniczne

 

Gwarancja i usługi serwisowe:

 • Producent zapewnia na terenie Polski doradztwo i wsparcie techniczne mailowo lub telefonicznie. W razie potrzeby, usługa gwarancji dla tego urządzenia, jest świadczona w autoryzowanym przez producenta serwisie na terenie Polski, do którego klient we własnym zakresie dostarcza solidnie zabezpieczone do transportu urządzenie. Producent ani sprzedawca nie zapewnia serwisu door-to-door w miejscu instalacji urządzenia. Szczegółowe informacje w karcie gwarancyjnej.

 

Każda pompa ciepła Inver X dostarczana jest w kartonie zawierającym:

 • kompletną pompę ciepła z wbudowanym modułem WIFI
 • zestaw do usuwania skroplin
 • instrukcję obsługi
 • cztery nóżki wibroizolacyjne
 • pokrowiec wodoodporny do przechowywania pompy w magazynie np. podczas zimy

 


PRZYKŁADOWE PODŁĄCZENIE POMPY CIEPŁA DO BASENU, SAM BYPASS DOSTĘPNY W ZAKŁADCE PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (1)

Jak podłączyć pompę ciepła bypass (2)

  przykładowy poprawny montaż basenowej pompy ciepła

przykładowy poprawny montaż basenowej pompy ciepła

pompy ciepła do basenu dobor mocy wzory

 

 

Konserwacja i zimowanie basenowej pompy ciepła:

konserwacja zimowanie basenowej pompy ciepla

Absolutnie nie wolno samodzielnie ingerować w gaz w pompie, poza obserwacją manometru. Na wydajność pompy ciepła może mieć wpływ:
zablokowany wymiennik powietrza (wlot i wylot), liście, trawa, brud osadzający się z powietrza, i to trzeba czyścić np.:
https://wszystkodobasenow.pl/pro-clean-czyszczenie-pomp-ciepla
Ogólne zagęszczające się warunki otoczenia pompy ciepła i ograniczenie jej dostępu do świeżego powietrza,
rozrost drzew i krzewów zasłaniających przepływ powietrza.

 

 

Do wyszukiwarki: pompa grzewcza do basenu, pompy grzewcze do basenu, inwerter, inverter, falownik

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Przepust Murowy Szary Gwintowany 15cm WYPRZEDAŻ
Przepust Murowy Szary Gwintowany 15cm WYPRZEDAŻ

25,00 zł

Cena regularna: 36,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł

20,33 zł

Cena regularna: 29,27 zł

Najniższa cena: 20,33 zł
szt
Piłeczki Kolorowe Fun Ballz 8cm Zestaw 100szt
Piłeczki Kolorowe Fun Ballz 8cm Zestaw 100szt

144,00 zł

Cena regularna: 180,00 zł

Najniższa cena: 144,00 zł

117,07 zł

Cena regularna: 146,34 zł

Najniższa cena: 117,07 zł
szt
Czwórnik Pvc 90 Kw CRD WYPRZEDAŻ
Czwórnik Pvc 90 Kw CRD WYPRZEDAŻ

160,00 zł

Cena regularna: 330,00 zł

Najniższa cena: 160,00 zł

130,08 zł

Cena regularna: 268,29 zł

Najniższa cena: 130,08 zł
szt
Hantle Do Wody Trójkątne
Hantle Do Wody Trójkątne

65,00 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł

52,85 zł

Cena regularna: 60,98 zł

Najniższa cena: 52,85 zł
para/y
Sterownik Nawadniania Rain Bird ESP-TM2 Outdoor
Sterownik Nawadniania Rain Bird ESP-TM2 Outdoor

579,00 zł

Cena regularna: 724,00 zł

Najniższa cena: 579,00 zł

470,73 zł

Cena regularna: 588,62 zł

Najniższa cena: 470,73 zł
Zabawki Na Basen Zestaw Pięciu Zwierzątek
Zabawki Na Basen Zestaw Pięciu Zwierzątek

45,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł

36,59 zł

Cena regularna: 40,65 zł

Najniższa cena: 36,59 zł
kpl
Obudowa Suszarki Do Włosów Baege Airfun Typ 3411 WYPRZEDAŻ
Obudowa Suszarki Do Włosów Baege Airfun Typ 3411 WYPRZEDAŻ

120,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 120,00 zł

97,56 zł

Cena regularna: 161,79 zł

Najniższa cena: 97,56 zł
szt
Odkurzacz Basenowy Mts James Szczotka I Części
Odkurzacz Basenowy Mts James Szczotka I Części

560,00 zł

Cena regularna: 650,00 zł

Najniższa cena: 650,00 zł

455,28 zł

Cena regularna: 528,46 zł

Najniższa cena: 528,46 zł
Czepek Do Pływania Silikonowy
Czepek Do Pływania Silikonowy

6,50 zł

Cena regularna: 9,99 zł

Najniższa cena: 6,50 zł

5,28 zł

Cena regularna: 8,12 zł

Najniższa cena: 5,28 zł
Okulary Do Pływania Gogle Pływackie Z Wbudowanymi Zatyczkami
Okulary Do Pływania Gogle Pływackie Z Wbudowanymi Zatyczkami

36,00 zł

Cena regularna: 47,00 zł

Najniższa cena: 47,00 zł

29,27 zł

Cena regularna: 38,21 zł

Najniższa cena: 38,21 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl