Przykrycie Basenu - Folia Solarna GeoBubble - Pokrywa Basenu Zewnętrznego

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka: do 48 godzin
Dostawa: Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia. szczegóły dostawy
Cena brutto: 250,00 zł 250.00
Cena netto: 203,25 zł
ilość - + szt

Towar niedostępny

Dodaj do listy ulubionych
* - Pole wymagane
Ocena: 4.4785
Producent: PLASTIPACK UK
Kod produktu: folia solaryczna do basenu

Opis

Najlepsze przykrycie basenu dostępne na polskim rynku - oryginalna folia solarna z opatentowaną technologią bąbelkową GeoBubble, o grubości 400 mikronów, prosto z angielskiej fabryki Plastipack, rok produkcji wiosna 2024 rok.

 


W sezonie 2024, jako jedyny sklep basenowy w Polsce,
mamy oryginalną folię Geobubble w najładniejszej i najskuteczniejszej termicznie kolorystyce:
od strony wody srebrna, od góry jasnoniebieska.

Odbiory osobiste: po zamówieniu i opłaceniu informujemy mailowo gdy zostanie przygotowana.

Folia w szerokościach 3m i 4m - wysyłka lub przygotowanie do odbioru: 1-2 dni robocze.

Folia w szerokościach 5m i 6m - wysyłka lub przygotowanie do odbioru: 2-5 dni roboczych.


 

NIE DOCINAMY FOLII "POD WYMIAR",
SPRZEDAŻ WYŁĄCZNIE W PEŁNYCH METRACH BIEŻĄCYCH,
FOLIĘ KLIENT DOCINA WŁASNORĘCZNIE

Uwaga: do basenów okrągłych należy kupować przykrycie do basenu jako kwadrat o szerokości najbliższej szerszej rolki, oraz taką samą ilość metrów bieżących. Przykład: dla basenu okrągłego o średnicy 3,6 metra, należy wybrać szerokość rolki 4 metry, oraz wpisać 4 metry bieżące (mb). Analogicznie dla większych średnic - zawsze zaokrąglamy wymiar do pełnego metra w górę - do 5 lub 6 metrów.

 

 

 

Plandeka na basen, ze specjalnej folii pęcherzykowej, jest jednym z najpraktyczniejszych dodatków do każdego basenu - betonowego, stelażowego, rozporowego Bestway/Intex. Rozwiązuje najważniejsze problemy basenu zewnętrznego: dogrzewa wodę, spowalnia parowanie i straty ciepła, hamuje rozrost glonów, oraz blokuje nawiewanie zanieczyszczeń.

 

Korzyści z przykrywania basenu:

pokrywa solarna do basenu geobubble - korzyści

 

Kierunki strat ciepła z basenu (zbadane naukowo przez Plastipack, we współpracy z dwoma brytyjskimi uniwersytetami):

 • 70% Parowanie (ewaporacja, przejście wody ze stanu ciekłego do gazowego wraz z uwolnieniem energii cieplnej)
 • 20% Przewodzenie (kondukcja, wymiana ciepła między wodą z każdą materią w bezpośrednim kontakcie)
 • 10% Radiacja (naturalne promieniowanie cieplne każdej materii, cieplejszej niż zero bezwzględne)

Jak widać kilka mitów zostaje rozwianych: izolacja wszystkich ścian niecki, przewymiarowywanie urządzeń grzewczych, grube podkłady pod dnem.

 folia bąbelkowa do basenu geobubble straty ciepła

Oryginalna pokrywa solarna GeoBubble jasno niebieska (srebrną nieprzezroczysta warstwa z bąbelkami od strony wody, niebieską przezroczysta warstwa z wierzchu, grubość 400 mikronów - bąbelki nie do przebicia, wyprodukowana z najwyższej jakości polietylenu LDPE, cena za 1 metr bieżący wybranej szerokości. Sprzedawana jest w pełnych metrach bieżących na dowolną długość, szczególnie zalecana do basenów zewnętrznych (na powietrzu).

 

Przykrycie Basenu - Folia Solarna GeoBubble - Pokrywa Basenu Zewnętrznego

 

Dlaczego przykrycie basenu GeoBubble jest lepsze niż tradycyjna pokrywa solarna?

Ponieważ jest dwukrotnie trwalsze i skuteczniejsze:

plandeka na basen z technologią geobubble - różnice

 

Uwaga: do basenów okrągłych należy kupować przykrycie do basenu jako kwadrat o szerokości najbliższej szerszej rolki, oraz taką samą ilość metrów bieżących. Przykład: dla basenu okrągłego o średnicy 3,6 metra, należy wybrać szerokość rolki 4 metry, oraz wpisać 4 metry bieżące (mb). Analogicznie dla większych średnic - zawsze zaokrąglamy wymiar do pełnego metra w górę - do 5 lub 6 metrów.

 

folia solarna na okrągły basen geobubble

folia do przykrycia basenu na rolce

 


Ta folia solaryczna najlepiej sprawdzi się na basenie zewnętrznym (na powietrzu).

Do basenów wewnętrznych (w budynku) polecamy inne przykrycie:

https://wszystkodobasenow.pl/przykrycie-basenu-wewnętrznego

Uniwersalne paski do montażu przykryć na rolkach: https://wszystkodobasenow.pl/paski

Rolki i zwijarki do przykryć basenowych: https://wszystkodobasenow.pl/rolki-zwijajace

Przykrycie Basenu - Folia Solarna GeoBubble - Pokrywa Basenu Zewnętrznego


 

Sprzedajemy tylko pełne metry długości z każdej z czterech dostępnych szerokości: 3m, 4m, 5m i 6m. Ostateczny wymiar, kształt i wcięcia przykrycia basenowego, docinacie Państwo we własnym zakresie.

Zawsze zalecamy zamawiać przykrycie co najmniej o 1 metr dłuższe niż długość lustra wody - umożliwia to wygodniejsze nawijanie i rozwijanie folii ze zwijacza, zabezpiecza pokrywę solarną przez wyrwaniem z mocowań, oraz estetycznie wygląda w pełnym rozwinięciu.

 

pokrywa solarna na basen geobubble - docinanie

 

Instrukcja wideo trzystopniowego docinania folii dokładnie do wymiaru i kształtu basenu
(jęz. angielski, czarna folia bąbelkowa GeoBubble)

 

 

 


Fabryczne zgrzewy typu DELUXE: wykończenie do wykończenia, na tzw. zakładkę, bez topienia pęcherzyków. Realne szerokości i ilości zgrzewów:

 • folia z rolki o szer. 3m (realnie 3,05) - wykończenie na jednym boku, jeden zgrzew 2m od lewego wykończenia
 • folia z rolki o szer. 4m (realnie 4,10) - wykończenie na dwóch bokach, jeden zgrzew przez środek, 2m od boków
 • folia z rolki o szer. 5m (realnie 5,12) - wykończenie na dwóch bokach, dwa zgrzewy w odległościach 1,25m od boków
 • folia z rolki o szer. 6m (realnie 6,15) - wykończenie na dwóch bokach, dwa zgrzewy w odległościach 2m od boków

 

 

Technologia GeoBubble narodziła się około 2007 roku, dzięki współpracy jej brytyjskiego producenta Plastipack Ltd, z wydziałami projektowania produktów i materiałoznawstwa dwóch brytyjskich uniwersytetów. Zespoły robocze pracowały nad usunięciem pierwotnych słabości z tradycyjnego bąbelkowego przykrycia basenu. Zbadano i przetestowano szereg kształtów bąbelków, w celu stworzenia najdoskonalszego projektu, który mógłby zapewnić trwałość niezbędną w specyficznych warunkach środowiska basenowego.

Wyjątkowe cechy i zalety przykryć basenowych GeoBubble:

 • Unikalny, opatentowany wzór dwóch klasycznych pęcherzyków, połączonych ze sobą częścią środkową na kształt dużego pęcherzyka podobnego do trójwymiarowej cyfry „8”
 • Brak kanciastych narożników, które mogłyby powodować powstanie cienkich lub słabych punktów na pęcherzykach
 • Zmniejszenie destrukcyjnych naprężeń plandeki, dzięki gładkiej, wzajemnie połączonej, krzywej powierzchni pęcherzyków
 • Materiał 50% grubszy od tradycyjnego materiału bąbelkowego we wcześniej najcieńszych miejscach
 • Zwiększona odporność na promieniowanie UV i chemię basenową wydłuża żywotność

 

folia basenowa solar solaryczna babelkowa

 

FAQ przykryć basenowych GeoBubble


Co to jest Geobubble?

Jest to nowy innowacyjny kształt pęcherzyka, który został naukowo zaprojektowany, aby zwiększyć oczekiwaną żywotność materiału pokrywy pęcherzyka basenowego nawet o 25%. Osłona basenu GeoBubble eliminuje prawie całe parowanie (98%), działając jako bariera fizyczna. Parowanie jest procesem uwalniającym zasoby i energię, odpowiedzialnym za 70% całkowitych strat ciepła z basenu. Przykrycie basenowe minimalizuje ten ubytek energetyczny, zmniejszając nakład zasobów i kosztów potrzebnych do ogrzania i utrzymania ciepła w basenie. Dogrzewanie wody przykryciem wydłuża sezon kąpielowy wiosną i późnym latem.


Kiedy powinno się przykrywać basen?

Przykrycie basenu powinno być zainstalowane na basenie zawsze, gdy basen nie jest używany. W celu uzyskania maksymalnej oszczędności zużycia wody, energii i chemii basenowej, pokrywę solarną należy zdejmować tylko na czas, gdy basen jest faktycznie użytkowany - odbywa się kąpiel. Nigdy nie należy pływać pod przykryciem basenowym. Dzieci powinny być pod stałą obserwacją w okolicy basenu. Należy pamiętać, że plandeka na basen GeoBubble nie jest pokrywą zabezpieczającą dzieci i dorosłych przed wpadnięciem do wody.
Basen należy zawsze przykrywać ponownie natychmiast po zakończeniu kąpieli. Gdy odbywa się chlorowanie szokowe lub skład chemiczny wody wypadnie z równowagi, należy bezwględnie zdjąć przykrycie, i założyć dopiero gdy pomiary wskażą powrót wody do równowagi. W przeciwnym razie nastąpi wybielenie i uszkodzenie pokrywy.


Jak trwałe są przykrycia basenu Geobubble?

Producent deklaruje trzyletnią żywotność przykrycia GeoBubble 400 mikronów. Okres ten został określony dzięki testowaniu przykryć na basenach kontrolnych, z zachowaniem poziomów chemicznych wody zgodnym z zalecanymi normami branżowymi. Produkty wykorzystujące technologię GeoBubble mają o 25% dłuższą żywotność, niż przykrycia z tradycyjnym kształtem pęcherzyków.


Czy obszycie brzegów przykrycia jest konieczne?

Obszycie, lub dodatkowe wykańczanie przykrycia, nie jest wymagane do pełnej funkcjonalności. Wykonanie obszycia jest wyborem czysto estetycznym. Pokrycie basenu bez obszycia działa i ma żywotność dokładnie taką samą, jak z wykonanym obszyciem. Wykonanie obszycia wręcz zwiększa ryzyko uszkodzenia materiału pokrywy, podczas transportu i obróbki przemysłowej.

Czy konieczna jest rolka zwijająca (roller, zwijacz, zwijarka)?

Zwijacz (zwijarka, rolka zwijająca, roller) to stojak z kołowrotkiem ułatwiający i wspomagający składanie i rozkładanie przykrycia na lustrze wody, oraz w zależności od wersji również przemieszczanie zwiniętego przykrycia na rolce dzięki kółkom jezdnym zamontowanym na konstrukcji zwijacza. W przypadku mniejszych basenów równie dobrze można to robić ręcznie. Zwijarki są jednak elementem wyposażenia praktycznym i eleganckim, umożliwiającym wygodne i bezpieczne użytkowanie pokrywy: https://wszystkodobasenow.pl/pl/searchquery/roller/1/phot/5?url=roller Pamiętaj aby zabezpieczać zwiniętą na rolkę pokrywę dodatkową osłoną, aby uniknąć punktowego przegrzania, i zamówić conajmniej 1 metr dłuższą pokrywę, aby przy pełnym rozwinięciu nadal pozostawała na rolce.


Jak najlepiej przechowywać przykrycie poza basenem?

Gdy przykrycie jest poza basenem, pokrywę należy przechowywać w miejscu nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, lub pod materiałem odblaskowym, aby zapobiec przegrzaniu i uszkodzeniu pokrywy.


Czy przykrycie basenowe się kurczy?

Materiał GeoBubble charakteryzuje się 2% kurczliwością na długości. Wynika to z charakteru polimeru użytego do produkcji, i jest naturalnym zjawiskiem na wszystkich materiałach na pokrycia bąbelkowe. Należy wziąć to pod uwagę, dodając 2% do długości materiału, aby zapewnić idealne dopasowanie się ścian do przykrycia, niezależnie od stopnia skurczenia.

 


Folia bąbelkowa do basenu - nasze kompendium wiedzy:

Przykrycie basenu - czy to konieczne? I dlaczego właśnie GeoBubble?

Glony, basen i pokrywa solarna

Jaka pokrywa solarna do basenu - poradnik kupującego

Plandeka na basen Geobubble - instrukcja wydłużenia żywotności

Folia solarna - najczęstsze uszkodzenia, przyczyny, porady


 

Sprawdź wyprzedażową ofertę folii solarnych:
https://wszystkodobasenow.pl/folia-solaryczna-do-basenu-outlet

 

Posiadamy w ofercie inne folie solaryczne w gotowych rozmiarach lub na metry, i wygodne rolki zwijające z ABS lub stali nierdzewnej, montowane na stałe lub na kółkach - Sprawdź zakładkę Produkty powiązane

 

Często wyszukiwane hasła: mata solarna, maty solarne, przykrycie basenu, przykrycia basenu, przykrycie do basenu, przykrycia do basenu, plandeka na basen, plandeki na basen, pokrywa solarna, pokrywy solarne, folia solarna, folie solarne, pokrywa solarna, pokrywy solarne, folia do przykrycia, folie do przykrycia, folia solaryczna, folie solaryczne, folia bąbelkowa, folie bąbelkowe, przykrycie solarne, przykrycia solarne, folia pęcherzykowa, folie pęcherzykowe, pokrywa bąbelkowa, pokrywy bąbelkowe, osłona, osłony, pokrowiec, pokrowce, przykrywa, przykrywy, geobubble, geobuble, geobable, geobublle, geobable, rolka, rolki, zwijacz, zwijacze, roller, rollery, zwijarka, zwijarki, kołowrotek, kołowrotki, nawijacz, nawijacze, roler, rolery

Koszty dostawy Koszt dostawy dla towarów gabarytowych, rur PVC lub środków chemicznych ADR w kanistrach, ostatecznie może być inny - zawsze konsultujemy takie zamówienia.

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy wybrane pozytywne, jak i negatywne opinie.

13 kwietnia 2018

DZIĘKI< POLECAM

Promocje wytypowane specjalnie dla ciebie:
Sterownik AquaTouch+ Dinotec
Sterownik AquaTouch+ Dinotec

14 500,00 zł

Cena regularna: 16 400,00 zł

Najniższa cena: 14 500,00 zł

11 788,62 zł

Cena regularna: 13 333,33 zł

Najniższa cena: 11 788,62 zł
szt
Siatkówka Wodna - Gra W Siatkówkę Na Basenie
Siatkówka Wodna - Gra W Siatkówkę Na Basenie

1 190,00 zł

Cena regularna: 1 450,00 zł

Najniższa cena: 1 190,00 zł

967,48 zł

Cena regularna: 1 178,86 zł

Najniższa cena: 967,48 zł
szt
Okulary Do Pływania Gogle Pływackie Z Wbudowanymi Zatyczkami
Okulary Do Pływania Gogle Pływackie Z Wbudowanymi Zatyczkami

36,00 zł

Cena regularna: 47,00 zł

Najniższa cena: 47,00 zł

29,27 zł

Cena regularna: 38,21 zł

Najniższa cena: 38,21 zł
Mata Do Pływania
Mata Do Pływania

320,00 zł

Cena regularna: 360,00 zł

Najniższa cena: 320,00 zł

260,16 zł

Cena regularna: 292,68 zł

Najniższa cena: 260,16 zł
szt
Wózek Basenowy Na Makarony Niski Żółty WYPRZEDAŻ
Wózek Basenowy Na Makarony Niski Żółty WYPRZEDAŻ

1 680,00 zł

Cena regularna: 1 895,00 zł

Najniższa cena: 1 680,00 zł

1 365,85 zł

Cena regularna: 1 540,65 zł

Najniższa cena: 1 365,85 zł
szt
Sterownik Nawadniania Rain Bird ESP-TM2 Outdoor
Sterownik Nawadniania Rain Bird ESP-TM2 Outdoor

579,00 zł

Cena regularna: 724,00 zł

Najniższa cena: 579,00 zł

470,73 zł

Cena regularna: 588,62 zł

Najniższa cena: 470,73 zł
Okulary Do Pływania Gogle Pływackie Sportowe Indygo
Okulary Do Pływania Gogle Pływackie Sportowe Indygo

36,00 zł

Cena regularna: 47,00 zł

Najniższa cena: 47,00 zł

29,27 zł

Cena regularna: 38,21 zł

Najniższa cena: 38,21 zł
szt
Kosz Wózek Na Makarony I Sprzęt Basenowy Trzypiętrowy
Kosz Wózek Na Makarony I Sprzęt Basenowy Trzypiętrowy

350,00 zł

Cena regularna: 390,00 zł

Najniższa cena: 350,00 zł

284,55 zł

Cena regularna: 317,07 zł

Najniższa cena: 284,55 zł
szt
Wiatrak Do Suszarek Starmix WYPRZEDAŻ
Wiatrak Do Suszarek Starmix WYPRZEDAŻ

30,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 30,00 zł

24,39 zł

Cena regularna: 40,65 zł

Najniższa cena: 24,39 zł
szt
Hantle Do Wody Trójkątne
Hantle Do Wody Trójkątne

65,00 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł

52,85 zł

Cena regularna: 60,98 zł

Najniższa cena: 52,85 zł
para/y
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl